Gemiddelde afwijking van het gemiddelde?

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Polly, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Melissaaaaa

Berichten: 924
Geregistreerd: 27-11-07
Woonplaats: Leiden

Gemiddelde afwijking van het gemiddelde?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-02-09 16:04

ja, volgens mij het simpelste van het simpelste als het gaat om wiskunde :Y) maar ik snap het niet :=
iemand die het me kan uitleggen?

Anieke89

Berichten: 2138
Geregistreerd: 19-03-06
Woonplaats: Hengelo

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-02-09 16:06

Nouw, Als je alle uitkomsten die je hebt bij elkaar optelt, en deelt door je aantal meetwaardes wat je hebt krijg je het gemiddelde.
Aangezien niet elk getal precies op het gemiddelde ligt, kun je voor elk getal de afwijking tot het gemiddelde berekenen. Als je al die getallen bij elkaar optelt, en deelt door je aantal meetwaardes krijg je de gemiddelde afwijking van het gemiddelde :)

Melissaaaaa

Berichten: 924
Geregistreerd: 27-11-07
Woonplaats: Leiden

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-02-09 16:12

wow, bedankt! ik snap het! :D

Inguhh

Berichten: 523
Geregistreerd: 26-11-03
Woonplaats: Vleuten

Re: Gemiddelde afwijking van het gemiddelde?

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-02-09 10:18

Bij ons op school gaven ze er altijd een voorbeeld bij. Stel je hebt twee klassen, ze maken een toets en de uitkomsten zijn als volgt:

Klas één: 4, 4, 4, 4, 8, 8, 8, 8
Klas twee: 6, 6, 6, 6, 6, 6, 6, 6

Hierbij zijn de gemiddeldes hetzelfde. Daar kan je dus weinig over zeggen, maar in klas twee heeft iedereen het redelijk gemaakt, en in klas twee hebben een aantal mensen het goed gemaakt en een aantal mensen slecht. Dit kan je niet zien aan het gemiddelde, maar wel aan de gemiddelde afwijking van het gemiddelde. :) succes ermee!

Winged

Berichten: 34060
Geregistreerd: 28-12-05

Re: Gemiddelde afwijking van het gemiddelde?

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-02-09 16:21

Huiswerktopic, slotje :)