Opleiding, ik weet niet wat ik moet doen...

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Anoniem

Opleiding, ik weet niet wat ik moet doen...

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 18:20

Hallo bokkers,

Ooit begonnen op vwo. Dat was te hoog gegrepen. Ik ben daarom teruggezet naar de HAVO. Ook dat bleek te moeilijk voor mij. Ik bleef zitten in het vierde jaar en heb toen besloten om het MBO te gaan doen. Veehouderij.
Ik ga nu het derde jaar opnieuw doen. Ik ben blijven zitten.

Heb veel prive omstandigheden gehad waardoor ik me niet op school kon concentreren. Problemen met mn ouders, ik ben bij een ander gezin gaan wonen, gezondheidsproblemen, en nu ga ik binnenkort op mezelf wonen.
Deze problemen waren eigenlijk al toen ik begon op de middelbare.

Mijn huidige opleiding vind ik opzich wel interessant. Ik ben blijven zitten omdat ik gigantische achterstanden had, omdat ik vaak afwezig was door ziekte.
Maar het is het toch net niet.
Mijn opleiding is gericht op melkveehouderij, op koeien.
Ik werk super graag met koeien. Momenteel werk ik bij dat andere gezin waar ik nu woon op hun melkveebedrijf.
Maar ook dat is het voor mijn gevoel niet. Ik vind het hartstikke mooi, maar de kans op werk na mijn school is gewoon heel klein. Ook omdat ik een meisje ben, ik merk dat er toch nog wel raar naar gekeken wordt.
De opleiding is eigenlijk ook iets te gemakkelijk voor mij, er zit geen uitdaging in. Voor mijn gevoel is er teveel hetzelfde. En nu moet ik het derde jaar ook nog eens over doen.

Ik zou graag iets meer met gezondheid etc willen doen. De opleiding/cursus van civas spreekt me wel aan; dieren energetisch behandelen.
Dit zou ik dan wel willen doen misschien en dan paarden en koeien en huisdieren behandelen.
Maar toch heb ik daar mn twijfels bij.
Is dit wel iets voor mij, kan ik dit wel. Gaan mensen hier in investeren, kan ik hier werk in krijgen.
Is dit wel iets erkends?

Werken met paarden lijkt me ook wel mooi, als groom bijvoorbeeld. Maar dit is volgens mij maar een droombaan die slechts voor enkelen weggelegd is.

Ik zit momenteel best in dubio. Ik weet niet wat ik moet doen, tegen mn zin weer beginnen aan deze opleiding waar geen uitdaging in zit? Iets er naast nemen? En wat dan?
Of totaal iets nieuws? En wat zou dan beter passen?

Wie herkent dit en heeft tips, of weet een opleiding of cursus die interessant voor mij is.
Hoor het graag, groetjes xxx

elenaMM77

Berichten: 9548
Geregistreerd: 20-05-14
Woonplaats: Helmond

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 18:30

om heel eerlijk te zijn, ik zou deze keer eerst proberen iets af te maken..
al is het maar voor je eigen gemoedsrust.

deze opleiding afmaken en vandaaruit kijken naar iets extra's dat aansluit eventueel bij wat je nu doet.

energetisch behandeling.. mij persoonlijk klinkt dat wat zweverig in de oren. ik denk ook dat je je dan richt op een potentieel klein vakgebied waarbij je niet toch wat anders kan doen met je opleiding als het aanbod in werk tegen zou vallen.

werken met paarden zoals je zelf aangeeft, is voor weinigen weggelegd, verdiend matig tot slecht en kun je over het algemeen niet tot je 60e volhouden.

ik zou veehouderij afmaken en dan verder kijken bijvoorbeeld naar een HBO opleiding (als je het hoogste niveau MBO doet). ik heb zelf mijn vraagtekens bij diergezondheidszorg HBO (immers een dierenartsassistente is MBO (goedkoper om in te huren), een DA is Universiteit, hoeveel ruimte aan werkgelegenheid zit daar nog tussen).. maar met diergezondheidszorg kan ik mij voorstellen dat je nog vele kanten op kunt, zoals bijvoorbeeld je richten op ziekte/aandoeningspreventie bij veehouders.

Liezja
Berichten: 787
Geregistreerd: 07-01-12
Woonplaats: The World.

Re: Opleiding, ik weet niet wat ik moet doen...

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 18:36

Inderdaad deze opleiding afmaken. Dan heb je in ieder geval een diploma. Je hoeft niet in deze branche te blijven werken. Vaak (niet altijd natuurlijk) eindig je in een andere branche dan waarvoor je gestudeerd hebt. En dan is een diploma wel handig. Je kan ook cursussen beginnen binnen een bedrijf. :)

Destination
Berichten: 12748
Geregistreerd: 17-10-07
Woonplaats: Duitsland

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 18:37

Je hebt dus nog helemaal geen diploma? Dan zou ik deze opleiding afmaken en vanuit daar verder kijken wat je wil.

Eilinora

Berichten: 12413
Geregistreerd: 23-10-04

Re: Opleiding, ik weet niet wat ik moet doen...

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 18:40

Maar je kunt je van hieruit wel gaan specialiseren.

Maak je opleiding af en doe dan bijvoorbeeld opleiding insimineren.

Daar is namelijk nog wel werk in en het is reuze interessant.
Je rijd rond en ontmoet nieuwe mensen en leert ook weer veel van de boeren zelf.

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 21:28

Ik doe inderdaad hoogste niveau, niveau 4.
Heb idd nog geen diploma, dus dit afmaken is wel slim eigenlijk.

Ziektepreventie is wel een leuk idee!

Insemineren kan ik al, maar ik ben klein (1.60) wat het niet makkelijk maakt voor mij. Ik kan alleen kleine koeien doen, voor de rest houd het op :(

paardjes123

Berichten: 2883
Geregistreerd: 16-08-11

Re: Opleiding, ik weet niet wat ik moet doen...

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 21:32

Maakt deze opleiding af, ook al is het misschien makkelijk wat je zegt dan heb je mooi de tijd om alles op een rijtje te zetten en te bedenken wat je hierna wil

Anomien
Berichten: 8116
Geregistreerd: 10-11-09
Woonplaats: Twente

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 21:34

te klein om te insemineren? Nou ik ben onlangs op een paardenkliniek geweest en daar zag ik menig klein buitenlandse stagiaire (als in echt klein) de paarden met gemak insemineren. Als je echt wil.
Of heb je ook extreem korte armen?



Ook ik ga mee met bovenstaande. Je hebt dan wel veel meegemaakt maar uiteindelijk ben JIJ diegene die nu zelf door moet. Dus hop maak wat af! Kop op en kijk vanaf daar verder. Jij bent niet de eerste die nog niet haar droomberoep heeft gevonden. Tussentijds moet je niet stil gaan staan, want dan kom je er ook nooit!

Eilinora

Berichten: 12413
Geregistreerd: 23-10-04

Re: Opleiding, ik weet niet wat ik moet doen...

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 21:39

Te klein valt echt mee,koeien kun je altijd in een box zetten of ervoor zodat je zelf wat hoger staat.

Overal is een oplossing voor.

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 21:40

Denk dat een paard meestal in een box staat en daar kun je een krukje achter zetten. Dat is met koeien niet zo, die staan meestal aan een voerhek maar kunnen dan nog veel bewegen.
Ik heb al eens een gesprek gehad met vertegenwoordiger van CRV (organisatie die veel insemineert bij boeren) en hij zei ook dat ik vrijwel zeker niet gekozen zou worden.
En ik merk thuis met insemineren dat mn armen soms inderdaad te kort zijn... Dus denk niet dat dat m wordt al had het me erg leuk geleken!

Amigo_stan

Berichten: 713
Geregistreerd: 08-11-10
Woonplaats: Naast de buren, in het midden

Re: Opleiding, ik weet niet wat ik moet doen...

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 21:51

Ik zou inderdaad wat afmaken. Ik heb wel iets soortgelijks meegemaakt. Ik ben ooit begonnen op TL maar omdat in de burgklas stoer doen leuker was dan leren ben ik met 1 punt te weinig naar kader gegaan. Daar ben ik tot mn 3e jaar mee door gegaan. Dat jaar werd mijn vader ziek. Ik werd echt mijn klas uitgepest. Ik ben toen mbo dierverzorging gaan doen. na 2 jaar mijn diploma gehaald terwel in mijn examen jaar mijn vader, oma, kennis van de familie, en nog een kennisje van 12 overleed. Wat was dat een saai jaar, totaal geen uitdaging en eigenlijk veel te makkelijk. Wat ben ik blij dat ik dat heb afgemaakt! Eindelijk een papiertje.

Daar in tegenover stelling ben ik vorig jaar gestart met de hoefsmeden opleiding en nu weer mee gestopt. Iets dat je al 3 jaar doet, zou ik als ik jou was nu niet zo maar opgeven! Even door bijten, uiteindelijk heb je dan ook wat!

Anoniem

Re: Opleiding, ik weet niet wat ik moet doen...

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 21:55

Fijn te horen dat ik niet de enige ben! Wat doe je nu?

Ik wil ook gewoon iets met mijn handen blijven doen. De meeste hbo opleidingen zijn meer kantoorgericht wat ik tegen kom..

Ilja000
Berichten: 4336
Geregistreerd: 10-04-06
Woonplaats: Oostwoud

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 21:56

Afmaken... dan heb je een kwalificatie om vanuit verder te zoeken.
Ik heb zelf ook een hele omzwerving gemaakt... met een secretaressediploma in de paarden terecht gekomen en met een instructeursdiploma uiteindelijk in de gehandicaptenzorg. En nu volg ik dus die opleiding :) En je leert van alle opleidingen wel weer iets dat je in een andere baan kunt gebruiken.

Als je dacht dat het in de koeien lastig werk vinden is, dan is het met energetisch werk onmogelijk. Vacatures worden daar niet voor uitgeschreven. Dan moet je voor jezelf beginnen. En dat vraagt nog wat meer doorzettingsvermogen dan een opleiding afmaken. Vergeet ook niet dat geen enkele baan of opleiding ideaal is.
Hoewel ik mijn werk en mijn opleiding erg interessant vind, komen er ook onderdelen aan de orde waar ik totaal geen feeling mee heb. Dat is echt even doorbijten dan.

Amigo_stan

Berichten: 713
Geregistreerd: 08-11-10
Woonplaats: Naast de buren, in het midden

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 22:02

amoj schreef:
Fijn te horen dat ik niet de enige ben! Wat doe je nu?

Ik wil ook gewoon iets met mijn handen blijven doen. De meeste hbo opleidingen zijn meer kantoorgericht wat ik tegen kom..



Precies dat, dat met je handen doen wilde ik ook! Ik ga vanaf september beginnen met werken. Pakketjes bezorgen voor DHL. En ga beginnen met niveau 1 van de Freestyle opleiding van Emiel voest. Omdat ik toch echt de paarden in wil.

Ik zou doen waar voorloopig je hart ligt, ookal is het even saai. Probeer je ergens in te gaan verdiepen in wat je nu doet. Heb ik toen met dierverzorging, me verdiept in paarden, fokkerij. Overal lezen wat je leuk lijkt ik ging naar keuringen, hengstenshows en alles wat je maar kon verzinnen! Heeft mij erg geholpen.

esmee_stip

Berichten: 319
Geregistreerd: 16-11-07
Woonplaats: Noordwijkerhout

Re: Opleiding, ik weet niet wat ik moet doen...

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 22:20

Houd je niet teveel vast aan het idee dat je met een Hbo opleiding in een bepaalde sector ook daadwerkelijk aan die sector vast blijft Zitten. Vaak kun je met je hbo-papiertje aantonen dat je dat werk- en denkniveau hebt, en dat vindt menig werkgever belangrijker dan je vakinhoudelijke kennis (dat kan ten slotte bijgebracht worden). Ik spreek hier trouwens echt uit eigen ervaring, niets wetenschappelijks ;)

Maar het belangrijkste: maar eerst deze opleiding af, dan heb je in ieder geval 'iets' dat je kunt laten zien! Succes!

purny

Berichten: 30494
Geregistreerd: 08-06-06
Woonplaats: Den haag

Re: Opleiding, ik weet niet wat ik moet doen...

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-08-15 22:28

Eerste punt. Woon je in Nederland of in België? Als je in Nederland woont zou ik je opleiding afmaken omdat je anders je prestatiebeurs moet terug betalen. Maar ook afmaken omdat je dan toch een diploma hebt. En dan kan je vanaf daar altijd verder kijken