naar goede gewoonte maak ik dit jaar (of ja, eigenlijk ben ik al wat te laat) ook weer een jaaroverzichtje aan.
Ik ben al 10 jaar trotse eigenaar van shetlander Sammeke en al 8 jaar van mini shetlander Arthur.
2018 ging niet zoals gepland, Arthur werd met kwaad opzet vergiftigd en Sammeke bleek een stiekeme date te hebben gehad. Alles hierover kan je in het topic lezen van vorig jaar. viewtopic.php?f=261&t=1960614
Januari & februari begonnen rustig. Het was bang afwachten naar Sammeke haar verrassingsveulen waarvan we geen idee hadden wanneer hij kwam.
In maart was het dan zover, op 16 maart werd een knap hengstenveulen geboren, Flinn. Flinn heeft ook zijn eigen topic. [KS-ITP] Flinn, van ongepland veulentje naar geliefde bink

In april ging er uiteraard veel aandacht naar Flinn. Maar ook met Arthur kon ik fijn mennen en naar het einde van de maand toe kon ik Sammeke ook weer rustig oppakken.


In mei kon ik weer het eerste buitenritje doen met Sammeke.


In juni was het tijd om knopen door te hakken. Op de stalling verliep alles al een tijdje niet meer naar wens. We verhuisden naar een weide hier in de buurt.

Juli stond in het teken van wennen aan het terug in eigen beheer staan en de nieuwe plek.

In augustus was er tijd om te genieten! Naast de korte ritten die ik vaak doe, hebben we een hele lange rit kunnen maken.



In september reden we nog lekker door.

Oktober was weer spannend. Flinn verhuisde naar een plek met vriendjes om af te spenen en manieren te leren. Dat gaf me veel meer vrijheid en rust om vaker met Sammeke aan de slag te gaan.

In november werden we gezegend en deden we mee aan de paardenommegang. Ook verhuisde Sammeke en Arthur naar de winterstalling bij mijn buren.


December was een rustige maand ivm stage. Maar de ukkies komen niets tekort


2019 was veel rustiger dan ik zou willen, maar Flinn is gezond en Arthur zijn gezondheid is met sprongen vooruit gegaan.
Mijn doelen voor 2020 zijn:
- 500km mennen met Sammeke
- Sammeke naast de fiets leren lopen
- Arthur dressuurmatig doorpakken en rustig op buitenrit kunnen gaan.