In ons vorige topic heb ik het begin van ons avontuur laten zien. Een korte samenvatting van die periode:
Kola is als vierjarige bij ons gekomen, recht van de fokker en net beleerd. De doorrijperiode was onstuimig. Kola leek in het begin superbraaf en zelfs wat tam, maar bleek juist een hele sensibele binnenvetter. Dit resulteerde in subtiel opgebouwde spanning en flinke ontplofmomenten

Het eerste jaar hebben we daarom echt rustig aan gedaan en hem vooral veel kennis laten maken met simpele oefeningen, herhaling en verschillende omstandigheden. Met resultaat! Hij liep fijne trainingen en ook de eerste wedstrijdjes waren een succes.
2020 was voor ons een bewogen jaar. Door de corona kwamen alle trainingen en wedstrijden stil te liggen. Wij verhuisden naar ons nieuwbouwhuis waar we alles zelf moesten gaan klussen. De paarden verhuisden ook naar een nieuwe stal. De week voor de verhuizing brak Kola na een trap van een ander paard zijn griffelbeen.... Zijn verhuizing begon dus met 6 weken volledige boxrust. Als klap op de vuurpijl bleek ik zwanger van ons eerste kindje! Dit jaar hebben we dus even een pas op de plaats gemaakt. Na zorgvuldige revalidatie is Kola weer helemaal hersteld en goedgekeurd voor de sport

In de lente van 2021 zijn we dus weer echt begonnen. Kola was een stukje gegroeid en wat uitgezwaard, klaar voor het echte werk. We begonnen met wat lichte oefencrossen om weer een beetje gevoel en ritme te krijgen.
Dit pakte hij supergoed op, dus in de zomer een rondje BB gereden op Oudkarspel.
Daarna mocht hij mee een rondje oefencross op B-niveau in Renswoude. Daar voelde hij zo safe!

In de herfst was hij dan echt klaar voor zijn B-debuut: eventing Lisse. Hij deed het super en pakte gelijk 2 winstpunten in zijn eerste echte wedstrijd






Hij is inmiddels een stuk braver en we kunnen in ons eentje op pad. Dus de galoptrainingen werden in de herfst verplaatst naar het strand!

Ondertussen loopt hij ook soms een dressuurproefje. In de zomer haalde hij zijn laatste punten in de B. Afgelopen maand maakte hij zijn debuut in het L1 en won daarbij beide proeven.

Afgelopen weekend weer een rondje dressuur gereden, hier een impressie! Hij heeft echt nog wat spanning omdat hij pas drie keer in de ring heeft gelopen, maar begint het spelletje steeds meer door te krijgen.




Al met al zijn we supertrots op zijn vooruitgang en ontwikkeling. Het is een fijn paard wat graag voor je werkt. Nu we zijn gebruiksaanwijzing een beetje uitgevogeld hebben wordt hij steeds een beetje makkelijker. We kijken uit naar het nieuwe eventingseizoen en hopen eind van de zomer de overstap naar het L te maken!