Vrijdagochtend, ik ging de deur uit met het idee dat ik een normale vrijdag tegemoet zou gaan.
Door puur 'toeval' heb ik mijn liefste vriendje erger leed kunnen besparen.
Ik had eerst klanten, deze afspraak liep aardig in, ik was hier om 11:00 al klaar, ik hoefde pas om 14:00 op de volgende afspraak te zijn. Dus ik dacht, top, kan ik mooi even naar Odin in de opfok, want ik was hier toch al in de buurt.
Dus ik rijd met een lekker gevoel richting Borculo. Ik kom hier om 11:30 aan, parkeer m'n auto en loop direct door naar de plek waar Odin staat.
Ik loop langs het hek en denk, goh, wat heeft ie een dik oog. Van wat dichterbij gaan kijken en wat ik aan trof, werd ik niet gelukkig van:
Niet voor de gevoelige magen, het ziet er niet lekker uit.
Spoiler voor de gevoelige magen, het is geen lekker beeld.

Direct de meiden daar gevraagd voor wat kamille thee, zodat ik het in ieder geval zelf een beetje schoon kon maken en kon inschatten hoe erg het was.
Nadat ik het ergste pus had weggehaald, zag ik dat er een blauwe waas over z'n oog heen zat. Direct de dierenarts gebeld.
Deze kon er pas rond half 2 zijn, nou prima, dan wacht ik. Geen probleem. Volgende afspraak ingelicht wat de situatie was en dat ik het niet ging redden. En daarna rustig wachten op de dierenarts.
Toen de dierenarts er was, Odin uit de wei gevist, ze wierp er een blik op, pakte het lampje erbij, wierp er nog een blik op. Haar reactie: Ik denk dat het zwaar beschadigd is, maar ik heb dit niet vaak genoeg gezien, dus ik stuur je door.
Nou best, naar Bodegraven dan maar. Maar hoe ga ik in vredesnaam zo snel vervoer regelen van Borculo naar Bodegraven, dit is toch een rit van dik 2 uur.
Gelukkig had ik een reddende engel, een super lieve vriendin van mij, die op d'r werk weg is gegaan, naar stal gereden om daar de trailer aan te koppelen en direct door te rijden naar Borculo.
Het wachten duurde echt mega machtig lang. Ondertussen nog een filmpje gemaakt:
Ook hier weer niet voor de gevoelige magen.
Halfuur van te voren belde m'n vriendin op, zodat ik de spuit domosedan erin kon doen, want Odin had nog nooit op de trailer gestaan en pas 1 keer op de vrachtwagen.
Toen de trailer er eenmaal was, liep Odin zo achter me aan de trailer op, de 2 uur durende reis liep voorspoedig en hij was heel braaf op de trailer.
Om 19:00 uur kwamen we aan op de kliniek, de eerste dierenarts stond al klaar, de oogarts was nog bezig met een operatie afronden.
Uiteindelijk stonden we met 3 dierenartsen en ikzelf in z'n oog te turen. Er zat zoveel pus in het oog, dat kon nooit iets kleins en onschuldigs zijn. De eerste dierenarts had me al enigszins voorbereid op voor welke opties ik zou komen te staan.
De pus kwam letterlijk uit z'n oog bol en ook achter z'n oog vandaan.
Conclusie: Odin heeft een (kleine) beschadiging op z'n hoornvlies opgelopen (god mag weten waardoor) en hier is een hele agressieve bacterie in gekomen, waardoor er melting ulcer is ontstaan. Het hoornvlies was aan het smelten. De bacterie is zo agressief, dat dit in een paar uur kan escaleren, tot waar het nu bij Odin was.
De constatering was ook dat hij al voor 2/3e blind was aan dat oog.
De keuzes die ik kreeg was:
- een oogreddende operatie, met een lage slaginspercentage en een intensief en pijnlijk hersteltraject van 3-4 weken. Hij zou ook voor 2/3e blind blijven, dit zou niet herstellen door de operatie namelijk. Mochten er complicaties komen, moest het oog alsnog verwijderd worden.
- een operatie om het oog te verwijderen.
Het meest paardwaardige zou zijn om zijn oog te verwijderen, dit drukte de dierenarts me ook op het hart.
Odin mocht naar een box, zodat ik ook even rustig kon nadenken over wat ik wilde doen.

Het arme kind moest een bakje om, want hij begon het zaagsel te eten

Mijn dappere vriendje was onwijs braaf met de spuiten die hij kreeg, oog bekijken en smeren moest wel met praam op, maar wat wil je, het was ontzettend pijnlijk voor hem

Uiteindelijk heb ik de keuze gemaakt om zijn oog te laten verwijderen, dit zou de ochtend erna gebeuren.
Hij kreeg nog een flinke pijnstilling (want pijn had ie) en alvast wat antibiotica voor om de ontstekingen in het slijmvlies van de oog tegen te gaan/voor te zijn.
Vanmiddag om 12:30 kon ik de spanning niet meer aan, heb ik de kliniek gebeld met of ze al meer wisten. Toen liep precies de operatie op het eind. Kwartier later werd ik gebeld met het goede nieuws dat de operatie goed is gegaan, het oog verwijderd is. De oogkas was nog helemaal heel en alle slijmvliezen en dergelijke zagen er nog goed uit, gelukkig. Vanmiddag om 16:00 mochten we op bezoek komen.
Toen ik de dierenarts live sprak, zei ze dat het een hele slimme jongen is, na de narcose opstaan deed ie super goed en snel.
Ze vinden hem er ook onwijs goed uit zien voor een jaarling

Vanmiddag dus samen met de vriendin die Odin opgehaald heeft, naar hem toe gegaan en wat was ik blij om z'n blije koppie te zien





M'n lieve vriendje


Odin moet nu nog een dag of 4-5 op de kliniek blijven, afhankelijk van hoe het herstelt en hoe snel ik een ander plekje voor hem heb gevonden.
Ondanks de goede zorgen in Borculo in de opfok, gaat Odin niet terug daar heen, hij komt lekker op een plekje wat dichter in de buurt te staan.
Ik hoop morgen bij de verbandwissel te kunnen zijn, dit ook aangegeven bij de dienst doende dierenarts en ze ging ervoor zorgen dat dat zou lukken. Ik ben heel benieuwd hoe het er onder het verband uit ziet.
Gelukkig zijn er een hele hoop succes verhalen met paarden met 1 oog en ik denk dat het ook ons geluk is dat hij nog zo jong is. Onze toekomstige sportcarriere is toch nog niet helemaal voorbij, gelukkig.
Als laatste nog een leuk weetje. Odin is vernoemd naar de Noordse oppergod Odin, deze heeft een oog afgestaan aan de reus Mímir om van de bron van wijsheid te mogen drinken.
Odin heeft zijn linkeroog afgestaan aan de reus. En ook bij mijn Odin is het zijn linkeroog die nu verwijderd is.
Thanks voor het lezen van dit lange verhaal en excuus voor de gore foto's en filmpjes
