De fladdergazet: baby gans & kuikentjes!

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
SofieHavan

Berichten: 1931
Geregistreerd: 15-05-08
Woonplaats: België

De fladdergazet: baby gans & kuikentjes!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-05-11 18:58

Hoi allemaal :)

Ik heb op korte tijd een hele boel nieuwe "projectjes" lopen. Ik ben een grote dierenvriend, en in tegenstelling tot sommigen andere mensen kunnen alle dieren mij beroeren, alsook vogels. Vrienden noemen mij al lachend "vogelvrouwtje". Nu ja vogelvrouwtje heeft veel actie ondernomen de laatste paar dagen. Hieronder het nieuws ;)


Feel good vogel-nieuws:

De ganzenpas

Der was ne keer een witte gans. Die witte gans woonde bij de buren, tot ze op een dag besloot dat ze liever wilde verhuizen naar een plek met een groot zwembad. Dus gans vloog over de draad en kwam bij ons (zeer grote vijver) wonen. Gans was wel eenzaam zo zonder vriendjes, gelukkig maakte ze snel kennis met een ander soort van ganzen, een koppeltje. Maar dat was toch niet het zelfde, gans had geen man en geen kindjes. Dat wou gans wel. Helaas heeft gans nooit seksuele opvoeding gehad en wist ze van de bloemetjes en de bijtjes weinig af. Gans ging een nest maken met 8 eieren. Maar gans was wellicht vergeten dat ze wél een man nodig had voor de bevruchting. Gans hoopte stiekem dat ze Maria was en dat God haar wel zou bevruchten. Na 7 weken hopeloos op de nest zitten werd gans wel beetje vies en mager. Gans kon onmogelijk haar nest verlaten dus ze wou haar niet wassen en niet eten. Maar dan na 7 weken geschiedde het wonder! Ineens kwamen mensen naar gans, en gans stond recht om de mensen al blazen en smijtend met haar vleugels weg te jagen. Ze zag de mens iets 'gooien' in haar nest, ze draaide zich weer om naar haar nest en OHHHH daar was het dan, haar eigen babygans! :D God had haar gebeden aanhoort en had een baby gezonden. Gans was mega blij met de baby. Ook de baby (die vrij dom is) dacht: whoehoe daar is mijn mama. Nu is gans blij want ze heeft een baby! :D

(we zijn dus gewoon een ganzenjong gaan kopen op de markt en dat hebben we onder die gans gestoken en die vind dat perfect normaal en denkt dat dat haar eigen baby is :P We hebben dat 10 jaar geleden ook al eens gedaan met een tamme gans en die was daar ook meteen mee weg) :')

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

-------------------------------------------------------------------------
11 in een dozijn

Er was ne keer een kip die verhuisde (ik heb de kip gekregen van een vriendin). Op haar nieuwe thuis kwam ze de perfecte man tegen, groot, slank, oplettend, zorgzaam,... helaas was die man bezet, maar dat vond kip niet erg, ze zou de man wel afpakken van zijn vrouw... Man liet inderdaad zijn vrouw zitten en ging samenhokken met kip. Kip trok snel bij man in. Ze waren zo gelukkig samen.
Afbeelding

Op een dag was kip verdwenen. Na even zoeken werd kip gevonden, lekker veilig achter planken tussen het hout had ze een nestje gemaakt voor baby's :) Kip ging broeden. Na 21 dagen kwamen de baby's.
Man was ook heel content want als de mensen kip en de baby's aan het vangen waren, kwam man wel kijken wat ze daar aan het doen waren met kip. Kip verhuisde tijdelijk naar een kleine ren (met kleine gaasjes) om zo haar baby's veilig te kunnen opvoeden. Alle 11 de baby's kwamen uit het eitje.

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding
-----------------------------------------------------------------

Roekoekoe de domme duif

Der was ne keer een domme duif, geboren in Wetteren (gemeente tegen Gent). Die domme duif werd groter en dacht dat ze wel eens kon gaan vliegen. Helaas landde ze beetje debiel, net op Wetteren brug aan het rondpunt. Daar zat ze dan op straat, dus kroop de domme duif in de goot dicht tegen het fietspad. Op 10cm van haar zoefden de auto's voorbij. Helaas was de duif dom dus kwam het niet in haar op om even het fietspad op te wippen en zo terug te gaan naar haar familie, nee ze bleef gewoon zitten wachten tot ze plat gereden werd....

Gelukkig voor de domme duif was er daar een meiske die net langs kwam en over Wetteren brug reed en de domme duif daar zo zielig zag zitten. Het meiske deed haar vriendje de auto langs de kant zetten en rende zo snel (en schaamtelijk) als ze kon de brug op om domme duif te gaan halen. Ze ving domme duif en zag dat domme duif nog erg jong was. Geen erg, ze besloot domme duif mee te nemen naar huis en eten te geven.

Helaas was domme duif zo dom dat ze nog niet had leren eten. Dus moest het meisje domme duif altijd met de hand gaan voederen, anders zou domme duif zo dom zijn dat ze zou sterven van de honger.
Hopelijk leert domme duif nu wel snel eten en kan ze snel gaan rond fladderen!

Afbeelding
---------------------------------------------------------------------

mies_dummy

Berichten: 712
Geregistreerd: 19-02-09
Woonplaats: Rotterdam

Re: De fladdergazet: baby gans & kuikentjes!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-05-11 21:31

die duif is echt grappig! haha jammer dat die zelf nog niet eet!
en die kipjes zijn heel mooi en de kuikentjes zoo schattig! <3
alleen de ganzen zij tsja minder! zo zijn ze leuk maar bij ons op het weiland minder fijn zegmaar maar voor de rest ook een hele mooie haan! <3

wel leuk geschreven! :D

loisbr96

Berichten: 1133
Geregistreerd: 28-11-10

Re: De fladdergazet: baby gans & kuikentjes!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-05-11 21:37

Handig idee van de gans. Hopelijk gaat veder alles goed.
Mooi kuikentjes:)
Ik ben zelf ook een dierenvriend.
Heel veel plezier met al je vogeltjes.
Groetjes

Pluttersput

Berichten: 15042
Geregistreerd: 11-09-05

Re: De fladdergazet: baby gans & kuikentjes!

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-05-11 21:47

Ah, wat heb je dat geweldig geschreven! Heb je verhaaltjes met veul plezier gelezen, haha!
Zulke duifjes heb ik hier ook zitten, alelen dan al groter. Momenteel ook een jong. Erg leuk werk, haha!

Jasper
Berichten: 2027
Geregistreerd: 17-06-02
Woonplaats: Wormer

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-05-11 21:55

Je hebt het maar druk met deze 'veestapel'. Smakelijk gelachen om Maria de Gans :D

01San

Berichten: 18908
Geregistreerd: 08-07-10
Woonplaats: Voorne-putten

Re: De fladdergazet: baby gans & kuikentjes!

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-05-11 15:14

Leuk geschreven!
En was leuk voor de gans , dr kindje :D

corientjuhh

Berichten: 9820
Geregistreerd: 19-11-07
Woonplaats: In een hunebed

Re: De fladdergazet: baby gans & kuikentjes!

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-05-11 15:18

Haha dat verhaaltje van de domme duif
Veel plezier met je vogies :D

Solleke_Noah

Berichten: 11827
Geregistreerd: 22-11-07
Woonplaats: België

Re: De fladdergazet: baby gans & kuikentjes!

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-05-11 15:22

Geweldig! Heb de verhaaltjes ook graag gelezen, gaat de gans nu van het nest af nu het 'gelukt' is? Of gaan jullie de eieren echt moeten weghalen?

SofieHavan

Berichten: 1931
Geregistreerd: 15-05-08
Woonplaats: België

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-05-11 15:24

We hebben haar eieren weg gehaald en ondertussen wandelt ze flink rond met HAAR baby :D heel grappig!
Ze is nog niet gaan zwemmen maar ik hoop dat dat niet lang duurt :) zal ook cute zijn!