Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Wendy_Komen

Berichten: 6409
Geregistreerd: 10-05-03
Woonplaats: Drenthe

Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 28-06-11 15:32

Ik wil jullie graag voorstellen:
Loena (officiële naam "StripPoker's Leather and Lace") gefokt door Henny v.d. Berg die ook bijna alle onderstaande foto's heeft gemaakt.
Ze is nu 14 maanden oud, en een droom van een hond. In huis zo lief, rustig, braaf. En buiten heerlijk aan het gek doen. Ben al jaren en jaren verliefd op windhonden en whippets in het algemeen. En nu is het een jaar geleden dat ik er eindelijk 1 thuis had! Geen seconde spijt van gehad, wat een heerlijke hond!
Nou, genoeg voor nu eerst foto's:

Loena toen ze nog een puppie was:
Afbeelding

Toen kwam ze bij mij, en werd al wat groter:
Afbeelding

En nog iets ouder:
Afbeelding

En langzaam maar zeker begon het wat te lijken:
Afbeelding

We komen er wel:
Afbeelding

En nu, is ze 14 maanden, en kan ik gewoon genieten als ik gewoon naar der kijk. Het toppunt van elegantie en kracht:
Afbeelding
Afbeelding

De laatste twee foto's zijn van zondag, toen ze op de show van Utrechtse Rasvereniging, BIS 3 werd!! (Best In Show)

Nog leuke foto's naast mekaar:
AfbeeldingAfbeelding

Nou, hopelijk vonden jullie het ook leuk de foto's te zien! Zal binnenkort even een topic met "niet show" foto's maken, want die zijn natuurlijk ook leuk (zo niet leuker ;-) ) om te zien!

Groetjes!!

Ruga
Berichten: 5407
Geregistreerd: 26-11-04

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-06-11 15:35

Mooie hond, maar waarom dat enge touwtje rond haar hals? Ik ben geen kenner, maar ik vind dat er niet uit zien..

Wendy_Komen

Berichten: 6409
Geregistreerd: 10-05-03
Woonplaats: Drenthe

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 28-06-11 15:38

Dank je.
Dat lijntje, is een showlijntje. Omdat de whippet een lange hals hoort te hebben, en je deze dus ook graag wil laten zien, moet je er natuurlijk (voor "show foto's" ) geen brede halsband omdoen. Deze lijntjes worden dus enkel voor shows en "show foto's" gebruikt. Normaal gesproken heeft ze gewoon een extra brede band om ;-)

elibeest

Berichten: 3586
Geregistreerd: 10-04-03
Woonplaats: Breskens/Vierpolders

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-06-11 15:42

Wat een heerlijk beestje! ik ben echt gek op t ras!

anneM_Ajax

Berichten: 2594
Geregistreerd: 17-09-04
Woonplaats: Breukelen UT

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-06-11 19:34

Wauw wat een prachtige hond! Die is echt knap!

Anoniem

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-06-11 20:59

ik ben zo gek van dit ras :D elegant en gewoon mooi

Nummus

Berichten: 13161
Geregistreerd: 27-02-09
Woonplaats: Amersfoort

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 13:32

Ik vind het ook een prachtig ras inderdaad, en ze heeft erg mooie kleuren!
Zijn ze alleen niet heel zenuwachtig en staan ze overal met de staart tussen de poten?

Wendy_Komen

Berichten: 6409
Geregistreerd: 10-05-03
Woonplaats: Drenthe

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-06-11 14:22

Allemaal bedankt voor de leuke reactie's! Ben zelf helemaal weg van der, maarja ik ben natuurlijk partijdig ;)

Nemurin, zoals je op deze foto's haar staart ziet, is hoe hij normaal hangt. De gewone normale ontspannen stand zeg maar ;)
Als je een pup GOED socialiseert, overal mee naar toe neemt in het begin, en vooral zelf ontspannen blijft, krijg je een normale hond. Niet zenuwachtig, niet trillen o.i.d. Loena die wil het liefst door iedereen geaaid worden, en is gek op elk mens/ kind dat ze ziet. Maar helaas zijn er ook veel waarbij de socialisatie niet goed is gegaan, of waar een gespannen eigenaar naast staat, en dan krijg je die trillende teruggetrokken windhondjes...

Bij deze trouwens een aanbod aan mensen die gek zijn van whippets. Als je in de buurt van Lelystad komt, ben je altijd van harte uitgenodigd kennis te maken met mijn 2 whippets, zowel thuis als in het bos.

Nummus

Berichten: 13161
Geregistreerd: 27-02-09
Woonplaats: Amersfoort

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 16:28

Ah vandaar, de meeste hondenrassen doen namelijk de staart omhoog als ze gewoon vrolijk zijn, staart omlaag is toch een teken van onzekerheid, daarom vroeg ik me inderdaad af of dit bij whippets en windhonden dan gewoon anders zit, zeker omdat ik het verder zo'n leuk ras vind! :j

Ik kom niet zo vaak in Lelystad, helaas! :=
We hebben soms wel een greyhound op tafel op school bij het oefenen, maar die zijn dan natuurlijk standaard bang want dat is een heel andere situatie.

marjoleins01

Berichten: 147
Geregistreerd: 04-10-10

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 16:31

Krijgt het beestje nog wel voldoende adem met zo'n dun touwtje om zijn nek?? Ik vind het een leuke hond.. :)

8nnemiek

Berichten: 45017
Geregistreerd: 22-01-05
Woonplaats: Limburg

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 17:40

Wat is ze gaaf :j Echt een mooie hond!
Proficiat met je BIS 3! Wat wil de 3 precies zeggen? Kreeg je ook n beker ofzo? :D

marleen_88

Berichten: 15559
Geregistreerd: 21-05-04
Woonplaats: Regio Haarlem

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 18:19

Ik kreeg ook beetje de kriebels van dat strakke lijntje om dr hals, lijkt me totaal niet prettig voelen voor haar!!

Voor de rest vind ik het wel een érg leuke hond.

Miracle_

Berichten: 11833
Geregistreerd: 11-06-08
Woonplaats: Brabant

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 18:22

Ik vind dat lijntje ook niks.. brr.

Neemt niet weg dat het een prachtige hond is! <3

Nummus

Berichten: 13161
Geregistreerd: 27-02-09
Woonplaats: Amersfoort

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 18:31

Zo strak zit dat lijntje helemaal niet hoor, hij duwt net haar vel in.
Zeg maar wanneer andere mensen een horloge om hebben - het bloed komt toch ook nog in je hand?

8nnemiek

Berichten: 45017
Geregistreerd: 22-01-05
Woonplaats: Limburg

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 18:48

Ik ken die showlijntjes, maar vind dat lijntje op de foto dunner en scherper lijken dan t in het echt is hoor :) Valt heel erg mee. Lijntje valt gewoon net naar die plooi in bij de kaak waardoor het strak lijkt te zitten. Zie je toch ook op die laatste showfoto, dat het lijntje maar met een paar vingers wordt opgetild? Daar staat geen flinke druk op, mensen :)

Wendy_Komen

Berichten: 6409
Geregistreerd: 10-05-03
Woonplaats: Drenthe

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-06-11 20:04

Bedankt voor de reactie's!!
En nee, het lijntje snijd niet, ze krijgt gewoon nog adem. Denk je namelijk dat een hond die pijn heeft en geen adem meer krijgt braaf en rustig blijft staan? Geloof, die raken in paniek en gaan gekke bokkensprongen doen om van de pijn af te komen ;-)

Sjolvir

Berichten: 25335
Geregistreerd: 26-03-05

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 20:07

Oh, wat leuk zo van propje tot knappe dame!
Leuk om het verschil zo te zien, pracht hond heb je daar.
En ze doet het nog leuk op de keuringen ook.

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 20:08

Wat een prachtige hond! :)
Hoe groot is zo'n hond ongeveer?
ze oogt op de foto's best klein.

Wendy_Komen

Berichten: 6409
Geregistreerd: 10-05-03
Woonplaats: Drenthe

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-06-11 21:44

Nemurin, een whippet met een krulstaart over de rug is niet toegestaan. (en ook geen pan ;-) ) Ik heb hier een filmpje, ook zondag gemaakt, waar ik met Loena draaf. Daarop kun je zien dat ze in draf de staart ontspannen naar achteren houdt.:
http://youtu.be/bV9qFgTQrVk

8nnemiek, bij een show gaat het als volgt (mocht je het interessant vinden om te weten ;-) ). Er bestaan 10 rasgroepen:
http://www.raadvanbeheer.nl/rashonden/r ... denrassen/
Met binnen die rasgroepen dus verschillende rassen (b.v. rasgroep 10 zijn de windhonden, daarin vind je alle windhonden zoals whippet, galgo, podenco, afghaan, saluki enz.).
Bij een keuring gaan ze eerst per ras bekijken wat de mooiste teef, en wat de mooiste reu is. Vervolgens moeten die teef en reu tegen mekaar en degene die wint is BOB (Best Of Breed = beste van het ras) en de ander wordt dan BOS (Best Of Sex = beste van het andere geslacht).
De hond die beste van het ras wordt (BOB) moet vervolgens tegen de honden in hun rasgroep (b.v. windhonden) die in hun ras BOB werden. Dus dan krijg je b.v. de beste afghaan, de beste whippet enz. Dus van elk ras 1 hond die beste was. Degene die in deze groepskeuring wint, is BIG (Best In Group = beste in hun rasgroep).
Als je BIG wordt, mag je weer een stapje hoger. Namelijk naar de eindkeuring. Hierin staan alle honden die het beste in hun rasgroep waren. En gezien er 10 rasgroepen zijn, zijn dit dan 10 honden die allemaal BIG waren. Als je wint van alle andere honden die beste in hun groep waren, ben je BIS (Best In Show = beste van de gehele show).
Als voorbeeld, ik was op de show van zondag de enige windhond. Ik was dus automatisch al BOB (beste van het ras) en BIG (beste in de rasgroep). En mocht dus gelijk door naar de eindkeuring, waar ik BIS3 (Beste van de show 3) werd, en dus op de derde plaats terecht kwam. En ja, daar zat een hele mooie beker bij, de grootste tot nu toe. Dus dat is leuk! ;)

FlorsSam, de ras standaard schrijft voor: reuen 47-51 cm; teven 44-47 cm. Loena is mooi klein aan de maat en zal denk ik rond de 44/45 cm. zitten.

Nummus

Berichten: 13161
Geregistreerd: 27-02-09
Woonplaats: Amersfoort

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 21:49

Ah ja op dat filmpje is het goed te zien, ik dacht alleen dat ze standaard zo zouden staan, maar dat valt dus heel erg mee. :j Bedankt hoor, vind het fijn over rassen te leren!

Saars

Berichten: 992
Geregistreerd: 05-09-10
Woonplaats: Brugge

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 21:50

Dit is het mooiste hondenras ter wereld! Wat een prachtig gestroomd patroon heeft ze.
Echt supersupermooi. <3

Wendy_Komen

Berichten: 6409
Geregistreerd: 10-05-03
Woonplaats: Drenthe

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-06-11 22:13

Dank je wel Saars! Dit vind ik ook echt 1 van de mooiste kleuren! Brindle met wit!

Nemurin, hier nog een foto toen ze paar maanden was, waarbij je duidelijk kunt zien hoe hun "gewone" staartdracht is:
Afbeelding

quibje

Berichten: 2930
Geregistreerd: 24-05-10

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 22:18

heel mooi diertje heb je daar!

Nummus

Berichten: 13161
Geregistreerd: 27-02-09
Woonplaats: Amersfoort

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 22:19

OOooh wat een knapperd! :j Leuke halsband ook hoor.

8nnemiek

Berichten: 45017
Geregistreerd: 22-01-05
Woonplaats: Limburg

Re: Whippet Loena. Van klein propje, naar beauty!!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-06-11 22:28

Interessant om te weten van die keuringen :j
De titel BOB en BIS kende ik idd, BIG nog niet omdat ik eigenlijk nog alleen bij shows voor alleen windhonden ben geweest.
Wel een mazzeltje zeg, dat je de enige met een windhond was :D

Ik vind dr kleur ook super gaaf trouwens :j