Gelders paard in de schijnwerpers
Op zaterdag 28 mei 2016 organiseert Regio Gelders Paard voor het eerst een Nationale Sportdag Gelders Paard. Dit wordt een leuke, leerzame maar ook een competitieve dag op het terrein van Gert van den Hoorn te Kootwijk.
Een gezellige dag voor het gehele gezin!
Op deze dag staat het ‘Gelders Paard’ in het middelpunt van de belangstelling. Om de veelzijdigheid van het Gelders Paard te laten zien wordt aan de deelnemers de mogelijkheid geboden om mee te doen aan zowel een dressuur-, spring- als menactiviteiten. Dit houdt in dat u deze dag ook aan meerdere onderdelen kunt meedoen. Het is belangrijk dat u onthoudt dat een paard maar aan vier wedstrijdelementen op één dag mag meedoen. Onderstaand oefenspringen wordt gezien als één wedstrijdelement.
Voor de disciplines dressuur en mennen vinden er officiële wedstrijden plaats. Er kunnen twee dressuurproeven (onder het zadel en/of mennen) worden gereden. Ook is er de mogelijkheid om te kiezen voor aangespannen vaardigheidsparcoursen. Een combinatie tussen beiden is uiteraard ook mogelijk. Daarnaast kan zowel onder het zadel als aangespannen in een BB-/ Impuls- of Hobbyklasse of groene rubriek gestart worden. Hiervoor is geen startkaart (wel een KNHSlidmaatschap) nodig. Voor de dressuur onder het zadel zijn er fantastische zandbodems, zowel voor het losrijden als voor het rijden van de proef. Voor de menners zal er een prachtige grasbaan beschikbaar zijn. Naast de reguliere prijzen zal er deze dag ook gekeken worden naar combinaties die in aanmerking komen voor de titel ‘meest talentvol’.
Springen komt aan bod door middel van oefenspringen onder begeleiding van instructeur Michiel Jansen. Het oefenspringen is voor elke combinatie toegankelijk. Het maakt niet uit of je ooit alleen over een laag kruisje hebt gesprongen of al hele parcoursen springt, iedereen kan meedoen. Werken aan de rijvaardigheid tijdens het springen staat voorop! Natuurlijk zal er ook genoeg uitdaging zijn voor de meer ervaren springcombinaties.
Tijdens het oefenspringen worden de deelnemers in groepjes van drie verdeeld. Deze groepjes worden ingedeeld aan de hand van niveau en moeilijkheidsgraad (belangrijk om te vermelden tijdens aanmelden). Het oefenspringen onder instructie zal dertig minuten per groepje duren. Waarbij een ieder wordt verzocht zijn of haar paard van tevoren al goed losgewerkt te hebben, zodat Michiel Jansen meteen aan de slag kan met de combinaties! Zowel het losrijden als het rijden onder instructie zal beide op een zandbodem plaats vinden.
Gedurende het oefenspringen zal de instructeur met zijn assistent gaan beoordelen welke combinatie deze dag de meeste progressie heeft gemaakt en in aanmerking komt voor de titel ‘meest talentvol’ in de categorie springen. Het oefenspringen willen wij in de middag laten plaatsvinden, na de dressuurrubrieken.
Iedereen met een KWPN paard geregistreerd in de fokrichting Gelders paard kan deelnemen. Ook kunnen paarden met een KWPN geregistreerd paard waarvan één van de ouders geregistreerd is in de fokrichting Gelders paard deelnemen. Belangrijk hierbij is dat het paard voldoet aan de registratie-eisen voor registratie in de KWPN fokrichting Gelders paard (bij vragen hierover kunt u mailen naar brouwer@kwpn.nl).
De inschrijving voor zowel de rubrieken; dressuur, aangespannen als springen staat open tot 20 mei. Inschrijven kan via MijnKNHS of per email. Het inschrijfgeld bedraagt voor leden van de regio Gelders Paard €8,- en voor liefhebbers (niet leden) €10,-, dit geldt voor alle disciplines. U kunt zich inschrijven via MijnKNHS of door te mailen naar vogelzang@ppg.com
Dus noteer de datum 28 mei alvast in uw agenda en houdt de website (http://www.kwpngelderpaard.nl) en Facebook (http://www.facebook.com/GeldersePaarden) goed in de gaten!
Wie gaan er allemaal meedoen of kijken ? Ik ga zelf aanwezig zijn met de camera hoogstwaarschijnlijk om te genieten van al het gelders geweld
Wordt vast een leuke dag met al die Geldersen! Geniet ervan
! Succes in de M ! Jullie gaan lekker of niet !
Hij doet het inderdaad erg goed! 
