Hoeveel tijd ben je kwijt aan je klanten ? de regels zijn zo dat als je wat bijklust, je dit aan de belastingdienst op moet geven als "inkomen uit overige werkzaamheden" (als je daarnaast ook een baan hebt)
als je echter hard kunt maken dat je 1200uur per jaar bezig bent met websites bouwen, dan heb je bv de zelfstandigen aftrek, startersaftrek de eerste 3 jaar en MKB korting op je winst van 10% en dat is best wel veel !
Het oprichten van een bedrijf stelt helemaal niets voor.... KVK duurt misschien 15 minuten en je hebt een bedrijf ! belastingdienst krijg je vanzelf in het vizier, met allerlei vragen. Het moeilijkste van dit alles is je arbeidsongeschiktheidsverzekering, maar gelijk een hele belangrijke ! Ik heb de creme de la creme van AOV genomen, duurde 4mnd incl. uitgebreide medische keuring, voordat dat rond was. Zonder deze verz. zou ik echter geen minuut voor mezelf willen werken.
VAR verklaring heb je nodig als je langdurende opdrachten hebt bij klanten (dat kan ik bij jou niet inschatten) maar als je al 6 opdrachtgevers per jaar hebt hoef je je daar geen zorgen over te maken.