Ik zag op marktplaats een boomloos freemax zadel te koop staan bij mij in de buurt.
Ik heb toen de stoute schoenen aan getrokken en gevraagd of ik het zadel eens mocht testen.
Dit mocht dus zo gezegd zo gedaan. De vrouw van wie dit zadel kwam heeft ervaring met de ghost, torsion freemax en barefoot dus dat was even gezellig meningen uitwisselen

Maar goed om terug te komen op mijn verslag:
Het zadel zojuist opgehaald, amigo uit het land gehaald, gepoetst en opgezadeld, en waar ik bang voor was werd helaas werkelijkheid (ooit al eens een freeform getest
). Het zadel zit super lekker maar meteen al bij het opstappen trok het zadel straks over amigo's schoft.
Toen ik er eenmaal opzat zat ik uiteraard heerlijk en stevig maar toen ik probeerde mijn hand onder het zadel te schuiven aan de achterkant voelde ik het zadel letterlijk over amigo's ruggengraat schuren ondanks mijn dekje met dubbeldikke inlages :-(.
Tijdens het rijden schoof het zadel aardig en aan het einde van de rit was mijn dekje aan de voorkant onder het zadel verdwenen.
Ik heb een super kort ritje gemaakt, amigo liet niets merken die trok zelfs nog een buitengewoon sprintje.
Ik baal er wel ernorm van. Het zadel is vrij stug maar ziet er verder wel mooi uit. De afdruk op zijn rug was ondanks het stijve zadel nog best netjes.
Ik vondt hem overigens lekkerder zitten dan de cherokee waar ik een tijdje geleden op gereden heb.
Geteste versie: