Vanochtend ging ik met Choco een lekkere buitenrit door Nieuwland maken, het was ontzettend lekker weer dus even genieten.
Nu liep ik op een pad wat ook bedoelt is als hondenlosloopgebied. Er kwam dus een mevrouw aan met een wat oudere labrador, die liep los. Ik had de keuze om links een pad naar beneden af te gaan ( en langs de hond en vrouw te lopen ) of de trap te nemen. Maarja een trap nemen met een paard gaat natuurlijk niet
De vrouw zag mij al aankomen en ik liet Choco dus even netjes stilstaan zodat mevrouw haar hond kon aanlijnen, ik zag namelijk aan haar dat ze dat van plan was. Nou hond eenmaal aangelijnd, stapte ik er heel rustig langs. Paard is ontzettend braaf en keek niet eens om naar de blaffende hond, die helemaal tekeer ging.En toen begon het hoor... De vrouw ging heeelemaal door het lint heen! Begon te vloeken en te dreigen dat ze haar hond los ging laten en dat ze de gemeente ging bellen en noem maar op
Naja goed, ik rustig verder gestapt, ging er verder maar niet op in. Maar nu even jullie mening: Was ik nou verkeerd bezig ondanks dat ik een braaf paard heb en geen andere keuze had en er nergens verboden voor paarden staat? Of moet ik volgende keer toch maar een ander pad nemen aangezien het wel een losloopgebied is voor honden?Persoonlijk vind ik dat ik goed heb gehandeld en de hond gewoon niet goed gesocialiseerd is, maar wat vinden jullie?
Wel een rare reactie van die vrouw, misschien dat ze bang was van je paard? Ook al deed hij niets, mensen zijn soms toch vrij angstig om zo'n groot dier tegen te komen. Zeker als het ergens is waar je het niet verwacht.
Een paard is heel anders dan een auto, maar ze vallen wel in dezelfde categorie volgens de wet. Natuurlijk kan je met een paard wel een stukje afsteken via een wandelpad en zal er zeker niet zo streng op worden gecontroleerd, maar je staat op dat soort momenten helaas gewoon niet in je recht ondanks dat je een braaf paard en geen slechte bedoelingen hebt.
anders zouden wij mensen ook gevaar lopen in zo'n losloopgebied hihi
dan kunnen wij allen vredig in datzelfde parkje/bos of waar ook plezier hebben toch?
Maarja sommige mensen hebben geen zin/tijd om hun hond goed te socialiseren en dan krijg je dat. Kijk als ik nou langs was geracet of eerst in stap en na een paar meter in galop was gegaan, dan begrijp ik dat de hond daar eventueel van schrikt of erachter aan gaat rennen, maar dit was niet het geval
Dat had op zijn minst wel wat vriendelijker gekund.