Ter info: het ging hier om een Westfaalse hengst.
Citaat:Er is ook een tijd geweest dat een Duitse hengst dekte voor 1 euro.
Wanneer je als eigenaar dan papieren bij je veulen wilde hebben, betaalde je de overige 600 euro.
Het werkte wel, want de hengst heeft toen nog erg veel gedekt ook.
Er waren dan ook wel veel mensen die ervoor kozen geen papier erbij aan te vragen.
Citaat:Volgens Schulte-Frohlinde was het natuurlijk ook een reclamestunt, maar ook een manier om het conservatieve wereldje wakker te schudden, omdat hij vond dat er heel veel geld in lucht opgaat voor fokkers die veel geld uitgeven voor een veulen, en in de slechtste omstandigheden dan duizenden euro's kwijt zijn en zonder veulen zitten. Hij vind dat de hengstenhouders het geld uit de zakken kloppen van fokkers.
Die formule werkte blijkbaar wel, want hij heeft toen heel wat merries gedekt.
Citaat:Op de manier van hem lopen de merriehouders geen risico, maar moeten ze wel om stamboekopname van het veulen te krijgen, na 7 dagen na geboorte van het veulen 600 euro overmaken om het veulenpapier in ontvangst te nemen, en bij die 600 euro zit dus ook de verzekering voor 6 maanden van het veulen.
Citaat:Ik geloof dat er wel een gezondheidsverklaring van de DA moet worden getoond + een verklaring dat de merrie ook echt drachtig kan worden (zodat er niet tig keer opnieuw wordt gedekt zonder resultaat).
Zou dit een goed idee kunnen zijn voor de NF - hengstenhouders om hun nog jonge, of minder gebruikte hengsten te promoten?
Denkend aan b.v.:
* voldoende nakomelingen kunnen tonen op de afstammelingenkeuring
* bloedspreiding
Ben benieuwd wat jullie en m.n. de HH's onder ons hiervan vinden.