Ik weet dat huiswerk topics niet zijn toegestaan maar ik ben bezig met een eindtoets op de computer en heb de opdracht zelf uitgewerkt alleen ik twijfel heel erg over het antwoord, ik zou even de opdracht laten zien:
Differentieer de volgende functie naar t: (t^4-t)(3*t^2-2)
Mijn antwoord (4*t^3-1)(3*t^2-2)+6*(t^4-t)*t
-* is een keer en ^ is tot de macht
Ik twijfel of ik die +6 wel goed heb? het staat zo raar voor mijn gevoel.. Is er iemand die dit begrijpt en mij dit misschien even wil uitleggen?
Liefs, Roos
SinneJ
Berichten: 3083
Geregistreerd: 02-04-15
Woonplaats: België
Geplaatst: 14-06-15 21:44
ik kan wel wat differentiëren, je mag evt pb sturen (kan je mss foto nemen vd opgave? Vind het heel moeilijk zo)
Nina1999
Berichten: 930
Geregistreerd: 18-08-13
Geplaatst: 14-06-15 21:49
Kun je je uitwerking laten zien? Ik zou zelf eerst de haakjes wegwerken namelijk. Vind het op deze manier opgeschreven heel lastig in te schatten.
PureSylk
Berichten: 2429
Geregistreerd: 01-05-09
Geplaatst: 14-06-15 21:52
Je antwoord klopt, alleen is het niet gebruikelijk om haakjes te laten staan. Die moet je dus nog even wegwerken. Eigenlijk is je antwoord dus geen antwoord, maar slechts een tussenstap.
Het is sowieso ook makkelijker differentieren als je eerst de haakjes wegwerkt en daarna differentieert
DaphneL
Berichten: 3629
Geregistreerd: 16-06-02
Woonplaats: Eindhoven
Geplaatst: 14-06-15 22:04
Ik zou jouw antwoord juist goed rekenen, het is dan duidelijk dat je netjes de productregel hebt toegepast, wat de opdracht suggereert. De haakjes wegwerken geeft onnodig meer tussenstappen. Je zou voor het laatste deel nog (t^4-t)*6t kunnen schrijven, misschien vind je dat minder gek staan?