Mocht het topic verkeerd staan: mijn excuses!
Wie kan mij meer vertellen over het emigreren naar Ierland? Bijvoorbeeld voor studiezaken, wat voor mij wel relevant is. Ik heb hieronder even mijn chaos proberen in te delen in drie stukken in de hoop het wat overzichtelijker te krijgen. Het zou gaan om een periode van minimaal 2 jaar vanaf september 2016, dus nog best ver weg. Maar goed, oriënteren en dromen kan geen kwaad. Beter te goed voorbereid dan niet goed genoeg voorbereid!
Studie
Mijn situatie: ik ben 20 jaar oud en heb mijn bachelor in moleculaire biologie bijna (“bijna”
) op zak met lerarenopleiding erbij (tweedegraads bevoegdheid biologie door een educatieve minor). Tot voor kort was ik werkzaam als docent in het middelbaar onderwijs (op basis van ziektevervanging bleef ik plakken na m'n stage, gelukkig voor mijn collega's zijn zij weer happy en healthy
).Onderwijs is het helemaal voor mij en ik wil graag een bovenbouwbevoegdheid (eerstegraads). Ik zit zelf in het snijpunt biologie en scheikunde en had bedacht een eerstegraadsbevoegdheid scheikunde te willen gaan halen om zo dubbel bevoegd te zijn en omdat er meer vraag naar scheikundedocenten is. In Nederland moet ik echter nog een stukje schakeltraject scheikundebachelor doen en daar heb ik eigenlijk geen zin in.
Ik kreeg het advies van de universiteit om eens verder te kijken naar andere onderwijsinstellingen.Combineer dit met een mid-youth crisis, wanderlust en de wil mijn Engels nog verder te willen verbeteren en je zoekt al gauw dingen in het buitenland tot laat in de nacht op.

Landen die er voor mij uitspringen zijn Nieuw-Zeeland en Ierland. Nieuw-Zeeland vind ik echter net te ver (denk aan familiebezoekjes enzo), dus maar even mezelf verdiepen in Ierland.
De stad Dublin trekt me wel en toevallig vond ik zowel bij Trinity College Dublin als the University of Dublin masterprogramma's die me erg aanspreken. Inmiddels heb ik contact met hen en ook met het landelijke Teaching Council of ik inderdaad toelaatbaar ben. Volgens het eisenlijstje van de Teaching Council (voor het registreren van leraren) ben ik inderdaad toelaatbaar voor de scheikunde educatiemasters!
Ook kan ik er nog een tweedegraads bevoegdheid natuurkunde bijkrijgen ivm 10 ECTS semi-natuurkunde in mijn bachelor. (Niet dat ik mezelf natuurkunde zie geven, maar goed
Altijd mooi meegenomen!)In afwachting van de uitspraak (ik wil duidelijk zwart op wit hebben dat ik voldoe om later gedoe te voorkomen) oriënteer ik mezelf alvast op andere zaken.
Als er nog een baantje voor lesgeven in biologie t/m junior certificate (de onderbouw) zou zijn dan zou een parttime master ook een goed idee zijn.
Wie weet hoe het zit met studiefinanciering in Ierland of is het een domme vraag voor a) een master in b) het buitenland terwijl c) ons eigen landje de studiefinanciering schrapt?

Praktisch
Dan meer het praktische gedeelte: wonen in of rondom Dublin. 't Is niet goedkoop (zeker omdat ik het liefst een zelfstandige studio wil, dus geen keuken/badkamer/wc delen) maar via daft.ie bijvoorbeeld zijn wel prima dingen te vinden. Via de handige website citizensinformation.ie heb ik veel informatie gevonden en ben ik ook rent supplement (huurtoeslag) tegengekomen. Ik snap er nog niet zo veel van, maar ben wel van plan het goed uit te zoeken. Zijn er toevallig mensen hier die er meer vanaf weten? Zeker omdat je buitenlander bent.
Zijn er verder nog (praktische) ervaringen met de health care in Ierland? Algemene dingen die ik tijdens mijn verdieping in het wonen daar misschien zou missen?
Als ik in Ierland een leuke baan kan vinden in het onderwijs dan wil ik er in principe wel blijven voor langere tijd (na de master).
Paard
Mijn paard wil ik niet achterlaten. Rondom Dublin heb ik een aantal stallen (livery yards) gevonden. Redelijk prijzig, maar er zitten wel stallen tussen waarvan ik denk dat de faciliteiten voor het paard meer dan ruim aan mijn verwachtingen voldoen. De ins en outs van het exporteren van een paard naar Ierland moet ik nog uitzoeken (ben bang dat het niet goedkoop gaat zijn, maar ik zou het het wel waard vinden om m'n lieverd mee te nemen) en dat zal ik ook zeker doen, maar praktische ervaringen zijn natuurlijk altijd welkom om te delen!
Dus.. Nog meer Bokkers in Ierland momenteel?
Of dromers..
(Het uitzoeken waard)
Liever heb ik iets zelfstandigs maar voor de prijzen in Dublin wordt dat wel lastig.
Maar wie weet zijn er nog opties mogelijk, ben nog in overleg met de universiteiten en de teaching council.