Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Judith_ schreef:Over het op hol slaan maak ik me niet veel zorgen. Tegen die tijd ben je te laat vind ik. Met of zonder bit, zo ver hoeft het niet te komen. Ook al is het een vluchtdier, het zal pas vluchten als iets eng vind. Als jij als leider niet vind dat het eng is en dat er niet voor gevlucht hoeft te worden zal het paard het ook niet doen. ( In een goede leider en luister band)

Germatje schreef:(is dit nav een topic hier met halsring?) '
Yessy schreef:Ik kan me niet voorstellen dat iemand daar ooit een wet over heeft laten opstellen, maar je weet maar nooit.
Maar jeetje zonder enig vorm van tuig de weg op, ik zou er niet aan durven beginnen, hoe lief en betrouwbaar paard je ook hebt.
Kimi2004 schreef:Ik heb een eigen paard gehad waarmee ik zonder optoming kon rijden. Normaal reed ik western, reining en ik deed alle oefeningen met hem zonder de optoming (zelfs zonder halsring) maar heb er nóóit over nagedacht om zonder iets van halster o.i.d. de weg op te gaan!
Je kan NOOIT weten wat er gebeurd!!!
Ik heb een keer gehad dat ik stond te wachten om over te steken, er komt een ambulance aan die vlak bij mij zijn zwaailichten én sirene aangooit. Zo cool als mijn paard altijd was schrok hij toch héél erg, draaide om en wilde gaan rennen.
Het is maar een klein voorbeeld, was toen toch wel errug blij dat ik tenminste een halster om had, hij was zo in paniek dat hij alle signalen van mij nergeerde....
Mijn punt is, je kan nooit weten en een paard blijft ALTIJD een vluchtdier, hoe goed je band met hem ook is en hoe goed het in de bak ook zonder optoming gaat..
Of dacht je dat je hem, door in zijn mond te raggen, stil kreeg? Dacht het niet, gaat ie alleen maar sneller van rennen
wat ikke zegt vind ik al een beter argument. randalinpony schreef:Mijn paarden schrikken ook weleens voor eenden die plotseling uit de sloot vliegen. Mooi niet dat ik dan al bang zit te wezen. Ik zie die beesten namelijk niet.
Het idee dat je in zon situatie niets aan een optoming hebt is belachelijk. Hooguit de eerste paar seconden niet.
Een handige ruiter kan zijn paard keren, afremmen(al is het maar omdat het dier is geconditioneerd op de hulpen) of zelfs omtrekken.
Met een halsring kun je dus niet met geweld de hoofdrichting van je paard bepalen, wat deze voor slechts een paar uitzonderlijke paarden en ruiters veilig maakt in verkeer.
Daar kan je met je hele gewicht aan een teugel bij gaan hangen, die denderd rechtuit door alsof je helemaal niks aan het doen bent.