Mijn situatie: werkzaam met tijdelijk contract in een grote organisatie (+/- 400 werknemers) in een structuur van directeur – onderdirecteur - diensthoofd – celhoofd – werknemer. Organisatie is weliswaar groot maar hangt een informele sfeer, flexibel en gaan uit van vertrouwen (om te schetsen dat het geen groot commercieel bedrijf is, het is een NGO)
Ik werk er nu een jaar, heb vorige maand contractverlenging met nog één jaar gehad. Er is veel ruimte voor eigen initiatief, creativiteit, … Mijn diensthoofd heeft aangegeven “zeer tevreden” te zijn en het volgende project staat klaar om nieuwe ervaring in op te doen
Ik werk in een bepaalde dienst maar andere diensten (waar ik nauw mee samen werk) spreken me ook heel erg aan. Het is laatst 2 x voorgevallen dat een idee dat ik (deels of volledig) heb aangebracht, opgepikt is door een andere dienst, en dus door een andere dienst wordt uitgevoerd.
Ergens vind ik het jammer dat de heel erg toffe projecten voor anderen gehouden worden. Ik mag echt niet klagen, krijg echt kansen en geloof ook wel dat ze tevreden zijn. Op dit moment schommel ik tussen:
-niet aanstellen: ik werk er nog maar een jaar, logisch dat je “je beurt moet afwachten”. Geduld hebben, netjes je werk doen, die hele toffe kansen komen wel (‘gewone’ kansen krijg ik al)
-durven aangeven dat ik geïnteresseerd ben/wil meewerken aan zo’n project.
Hoe kijken jullie daar tegen aan/wat zijn jullie ervaringen? Hou je je als starter beter wat op de achtergrond? Of is het niet vreemd om al na één jaar werken aan te geven waar je ambities liggen?
Ik heb geloof ik niet heel enthousiast gereageerd want ik dacht eerder aan iets anders. Wel aangenomen hoor, onder het mom "kansen moet je grijpen" en omdat het ook echt wel een leuk project is én ik er heel veel bij leer.
het is een machtig interessant project.