
We begonnen op vrijdag met 110 hengsten voor de eerste bezichtiging, waarvan 25 NWR, 8 WPBR, 2 sectie D, 7 sectie C, 24 sectie B en maar liefst 43 sectie A pony´s. Na een strenge selectie van de juryleden bleven er in totaal 57 hengsten over die naar de tweede bezichtiging mochten op zaterdag. De andere hengsten kregen 'de hoed', en werden gevraagd de baan te verlaten.

De meeste hengsten zijn 3 jaar oud als ze op vrijdag tijdens de eerste bezichtiging verschijnen, echter is er één uitzondering die in het bijzonder genoemd mag worden.
In de laatste groep sectie A hengsten van de vrijdag verschijnt de 25-jarige Maestir Odyssey in de baan, een hengst die een aardig voetje kan bewegen en een mooie show neer zet.

Aangezien deze hengst in zijn jongere jaren al een keer is goedgekeurd, maar niet is terug gekomen om dit definitief te maken, moest hij weer instromen bij de 'nieuwe jaargang'. Echter werd op vrijdag bekend gemaakt dat hij definitief goedgekeurd is en op zaterdag geprimeerd zal worden.
Op zaterdag vingen we aan met de oudere, reeds goedgekeurde hengsten. En al snel was de eerste kampioen bekend, namelijk de 6-jarige Jonker's Jayden (foto), die ook zijn sportpredicaat in ontvangst mocht nemen. Als reserve mocht opstellen Heitrak's Marvin, de 14-jarige sport-elite hengst.

Bij de Welsh Part Bred waren slechts 2 inschrijvingen bij de oudere hengsten, waaronder deze perlino hengst, Cassanova Du Bois, welke later in de dag voor de eerste keer onder het zadel verscheen.

De sectie C en D waren goed vertegenwoordigd dit jaar, waar er op vrijdag al 9 hengsten in deze sectie aanwezig waren, kwamen er ook 3 oudere C hengsten terug.
Toen de sectie B begon, was er één hengst die al snel op viel. Niet alleen zijn bijzondere kleurtje, maar ook zijn beweging en de mooie ontwikkeling die deze hengst gemaakt heeft. Ik heb het dan over 4-jarige Maarlen's Romeo (foto). Vorig jaar stond hij als 3-jarige stond hij 3e in zijn rubriek, nu mocht hij als eerste opstellen. Vervolgens werd hij ook nog sectie B kampioen. Naast hem mocht de eveneens 4-jarige Spring Star's Kimro opstellen.

Doordat Maestir Odyssey op vrijdag werd goedgekeurd, kwam het zeldzame moment dat vader en zoon samen in de ring kwamen. En beiden niet onverdienstelijk. Amity's Ocean King (links) werd eerste in zijn rubriek, Maestir Odyssey (rechts) werd 3e.

In de middag was het tijd voor de tweede bezichtiging van de nieuwe jaargang.
Bij de NWR werden 6 hengsten aangewezen voor het verrichtingsonderzoek
- Speycksbosch Double-U
- Furioso v.h. Enkershof
- Cornetto
- Nijebert's Marc
- De Goede Ree's Elegant
- Liandro
Van deze hengsten werd door het publiek Furioso van het Enkershof verkozen tot hengst met de beste draf.

In de sectie WPBR zijn twee hengsten goedgekeurd.
- Beukenoord's Arena
- HSH Kingston
Samen met de wpbr hengsten uit de ochtend mochten zij strijden om het kampioenschap. De 3 jarige Beukenoord's Arena ging hier mee aan de haal.

In de sectie C was er bij de nieuwe jaargang veel deelname, ook zijn er in verhouding veel hengsten goedgekeurd. Bij de 3 jarigen was de uitslag:
- Stud of Diamonds Ray of Light
- Danash Shangri-La
- Shamrocklake Wild Humphrey.
Bij de 4 jaar en oudere hengsten werden er twee goed gekeurd:
- Fronarth Defoe
- Dycott Equiality
Fronarth Defoe werd vervolgens ook sectiekampioen en mocht aan het einde van de dag ook het dagkampioenslint ontvangen.

In de sectie D was er helaas maar één hengst aanwezig, maar deze is wel van dusdanige kwaliteit dat hij goedgekeurd werd. Shamrocklake Oliver Twist werd dus automatisch sectiekampioen.

Vervolgens kwamen de sectie B hengsten in de baan. Hier mochten er uiteindelijk 9 van blijven.
De volgende driejarige hengsten werden goedgekeurd:
- Springdreams Go for Gold (foto)
- Stougjeshoeve Charmer
- Beschenhof Action Man
- Ribbon's Sendor
- Lakeway's Kensington
- Wildzang's Sorento
- Wheemhoeve's Bolero
Bij de 4 jaar en oudere hengsten was de uitslag als volgt:
- Waxwing Perrin
- Wildzang's A Dream Dessert.

En last but not least, ging de sectie A de baan betreden.
Ook hier werd een mooi aantal hengsten goedgekeurd:
- Eindegooi's Pretty Charmer
- Oosterslag's Beallfire
- Heuvelrug Hallmark
- Cannenburg's Dark Prince
- Perlhof Rhys
- Springbourne Coalport
- Colne Tibo
- Blackblaze Honeyhilver.
En bij de 4 jaar en oudere hengsten was de uitslag:
- Pinewell Jeronimo
- Ceulan Masterclass.
En toen kwam voor mij misschien wel het mooiste moment van de dag. De kampioen van de sectie A werd bekend gemaakt. De omroeper riep het nummer 145, eerste maal een beetje gejuich maar geen reactie van de eigenaar/voorbrenger. De omroeper riep het nogmaals, meer gejuich van het publiek, de betreffende eigenaar kijkt nog eens om zich heen. De ringmeester besluit het toch maar uit het lijden te verlossen. Het lijkt zo'n onrealistisch moment, hij had het niet verwacht. Zijn broer komt hem even feliciteren en dan komen de tranen.

Even genieten van het intiem moment, de pony krijgt een kus en een knuffel. En dan volgt een trotse ereronde.

Een spannend dagkampioenschap, met allemaal toppers in de baan. Een moeilijke keuze voor de juryleden.

Toch wordt de keuze gemaakt.
De 3jarige Sectie C Fronarth Defoe wordt dagkampioen, reserve is Jonker's Jayden.
Bedankt voor het lezen, een reactie zou ik leuk vinden.