Mijn fries van 14 jaar wil niet alleen met mij een buitenrit maken.
Er is geen enkel probleem als ik samen met iemand anders een buitenrit ga maken (zodat ze een leider heeft), ook geen enkel probleem als iemand voorop fietst.
Ze heeft dus duidelijk een leider nodig. Ze blijft vaak plotseling stil staan, gaat achteruit lopen (!!!) is bang voor d'r eigen schaduw etc.
Ze is geneigd steeds om te draaien en richting stal te lopen. Hoe kan ik haar positief motiveren dat ze het leuk gaat vinden?
Als ik naast haar ga lopen is er ook weer GEEN probleem. Kan ik haar hier over heen helpen en zo ja hoe pak ik dit aan?
Ik heb haar ook wel eens een heel eind aan de hand mee genomen en na een kwartier er pas op gaan zitten (ver van huis) maar ook dan krijgt ze het zelfde probleem weer. Soms denk ik dat ik het er maar bij moet laten en de moed moet opgeven...maar ik zou het zo jammer vinden
Wie kan me helpen en heeft goede tips???
Groetjes Linda