Oké, na dat duidelijk gesteld te hebben, ik ben dus op zoek naar paprecepten. Voor het wandelen in de winter heb ik een voedselcontainer gekocht, zodat ik in mijn koude pauzes buiten iets lekker warms en voedzaams kan eten. Maar... ik kom niet verder dan griesmeelpap en rijstepap. Er moeten toch wel meer papsoorten zijn? Ja, havermout, maar dat komt er dus niet in. Nee, echt niet. Echt, echt, echt niet, ook niet in welke variatie of met welke aanvulling dan ook.
Niet echt een recept, maar zelf vind ik brinta het lekkerste. Doe er wel een beetje suiker door, maar misschien kun je er ook wel iets van vruchtjes ofzo door doen.
Ik ben nu wel erg benieuwd waarom geen havermout, gewoon omdat je het niet lekker vindt? Ik eet altijd mijn rijstepap met kaneel en een beetje suiker. Ben wel nieuwsgierig of er nog lekkere recepten zijn dus ik lees even mee!
Ik lust wel havermout, maar niet meer als het eenmaal tot pap gekookt is. Vandaar dus geen havermout. En als je hier op bokt zoekt op pap, dan is dat zo ongeveer de enige pap die je tegenkomt, vandaar mijn opmerking bovenaan.
Ik zie lekkere recepten langskomen, ga eens wat experimenteren!
Bizzybijtje, hoe doe je dat dan met die kaneelstokjes???