Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
gemeentegids Katwijk schreef:Tot 1 april en na 1 oktober mag u met uw paard opbeperkt op het strand rijden.
Gedurende de periode van 1 april tot 1 oktober mogen op het strand langs de Boulevard alleen tussen 19.00 en 24.00 uur paarden rijden.
Op het strand ten noorden van de Uitwatering mogen paarden in deze periode alleen tussen 19.00 en 9.30 uur rijden. Hiervoor is geen vergunning meer nodig. Buiten deze periode mogen paarden onbeperkt op strand rijden. Bij evenementen kunnen afwijkende tijdstippen worden bepaald.
Het zuidelijk strandgedeelte (ten zuiden van strandvak 1) blijft een uitzondering op bovenstaande regeling. Op dit strandgedeelte is het onbeperkt toegestaan om met paarden over het strand te rijden.
Een uitzondering op de regel is dat in genoemde periode van 1 april tot en met 1 oktober paardrijden op het strand ook langs de Boulevard en ten noorden van de Uitwatering is toegestaan bij slecht weer. Van slecht weer is sprake als de temperatuur 18 graden Celsius of lager is of als er neerslag valt. Dit wordt aangegeven met een blauwe ruitervlag bij "Manege Jonker", bij parkeerterrein "De Noordduinen" aan de Noordduinseweg 9 te Katwijk en bij de KRB-posten. Manege Jonker en de KRB zijn verantwoordelijk voor het hijsen en strijken van de vlag. Door middel van borden wordt uitleg gegeven over wat een gehesen vlag betekent. Hangt de vlag in top dan mag er in de zomer ook overdag met een paard over het strand gereden worden.