Tsja probleempje met gasonderstation in de buurt?

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
karuna
Drukke kabouter

Berichten: 42830
Geregistreerd: 14-05-03
Woonplaats: Ergens waar het rustig is FrNl

Tsja probleempje met gasonderstation in de buurt?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-09-14 14:16

Een hoop sirenes afgelopen klein uur. Geen idee waarom in eerste instantie maar toch maar even op een meldsite gekeken. Er zijn heel veel hulpverleningsvoertuigen van zowel brandweer, politie en ambulance inclusief gevaarlijke stoffen richting gascompressorstation hier redelijk dichtbij (3,5 km ongeveer). :oo . Dat is een verdeelstation van een heel grote gastransportbuis door half nederland zo ongeveer. En tegelijkertijd een stukje verderop dezelfde hoeveelheid voertuigen richting het hoofdstation/gebouw van de transporteur van het gas.

Geen idee wat er aan de hand is, maar het lijkt me niet helemaal goed te zijn. Hopelijk valt het mee.

eline_di

Berichten: 3911
Geregistreerd: 12-02-06
Woonplaats: Rietmolen (Gelderland)

Re: Tsja probleempje met gasonderstation in de buurt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-14 14:22

Gekke vraag misschien, maar waar is hier?

PenP2014
Berichten: 1975
Geregistreerd: 17-11-13

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-14 14:23

Oh brr dan sta je wel even op scherp ja :=
Laatst gingen hier ookzeker 50 sirenes tegelijk :oo
Bleek het een een of andere nationale dag van de brandweer te zijn :')

karuna
Drukke kabouter

Berichten: 42830
Geregistreerd: 14-05-03
Woonplaats: Ergens waar het rustig is FrNl

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-09-14 14:24

eline_di schreef:
Gekke vraag misschien, maar waar is hier?

De Liemers, redelijk uit de buurt dus bij je. Houdt mijn woonplaats liever prive. Zal wel een gevalletje lekkage zijn oid. Niet iets om erg onvoorzichtig mee te zijn gezien de gigantische hoeveelheid gas die getransporteerd wordt.

Edit is idd een lekkage blijkt nu. -O- station ligt aan een erg druk bereden weg ook.

Een brandweer dag. Ja dat maakt fijn flink herrie.

PenP2014
Berichten: 1975
Geregistreerd: 17-11-13

Re: Tsja probleempje met gasonderstation in de buurt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-14 14:27

Een gaslek buiten is (zolang er geen vonken bijkomen!!) Niet erg gevaarlijk toch? Moet wel snel gefixt worden natuurlijk.

karuna
Drukke kabouter

Berichten: 42830
Geregistreerd: 14-05-03
Woonplaats: Ergens waar het rustig is FrNl

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-09-14 14:29

Op zich idd op zich ongevaarlijk, alleen zijn ze er flink aan het graven met machines daar. En een gek met een brandende peuk in een passerende auto of fiets of een vonkend apparaat en het doet poef. :+ en de druk is vrij hoog, station zal wel afgesloten zijn nu alleen kan daar in erg korte tijd veel gas vrijkomen.

Rintah

Berichten: 3114
Geregistreerd: 28-05-07
Woonplaats: Twente

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-14 14:44

Ik denk dat als er dusdanige hoeveelheden lekken dat de gasconcentratie in de ontvlamingsrange komt die werkzaamheden en dichtbijzijnde straten heel snel worden stilgelegd/afgesloten.
Sterker nog, als het ook maar lijkt dat het die kant op gaat zal een al worden stilgelegd/afgesloten. Voor zulk soort scenario's liggen er hele plannen/werkwijzen klaar met hoe te handelen, wat afgesloten moet worden en wanneer er in welke omtrek ontruimd moet worden.

karuna
Drukke kabouter

Berichten: 42830
Geregistreerd: 14-05-03
Woonplaats: Ergens waar het rustig is FrNl

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-09-14 15:54

Wij hadden net even geen warm water, zal betekenen dat de gaskraan dicht is gedraaid toen. Er loopt gelukkig maar een weg dichtbij langs (nou ja eigenlijk tussendoor sinds de laatste uitbreiding van de leiding, een links en een rechts van de weg. twee grote groepen leidingen en buizen die in en uit de grond gaan) maar dat is een erg drukke weg van een naar een snelweg en veel fietsers voor de middelbare school in een plaats verderop. Die dichtgooien is snel gedaan. Alleen flink omrijden voor iedereen dan maar even.

Meestal valt het mee maar het risico op problemen moet je uitsluiten. We weten nu dat het lek is onstaan tijdens graafwerkzaamheden op het terrein. Ook heel fijn. :+

eenitraM
Berichten: 11029
Geregistreerd: 24-08-06

Re: Tsja probleempje met gasonderstation in de buurt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-14 16:28

Liemers? 112 achterhoek staat momenteel niets.

karuna
Drukke kabouter

Berichten: 42830
Geregistreerd: 14-05-03
Woonplaats: Ergens waar het rustig is FrNl

Re: Tsja probleempje met gasonderstation in de buurt?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-09-14 17:47

Klopt staat op liemers en niet op achterhoek.

Maar we hebben al weer even warm water. Probleem opgelost gelukkig, misschien vanavond op tv gelderland op het nieuws.