Omscholen; HBO-psychologie naar...?? Of toch...

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Lima84

Berichten: 371
Geregistreerd: 15-07-08
Woonplaats: Roosendaal

Omscholen; HBO-psychologie naar...?? Of toch...

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-05-14 13:46

Pff, hoe schrijf ik dit snel en duidelijk op... :o

Ik ben 30jr, heb HAVO N&T, HBO propedeuse human technology en daarna mijn HBO toegepaste psychologie gehaald. Ik hoopte op een praktische baan waarbij ik mensen echt kon helpen, bijvoorbeeld als trainer/loopbaanadviseur of in de HRM. Maar niet perse in de zorg.
Tijdens mijn studie moest ik werk of stage hebben en ben ik, zonder werkervaring, uiteindelijk uitgekomen bij de GGZ als agogisch medewerker (lees; kinderopvang van kinderen met ADHD, Autisme, ed). Ik blij, had een GOED(!!) betaalde functie die goedgekeurd was voor school. Opleiding in 3jr afgerond en bij de GGZ blijven werken omdat ik het wel naar mijn zin had met mijn collega's. Niet omdat ik mijn werk zo leuk vond. Helaas is de afdeling waar ik werkte gesloten en stond ik op straat.

Nu heb ik werk als ambulant begeleider, weer in de jeugd. Maar ik ben t werk echt beu! Ik ben een soort plaatsvervangende moeder, stuur kinderen aan en verteld ouders hoe ze het beter kunnen aanpakken. Het voelt voor mij niet als HBOnivo, het voelt als supernanny. Ik ben inmiddels al 1,5jr aan het solliciteren op functies die me leuker lijken (want dat weet ik dus niet zeker) dan in de jeugd, zoals dus coach/trainer/loopbaanadvies/HRM. Maar word al 2jr alleen maar afgewezen. Zelfs op functies waar mijn ervaring ligt, die beter betalen en meer uren bieden (ik heb nu maar een flex contract) word ik afgewezen. Ik hoor het ook van solliciterende collega's, de zorgmarkt zit volledig op slot. Tenzij je verpleegkundige bent, maar verder is er niets zo lijkt het.

Ik wil dus nu eigenlijk graag mezelf gaan omscholen. Naar iets waar WEL werk in is. Waar mijn enthousiasme, ambitie en zakelijke houding wel worden gewaardeerd (in de zorg loopt dit mis). Maar wat? En hoe? Want een 2e HBO is enorm duur en universitair kan ik alleen weer richting de zorg, omdat mijn vooropleiding hierop aansluit. Ik zat aan zorgmanagement aan de EUR te denken... maar biedt dit kans op werk?

Heeft iemand er misschien ervaring mee? Of een ander lumineus idee? :D

imd

Berichten: 15410
Geregistreerd: 02-05-06

Re: Omscholen; HBO-psychologie naar...?? Of toch...

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-05-14 14:16

Universitair zou je ook een pre-master kunnen overwegen. Voor iedereen toegankelijk en daarna zou je dan een studie in totaal andere richting kunnen doen. Want ook met HBO zal je in veel gevallen niet direct toegang krijgen tot de master van je keuze. Kost je 'n jaartje extra en hard werken maar dan kun je doen wat je wilt..

Lima84

Berichten: 371
Geregistreerd: 15-07-08
Woonplaats: Roosendaal

Re: Omscholen; HBO-psychologie naar...?? Of toch...

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-05-14 14:27

Pre-masters zijn toch ook alleen toegankelijk voor aanverwante opleidingen?

imd

Berichten: 15410
Geregistreerd: 02-05-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-05-14 14:48

Volgensmij niet, maar nu ga ik twijfelen. Ik zoek het even op..

Edit: je hebt gelijk. In principe moet het aanverwant zijn, maar er worden ook programma's op maat gemaakt lees ik. Je zou natuurlijk altijd eens kunnen informeren als je weet wat je graag wilt doen.. Wellicht dat deze site helpt http://doorstroommatrix.nl/

Hutcherson

Berichten: 9575
Geregistreerd: 21-07-13
Woonplaats: --

Re: Omscholen; HBO-psychologie naar...?? Of toch...

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-05-14 12:16

niet alleen verpleegkundigen hebben veel kans op een baan maar ook ergotherapeuten trekken heel erg aan.
Hier vandaan kun je heel makkelijk reintegratiebegeleider worden, jobcoach, begeleider, algemeen coach. Het is een ontzettend breed gebied en je hoeft niet zozeer met pure zorg bezig te zijn(bijvoorbeeld ook als adviseur).

milatje
Berichten: 3494
Geregistreerd: 07-11-08
Woonplaats: In het Brabantse land

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-05-14 19:18

RoyceMack schreef:
niet alleen verpleegkundigen hebben veel kanms op een baan maar ook ergotherapeuten trekken heel erg aan.
Hier vandaan kun je heel makkelijk reintegratiebegeleider worden, jobcoach, begeleider, algemeen coach. Het is een ontzettend breed gebied en je hoeft niet zozeer met pure zorg bezig te zijn(bijvoorbeeld ook als adviseur).

Kan je vertellen dat er heel veel werk is voor ergotherapeuten maar zolang er geen banen beschikbaar zijn heb je er alsnog niks aan. Nee, als ergotherapeut vind je momenteel geen baan en zeker niet als je net afgestudeerd bent.
Het zou wel goed aansluiten bij het idee van TS om iets in de coaching te doen, maar het risico zou ik niet nemen.
Is er niet een opleiding waarbij je werken en leren kan doen? Zodat je ook de nodige ervaring op doet?