Kleine koer, hoe gezellig maken?

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Mi_Amore

Berichten: 14992
Geregistreerd: 16-04-03
Woonplaats: België

Kleine koer, hoe gezellig maken?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 04-05-14 12:50

Hoi,

momenteel hebben wij een koer/terras van 4m breed en 3m lang.
Deze staat volledig leeg en ik wil hier dus iets gezelligs van gaan maken :)

Hier komt geen zon, enkel 1 muur kan genieten van de zon, maar op het terras zelf is geen zon te bespeuren.

Ik heb 2 muren zonder raam en 2 muren mét raam. Alles baksteen.
Nu was mijn idee om deze muren te gaan bezetten en in een lichte kleur te laten bezetten.
Ik wil dit koertje echt een zuiders accent gaan geven, met planten (eventueel nep wegens gebrek aan licht) en dergelijke, en ik dacht: ik zal heus niet de enige zijn met een kleine koer!

Dus bij deze mijn vraag: hoe ziet jullie koertje eruit? :)

DonCamillo

Berichten: 1262
Geregistreerd: 29-03-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-05-14 13:01

Tegen de muur die zon krijgt zou ik een klimplant zetten, zo een die mooi blad krijgt en/of liefst lang bloeit. Bijvoorbeeld: de roos New Dawn, die kan wel wat schaduw hebben. Of een bonte klimop, met erdoor kleine hangpotjes die je vult met zomerbloeiers als petunia's, verbena, bacopa, nepeta, vlijtig liesje.
Ik hou van planten, dus ik zou grote bakken of kleine perkjes maken. Grote ronde potten doen eerder zuidelijk aan. Erin: hortensia's, gebroken hartje, vlijtige liesjes, varens, sommige soorten ooievaarsbek enz. Er zijn zat planten die goed in (half) schaduw groeien en bloeien. Kijk in het tuincentrum op de labels en/of vraag ernaar.
Gebruik bestrating die niet snel glad wordt als er bijv. mos op komt. Split (goedkoop) in een licht gelige kleur gecombineerd met natuursteen (kost wel wat) of een betonnen nepvariant ervan.
De muren inderdaad een lichte tint geven, voor een mediterraan effect geel, oranje of terra.
Een kleine pergola is mooi, maar kies wel een klimmer die met weinig licht toe kan (bijv. weer die New Dawn, evt met een clematis erdoor).