Sneeuwtuin met vogels

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Sieltjuh

Berichten: 11644
Geregistreerd: 30-05-02
Woonplaats: Oost-Souburg

Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-01-13 16:11

Aangezien de vogeltjes het met dit weer niet al te makkelijk hebben, heeft mijn moeder een heuse vogeltuin ingericht. Hij is erg populair en we hebben dagelijks ook veel vogeltjes in de tuin zitten.
Vandaag een poging gedaan om er een aantal op de foto te zetten. Dat geeft in een minuutje of 10 fotograferen, met een camera in de terminale fase, door het glas heen, in een sneeuwbui, dit resultaat. Sorry als de foto's niet altijd even scherp zijn!

1. Pindakaaspot met meelwormen is ontzettend populair bij de spreeuwen!
Afbeelding

2. Ondertussen is de zanglijster met brood aan de gang.
Afbeelding

3. Roodborstje kijkt nog toe vanuit de boom.
Afbeelding

4. Idem voor koolmeesje vanaf de schutting.
Afbeelding

5. En de pimpelmees.
Afbeelding

6. Ondertussen zijn de merel, roodborst en zanglijster richting de overkapping gegaan, waar het voer nog droog ligt.
Afbeelding

7. Tortelduifje is aangeschoven in het huisje.
Afbeelding

8. De huismus laat zich ook nog even zien.
Afbeelding

9. Zanglijster, spreeuw en mus.
Afbeelding

10. Spreeuw op het schuurdak.
Afbeelding

11. En de zanglijster zat te drinken in "waterval" in de vijver.
Afbeelding

12. Roodborstje in de bosjes.
Afbeelding

13. Merel in de sneeuw.
Afbeelding

14. Het populaire pindakaaspotje.
Afbeelding

15. En de arme meeuw kijkt toe vanaf het dak van de achterburen.
Afbeelding

Echt een gezellige bedoeling hier in de tuin, kan me er echt mee vermaken door hier naar te kijken :j

Ow, en voor de kritische bokkers: ik geloof dat ik de vogelrassen goed heb, maar correct me if I'm wrong! :D

Jaan81

Berichten: 7609
Geregistreerd: 07-10-05
Woonplaats: Goedereede

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 16:14

Wow, wat een verscheidenheid aan vogels bie julder! gaef!

Sita_

Berichten: 21958
Geregistreerd: 23-09-05
Woonplaats: Ljouwert

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 16:15

Och, ik vind het altijd zo gezellig vogeltjes in de tuin! Wat hebben jullie t leuk voor elkaar zo!

Wij hebben heel veel appels uit de appelbomen nog op t gras liggen, en verder nog heel wat vetbollen etc. in de boom.. Dus wij hebben nu ook heel veel vogeltjes in de tuin.. Die hoeven hier dus ook geen honger te lijden!

Sieltjuh

Berichten: 11644
Geregistreerd: 30-05-02
Woonplaats: Oost-Souburg

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-01-13 16:16

Het is lang geleden dat we zoveel verschillende rassen hebben gehad :j Pimpelmees, roodborst en spreeuwen hebben we lang niet of zelden gehad. Gisteren zat er zelfs een groep van 6 spreeuwen in de tuin! Je kan merken dat ze het opzoeken nu het zo koud is.

xTammyy

Berichten: 4523
Geregistreerd: 20-09-10

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 16:21

Wat leuk Ersiel! Gezellige drukte zo in jullie tuin haha :D

freespirit
Berichten: 1913
Geregistreerd: 02-07-05
Woonplaats: tussen Assen en Emmen

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 16:23

Hier gaan zakken van 15 kilo gemengd graan op aan Fazanten, Mussen, Merels, Vlaamse Gaaien, Exters, Kraaien, Roodborstjes, Koolmeesjes en Winterkoninkjes enz. die 2 x per dag gevoerd worden !!! Vetbollen, pindapotten en waterbakken worden ook 2 x per dag aangevuld.

Fijn dat dat watervalletje nog niet bevroren is, TS !!!! Ik zit er aan te denken om maar een verwarmde waterbak op het erf te plaatsen.

Leuke foto's en leuk om te zien dat er nog meer mensen zijn die zich inspannen voor de vogeltjes in de winter !!!

meniekske

Berichten: 874
Geregistreerd: 06-06-07
Woonplaats: Nieuw en st Joosland, Zeeland

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 16:30

Wat leuk!! zeker dat je er allemaal verschillende heb zitten.

Sieltjuh

Berichten: 11644
Geregistreerd: 30-05-02
Woonplaats: Oost-Souburg

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-01-13 16:31

Wow freespirit, zoveel hebben wij niet ins ons kleine tuintje hoor, maar als ik het goed begrijp heb jij meer ruimte als je het over een erf hebt :j Leuk!

Ja, watervalletje staat 24/7, 365 dagen aan, dus krijgt eigenlijk de kans niet om te bevriezen. Sowieso zitten daar het hele jaar rond veel vogels uit te drinken. Overigens drinken onze katten er ook uit, maar die zitten nu liever binnen dan buiten :') (geef ze eens ongelijk).

Ja, ik zie hier in de buurt maar weinig tuinen die vogelvriendelijk zijn. De grote boom is van de buren aan de ene kant, maar die doen verder niets voor de vogels. Buren aan de andere kant hebben wat vetbolletjes, voor de rest zie je maar bar weinig hier in de buurt, terwijl we naast een park met grote vijver en genoeg bosjes en bomen wonen (vandaar die meeuw :D ), dus genoeg vogels te zien in de buurt.

nerina_97
Berichten: 294
Geregistreerd: 03-01-11

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 16:32

Wat heerlijk al die vogels in de tuin!
Kan me voorstellen dat je er heel lang naar kan kijken. :)
En de vogelsoortnamen heb je goed hoor, ik kan geen fout ontdekken.

malih

Berichten: 4668
Geregistreerd: 04-11-07
Woonplaats: Almere

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 16:33

jaaaa zoooo leuk!! wij hebben toen een tulband gevult met zaadjes, rozijnen havermout en frituur vet.

En nu heb ik er een in een cake vorm gemaakt.

mooney

Berichten: 8249
Geregistreerd: 07-05-06

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 16:54

Wat veel soorten!

Ook gelijk aan de nationale tuinvogeltelling gedaan?

Sieltjuh

Berichten: 11644
Geregistreerd: 30-05-02
Woonplaats: Oost-Souburg

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-01-13 16:55

Ja, hebben we gisteren aan mee gedaan :j

Leuk om te lezen dat andere mensen ook veel doen om de vogeltjes te helpen :j

Letizia

Berichten: 12193
Geregistreerd: 24-04-02

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 16:57

Echt goed dat ma dat doet zus!

Ik zit er aan te denken om zelf een flinke vetbol te gieten in een vorm, maar zou ik even moeten opzoeken hoe dat precies gaat, neem aan dat je niet elk vet kan gebruiken :+
Misschien kan ik van de week iets met de bewoners van m'n werk doen!
Op het werk hebben we een vogeltafel, daar wordt ook dankbaar gebruik van gemaakt :j

mooney

Berichten: 8249
Geregistreerd: 07-05-06

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 16:59

@Letizia Ik kan het hier wel vragen? Wij maken de vetblokken (voor in huisjes) voor de vogels ook zelf.

Letizia

Berichten: 12193
Geregistreerd: 24-04-02

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 17:01

Graag!

Sieltjuh

Berichten: 11644
Geregistreerd: 30-05-02
Woonplaats: Oost-Souburg

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-01-13 17:02

Hier gaat moeders nog ff de tuin in met een nieuwe schaal met rijst, brood en rozijnen :j

Letiets, dat is ook leuk ja, om het zelf te maken!

RonavhN

Berichten: 1994
Geregistreerd: 02-08-10
Woonplaats: Breda, Noord-Brabant

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 17:06

Wat een drukke boel met al die vogeltjes! gezellig hoor :)

Cindyrella

Berichten: 869
Geregistreerd: 16-06-07
Woonplaats: 't Mooie Zuud-Beveland

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 17:12

Wat een drukte in jullie tuin, wat leuk! En mooie foto's, zo helder! Vast met een camera ipv een telefoon?!

Leuk om te zien, dat jullie zo goed voor de vogeltjes zorgen! Lief!

Zit net te denken, wij hebben ook nog zak met los vogelzaad liggen. Kan ik ook wel vetbollen van maken. Geloof dat je dat ook kunt doen met plastik koffie bekertjes als vorm. Moet ook eens ff googlen, hoe dat ookalweer gaat. Straks meteen nog even 2 zakjes ophangen, want vorige zijn alweer aardig leeg!

Sieltjuh

Berichten: 11644
Geregistreerd: 30-05-02
Woonplaats: Oost-Souburg

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-01-13 17:15

Ja Jorien, met de spiegelreflex camera gemaakt, maar dat ding is niet meer zoveel waard := Is denk ik langzaam aan het overlijden :')

Leuk dat mensen enthousiast er van worden :j En bedankt iedereen voor de leuke reacties!

anneliesdj

Berichten: 29308
Geregistreerd: 12-10-05
Woonplaats: In het boshuis!

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 17:16

Leuk om naar te kijken, vooral Spreeuwen vind ik altijd erg mooi.
Wij hebben hier ook veel vogels in de tuin maar wel andere, even uit mijn hoofd; koolmees, pimpelmees, zwartkopmees (kan héél mooi zingen), mussen, winterkoninkje, boomklever, boomkruiper, bonte specht, roodborstjes. Wij wonen dan ook in het bos.

Je kunt wel het watervalletje beter uitzetten, ook met dit weer badderen vogels gewoon en dat is niet slim. Als er sneeuw ligt eten ze daarvan om aan vocht te komen en anders kun je een schaaltje neerzetten met een stukje gaas erop of een klein bekertje wat te klein is om in te gaan zitten.

Cindyrella; neem een blok frituurvet, dat smelt je, (niet te heet laten worden) dan wacht je tot het begint te stollen en gooi er vogelzaad bij, dan langzaam roeren tot het zover stolt dat het zaad niet meer zinkt. Dan giet je het in plastic bekertjes of schaaltjes.
Als je er een touwtje in wilt hebben neem je een stukje stevig koord, doe je dubbel en leg er een dikke knoop in (anders trek je het uit het vet als je het ophangt) en dat hang je in het bekertje voor je het vet erin giet.
Dan afkoelen in de koelkast en done!

druppeltje

Berichten: 1936
Geregistreerd: 04-09-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 17:17

Wauw leuke foto's. Hier krijg ik ze nooit mooi op de foto. Sinds gisteren heb ik ook een pindakaaspot buiten staan, ik ben benieuwd wat daar op afkomt.

Sieltjuh

Berichten: 11644
Geregistreerd: 30-05-02
Woonplaats: Oost-Souburg

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-01-13 17:22

Annelies, bedankt voor de tip, maar de waterval gaat hier echt niet uit, dan moet ik in discussie met mn vader en dat doet ie niet voor zijn vissen := (waterval loopt uit in de vijver).
Ik heb ze er overigens nog niet in zien badderen, alleen uit zien drinken.
Maar bedankt voor je tip, maar vrees dat ik die discussie niet ga winnen :=

anneliesdj

Berichten: 29308
Geregistreerd: 12-10-05
Woonplaats: In het boshuis!

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 17:23

Hebben vissen die waterval zo nodig dan?
Voor zuurstof kun je beter gewoon een wak maken of zo'n drijfbol leggen, met deze temperatuur schijnt die beweging in het water juist zuurstof eruit te halen.

Sieltjuh

Berichten: 11644
Geregistreerd: 30-05-02
Woonplaats: Oost-Souburg

Re: Sneeuwtuin met vogels

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-01-13 17:25

Ik ga het eens tegen hem zeggen, misschien dat ik hem kan overtuigen := Bedankt voor de tip!!

mooney

Berichten: 8249
Geregistreerd: 07-05-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-01-13 17:26

Tips van mijn vader:
Goed bakje (wij gebruiken bakjes van de chinees, voor bol een kokosnoot.)
Je moet er voor het vullen een touwtje in doen, want als het hard is, is het niet meer te doen.
Ingredienten:
-(goedkoop) frituurvet
-Zemelen
- vogelvoer (zaadjes)
- Olijfolie (tegen bevriezen)

Het vet moet je smelten in een pan, dan de rest erbij gooien en als het allemaal vloeibaar is in de bakjes doen. Het duurt daarna even voordat het stolt. Na het stollen kan je het uit de vormpjes halen.
200 gr zemelen per 1 kg vet.