Sallandse Heuvelrug ruiterroutes

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Uriah

Berichten: 1677
Geregistreerd: 06-12-02
Woonplaats: beilen

Sallandse Heuvelrug ruiterroutes

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-06-09 17:16

In deze omgeving wil ik dolgraag een keer rijden ,wie weet er routes met zoveel mogelijk heuvel? :D

of is er iemand die daar woont die me een keer mee wil nemen?

Karin

Berichten: 65350
Geregistreerd: 10-01-01

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-06-09 11:11

Je mag op de Sallandse Heuvelrug rijden over alle (brede) zandpaden, tenzij er een bordje staat met 'verboden voor ruiters'. Dat laatste geldt voornamelijk voor de wandelroutes (en de MTB-route, maar daar wil je als ruiter niet eens rijden).

Er zijn wel wat kleine stukjes 'ruiterroute', maar eerlijk gezegd stellen die niet heel veel voor. Zijn voornamelijk bedoeld om af te snijden en/of om even wat anders te zien dan het brede zandpad dat er parallel aan loopt. Over de hei loopt dan wel weer een vrij nieuw ruiterpad, maar het originele pad over de hei (tevens Pieterpad) is veel mooier. Helaas mogen ruiters daar sinds een jaar of wat niet meer komen, dus zijn we aangewezen op dat nieuwe pad.

Kom anders maar een keertje rijden, doen we het rondje over de Haarlerberg. Dat is ook tevens de enige heuvel die erin zit (en waar ruiters mogen komen, uitkijkpunt Holterberg is verboden gebied voor ruiters), de rest van de Sallandse Heuvelrug is voornamelijk vals plat. Je stijgt en daalt wel (hoogste punt is 75 m), maar het is niet heuvel op/heuvel af zoals je bijvoorbeeld op de Utrechtse Heuvelrug hebt of op de Veluwezoom.