Tot mijn grote vreugde zijn mijn twee dochters van ruim 7 jaar ook besmet met het paardenvirus. Nu ben ik op zoek naar een geschikte manege voor de meiden in de omgeving van Zoeterwoude.
Ze zijn momenteel bezig met 4 proeflessen bij een kleinschalige manege (morgen de derde les). Ik heb hier op zich een goed gevoel bij maar wil toch ook nog even bij een andere manege kijken.
Omdat ik graag wil dat de meiden op een gegeven moment zelf naar de manege kunnen (over een aantal jaar), zoek ik eigenlijk iets wat aan te fietsen is vanuit Zoeterwoude Dorp. De manege waar ze nu rijden is dat niet. Maar ze hebben er wel les in kleine groepjes op ontzettend brave pony's en het is goed betaalbaar. De instructie is goed en leuk voor de kinderen, en er hangt een relaxte sfeer. Een nadeel is dus de slechte bereikbaarheid (ook met de auto trouwens), en ze hebben maar een piepkleine binnenbak.
De andere manege waar ik ze nog wil laten proefrijden is groter, en veel beter aan te rijden, maar ook iets duurder. Meer pony's maar ook grotere groepen en qua sfeer spreekt het me minder aan. Wel betere en luxere faciliteiten.
Als het aan mijn dochters ligt hoeven we niet verder te kijken, want ze zijn nu al helemaal verliefd op de pony's waar ze tot nu toe op gereden hebben

Ik twijfel dus erg, en ben benieuwd of jullie misschien nog tips hebben voor leuke betaalbare ponyrijles in de directe omgeving van Zoeterwoude. Liefst op fietsafstand, maar als het een fijne plek is, wil ik ze ook langere tijd met de auto brengen. Uiteindelijk komt er waarschijnlijk wel een pony thuis, maar ik wil eerst dat ze goed leren rijden en handig worden met verschillende pony's.
Wie heeft tips? En welke van de door mij genoemde opties zouden jullie kiezen en waarom?
Alvast bedankt, ook namens mijn dochters.