Hulp gevraagd bij het vinden van een weg naar het HBO!

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
claudia_lady
Berichten: 358
Geregistreerd: 16-05-08

Hulp gevraagd bij het vinden van een weg naar het HBO!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 02-04-15 11:11

Beste Bokkers,

Toen ik in groep 8 zat heb ik Havo advies gekregen maar omdat ik graag een groene opleiding wou volgen hebben mijn ouders mij toestemming gegeven om naar het vmbo GL/TL te gaan. Dit heb ik vreselijk verpest en ik heb uiteindelijk op BBL examens gedaan met KBL aantekeningen. Daarna ben ik naar het MBO niveau 3 gegaan, maar deze heb ik door mijn thuissituatie niet af kunnen maken.

Inmiddels ben ik 5 jaar aan het werk geweest en weet ik precies wat voor studie ik wil gaan doen. Voor die studie moet ik naar het HBO maar daar wordt je alleen toegelaten met een Havo of MBO niveau 4 diploma. Ik heb geprobeerd om via een 21+ toets toch deze opleiding te kunnen volgen, maar nadat ik dit heb gedaan kwam ik helaas niet door de loting.

Mijn vraag aan jullie is:

Hoe kan ik het beste en zo snel mogelijk op het HBO komen?
Moet ik perse weer naar het MBO of kan ik ook op een andere manier het HBO bereiken?

Ik ben gewoon op zoek naar tips en naar jullie mening. Inmiddels ben ik volwassen en als persoon erg veel veranderd, ik weet precies wat ik wil en ik heb een 100% positieve motivatie.

Alvast Bedankt!

MarliesV

Berichten: 16412
Geregistreerd: 24-06-08
Woonplaats: Hellendoorn

Re: Hulp gevraagd bij het vinden van een weg naar het HBO!

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-15 11:14

Ben je wel geslaagd voor de 21+ toets? Of heb je die nog niet gedaan.

Als je naar het HBO wilt zul je toch eerst of de HAVO (volwassen onderwijs?), MBO4 moeten halen of de 21+ toets moeten doen. Zonder die eisen wordt je niet toegelaten helaas.

21+ toets zou in jouw geval denk ik een aanrader zijn, is de kortste weg daar naartoe.

Ik doe in de avonduren een MBO4 opleiding via mijn werk, mocht je werkgever hier achter staan dan is dat natuurlijk een optie. Ik ben met een jaar klaar en heb dan een mooie basis mocht ik toch het HBO er achteraan willen doen.

Marieke_K

Berichten: 12899
Geregistreerd: 03-06-04
Woonplaats: ****

Re: Hulp gevraagd bij het vinden van een weg naar het HBO!

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-04-15 11:44

De toelatingseisen voor het hbo zijn een havo of vwo diploma met het juiste profiel, een mbo niveau 4 diploma of een 21+ test. Je moet 1 van deze diploma's hebben, anders ben je wettelijk gezien niet toelaatbaar.

Snelste weg is dan 21+ test (voor aankomend studiejaar ben je daar alleen wellicht al te laat voor) of volwassenonderwijs (Vavo) om een passend middelbaar school diploma te halen.