Hopelijk willen jullie mij, en mijn groepsgenoten hiermee helpen.
Ik zat te twijfelen of het hier moest of bij nieuws en maatschappij, gezien het voor school is leek het mij het logischer om het hier te plaatsen.
We moeten voor school (SPW) een analyseschema maken over een etisch artikel. Nu leek het ons ook leuk en intressant om enkele meningen toe te voegen, niet alleen van mensen in 'ons (hopelijk latere) werkgebied', al mogen die natuurlijk ook altijd posten
maar ook van mensen die daar helemaal 'buiten' staan, en/of een familielid/kennis hebben die een handicap heeft. In ieder geval wat ik bedoel, het leek ons leuk en intressant om verschillende meningen te horen van verschillende mensen die er verschillend tegenover staan. Nu zou ik het erg fijn vinden als jullie ons een beetje willen helpen.

Dat doen jullie door het volgende te lezen:
Het gaat om een gehandicapt meisje van 9 jaar met een ontwikkelingsniveau van ca 3 maanden.
Ashley kan niet rechtop zitten, lopen of praten, wordt gevoed via een sonde en blijft gewoon liggen waar haar ouders haar leggen, meestal op een kussen. Via heelkundige ingrepen en hormonensupplementen wordt ze op verzoek van haar ouders klein gehouden.
Het artikel vind je hier:
http://www.medinews.be/full_article/detail.asp?aid=9785
Nu hebben we enkele vragen die we graag, door jullie beantwoord zouden willen hebben.
Interviewvragen artikel gehandicapt kind klein houden:
1. Je leeftijd:
2. Je geslacht:
3. Je opleiding/werk:
4. Ben je bekend met mensen met een handicap?
5. Zo ja: Hoe?
6. Wat vind u; mocht Ashley deze behandeling ondergaan?
7. Waarom vind u dit?
8. Vind u het een goede oplossing voor Ashley?
9. Waarom vind u dat?
10. Vind u het een oplossing om Ashley de pil te laten slikken?
11. Waarom vind u dat?
12. Wat vind u van de oplossing om bij Ashley een DivaCup in te brengen? *Zie onderaan de post
13. Waarom vind u dit?
14. Vind u van de oplossing om Ashley een endometriumablatie te laten ondergaan? *Zie onderaan de post
15. Waarom vind u dit?
16. Wat vind u van de oplossing om Ashley over te plaatsen naar een instelling?
17. Waarom vind u dat?
18. Wat vind u van de oplossing om thuisverzorging aan te vragen via de overheidshulp voor de verzorging van gehandicapten die in de VS beschikbaar is via Medicaid?
19. Waarom vind u dat?
20. Wat vind u van de oplossing om aangepaste materialen aanschaffen voor Ashley zoals bijvoorbeeld een dicubitusmatras?
21. Waarom vind u dat?
22. Begrijpt u waarom de ouders van Ashley wil dat Ashley deze behandeling ondergaat?
23. Begrijpt u dat de artsen bereid zijn in te gaan op dit verzoek?
24. Begrijpt u dat dit een discussie teweeg bracht?
25. Begrijpt u dat de organisaties die gehandicapten vertegenwoordigen tegen de behandeling zijn?
26. Verwacht u dat dit vaker voor zal komen?
27. Vind u dat hier een aparte Nederlandsenwet voor moet komen?
28. Waarom vind u dat?
29. Wat zou er in de wet moeten staan volgens u?
30. Waarom vind u dat?
Wanneer er mensen zijn die met gehandicapten mensen werken en die zouden zo lief willen zijn om de volgende vragen ook nog te beantwoorden, heel graag!
- Zijn er protocollen binnen de instelling waar u werkt over een zelfde of soortgelijke situatie?
- Zo ja, bent u het eens met dat protocol?
- Waarom vind u dat?
- Zo nee, vind u dat hier een protocol over moet komen?
- Waarom vind u dat?
- Is een zelfde of soortgelijke situatie ooit voorgevallen binnen de instelling waar u werkt?
- Zo ja, welke beslissing is hier toen genomen?
- Waarom is deze beslissing genomen?
- Wat vind u van deze beslissing?
- Zo, nee wat zou u beslissen in een (soortgelijke) situatie?
- Waarom zou u dit beslissen?
* DivaCup:
‘De Diva cup’ Je brengt de cup in voordat de menstruatie begint, je kan de cup 12 uur laten zitten waarna je hem verwijderd, schoonmaakt en weer terug inbrengt. Bij hevige menstruatie is het noodzakelijk hem vaker te verschonen. In principe hoef je ze minder vaak te verschonen als maandverband of tampons. Verder hoef je de cup maar 1 keer aan te schaffen, deze kost 30 euro en gaat jaren mee.
*Endometriumablatie:
Het geheel of gedeeltelijke verwijderen van de binnenbekleding van de baarmoeder (endometriumablatie). Daarmee probeert men de menstruatie te laten stoppen of in ieder geval te verminderen. De kans bestaat echter dat de menstruatie hierdoor erger word. Bij 21 van de 96 vrouwen stopte de menstruatie, de herstelperiode is korter.
Wanneer jij mij hiermee wil helpen, heel erg bedankt, ook namens mijn groepsgenoten!
Groetjes, Milou
Vorig blok hadden we hetzelfde. Je moet helemaal uitzoeken of dit mag en hoe de NL wet hierop is enzo, niet grappig, kei veel werk. Je moet weten hoe de politieke partijen en ministers erover denken, geschiedenis etc.