Afscheid: oud besje aan de longe

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Saar88

Berichten: 2454
Geregistreerd: 02-11-06

Afscheid: oud besje aan de longe

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-09-09 15:03

Vorige week heb ik door persoonlijke omstandigheden afscheid moeten nemen van Chancley als bijrijdpaardje.
Buiten dat ik het gewoon heel erg vond, ging het ook net zo lekker met grondwerken. Ik heb voor de laatste keer lekker gelongeerd en genoten van mijn lieve vriendje! Gelukkig mag ik zo vaak als ik wil langskomen dus ik hoef hem niet helemaal te missen ;)

Chancley is inmiddels alweer 21 maar dat zou je hem zeker niet geven (al zeg ik het zelf). Hij is nog zo levendig als het maar kan!
In het begin liepen we tegen heel wat moeilijkheden aan: hij had een jaar lang stil gestaan en daardoor erg weinig conditie, het was voor hem ontzettend lang geleden dat hij goed dressuurmatig was getraind en hij was ontzettend stijf in zijn achterhand en schouders, nek en rug. Hij had veel moeite met het goed gaan zitten en het laten ondertreden van het achterbeen, met de stemcommando's en het ontspannen van de hals en schouderspieren. Ik vind het ontzettend verbeterd!

Ik longeer Chancley met een gogue omdat ik dit zelf een heel vriendelijke hulpteugel vind. Hij heeft veel vrijheid in zijn bewegingen en kan zelf de meest fijne houding vinden, waarbij hij wel wordt gestimuleerd zijn spieren goed aan het werk te zetten. De gogue zit dan ook niet vreselijk strak.

Vol schaamte: de onderste neusriem was tijdens het loslongeren (die doe ik altijd zonder gogue, gewoon even warmlopen) geknapt en ik had geen andere bij de hand, vandaar de neusriemloze neus, in de longeersingel zit inderdaad een knoop aan de zijkant (ik was de goede singel vergeten en moest het dus met deze doen. Ik heb er goed op gelet dat alles goed bleef zitten en dat de boel niet te strak zat. Ik weet dat het dan nog niet geweldig is, maar omdat dit de laatste keer was heb ik het even zo gedaan.). Verder heb ik ook de andere kant meegenomen, maar om de een of andere reden vond ik dat lastig foto's maken :D . Vanwege het foto's maken hangt de longeerlijn soms ook beschamend los en verlies ik flink contact. Sommige foutjes die Chancley dus maakte (uit balans raken etc) zijn dus mijn schuld!

Ook al ben ik gestopt, ik zou graag opbouwende kritiek krijgen! Zoveel verstand van longeren heb ik nog niet dus ik krijg graag tips!

Flink verhaal, hier dan de foto's!

1. Ik vind dit niet een heel verkeerd beeld geven al is er nog enige spanning te zien. Maar hij zoekt in ieder geval geen steun bij de gogue, wat ik heel fijn vind:
Afbeelding

2. Hier even een momentje van spanning. Die zitten er natuurlijk nog regelmatig tussen, maar het waren er steeds minder en de spanning zelf wordt ook steeds minder erg:
Afbeelding

3. Deze geeft al een heel lekker ontspannen beeld denk ik:
Afbeelding

4. Zo zie ik het graag!
Afbeelding

5. Qua ontspanning is dit geen goede foto. Hij viel teveel naar binnen doordat ik in de knoop zat met longe en camera, máár zijn beenwerk is wel heel lekker!
Afbeelding

6. Hier wil ik graag heen!
Afbeelding

7.
Afbeelding

8. Af en toe verliest hij nog wat balans en gaat hij steun zoeken op de gogue. Vrijwel meteen ontspant hij dan weer en laat hij zijn koppie weer lekker zakken. Hiervoor was hij net gestruikeld en laat hij zich weer iets zakken:
Afbeelding

9. Lekker bergopwaarts (al zal het ook iets aan het land liggen :D ), maar toch fijn beengebruik:
Afbeelding

10. Galop blijft een moeilijk punt. Chancley zoekt vaak steun bij de gogue en de longe en wordt dan best gespannen. Wel goed achterbeen gebruik:
Afbeelding

11. Maar.. hij kan het wel! Al is het even en gaat hij het liefst wat harder en vlakker galopperen, het komt er wel!
Afbeelding

12. Nog een drafje de andere kant op, lekker ontspannen:
Afbeelding

13. En klaar:
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Anoniem

Re: Afscheid: oud besje aan de longe

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-09-09 19:09

Wat heb je er allemaal aanhangen? ik denk niet dat dit veel zin heeft zo. Hij duikt veel te diep en er is geen sprake van ontspanning of aanspanning van spieren. Zo'n paard zou ik met een enkele bijzetteugel of touwtje aan de zijkant vastzetten en niet tussen de benen.

Saar88

Berichten: 2454
Geregistreerd: 02-11-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-10-09 16:18

Dankje voor je reactie!

Ik gebruik graag een gogue om hem te stimuleren laag te gaan lopen. Ik zie wel degelijk ontspanning en spiergebruik, al is het spiergebruik natuurlijk minder dan wanneer ik met touwtjes zou longeren.

Zou je willen toelichten waarom jij vind dat ik beter andere bijzetteugels zou kunnen gebruiken? Ik ben benieuwd naar je motivatie!

Edit: ik wilde nog even toevoegen dat ik met dit paard nog niet op zoek was naar echte oprichting, maar puur naar onspanning, een vast tempo en beter ruggebruik. Misschien had ik dit wat duidelijker moeten maken in de openingspost. Helaas heb ik geen oude foto's om het verschil te laten zien..

E_Nalanta

Berichten: 4823
Geregistreerd: 29-10-08
Woonplaats: Nederland, Gelderland

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-10-09 19:03

Meine gute, wat een touwen etc! := Ik vind het er nu niet slecht uitzien hoor, IMO vind ik het wel goed lijken! :)
Bijzetteugels zijn niet perse nodig om ontspanning te krijgen, dit kan ook prima uit het paard zelf komen zonder leren riemen,
maar in ieder geval, sommige paarden doen dit gewoon niet snel en gebruiken de rug niet meteen goed :)
Een losse bijzet die het hoofd op normale houding houd maar wel ervoor zorgt dat het dier het hoofd niet omhoog kan gooien,
zorgt al heel snel voor een, uit zichzelf, ontspannen houding :)

Annetje

Berichten: 25481
Geregistreerd: 25-07-02

Re: Afscheid: oud besje aan de longe

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-10-09 21:14

Wat jammer dat je ermee gestopt bent. Het ziet er inderdaad netjes uit. Paard loopt op sommige foto's netjes vanuit de rug, hij zou alleen wat meer van achteren mogen.
Ik zou een paard met een gogue om ook niet zo laag met zijn hoofd laten lopen als bij 6, 7, 11. Hij hoeft maar een zijsprongetje te maken omdat hij ergens van schrikt en hij zit met zijn benen in de wirwar van riemen.

Saar88

Berichten: 2454
Geregistreerd: 02-11-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-10-09 20:11

Dankje voor jullie reacties!

Jullie hebben gelijk over de hoeveelheid touwen, ik erger me er ook altijd een beetje aan. Dan ook nog de teugels (wel door de keelriem gehaald hoor, dus niet los). Ik weet alleen niet zo goed hoe ik het op moet lossen, want ze hangen er nu eenmaal.
Annetje, je hebt inderdaad gelijk, hij zit er zo met zijn benen in. Daar heb ik eigenlijk nooit eerder bij stil gestaan :\ .
Iemand daar misschien tips voor?

opisop_shop

Berichten: 16092
Geregistreerd: 19-11-08
Woonplaats: Oostenrijk:)

Re: Afscheid: oud besje aan de longe

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-10-09 20:13

Maar die teugels kun je er toch gewoon afhalen als je niet gaat rijden?!

Saar88

Berichten: 2454
Geregistreerd: 02-11-06

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-10-09 21:41

Klopt! Maar die leveren verder geen tricky situaties op, het staat alleen een beetje slordig ;)