Moderators: Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola, Essie73

Polly schreef:Keuring is bij mijn weten hetzelfde als voor B, ervanuitgaande dat je het bij je B dus gemeld hebt en gekeurd bent.
Eisen bij epilepsie zijn wel (terecht) streng
Edit: voor je scooterrijbewijs hoef je geen medische verklaring in te vullen ----> eigen risico dus
Citaat:Voor het kleine rijbewijs (groep 1: auto, motor en trekker) geldt dat mensen die één epileptische aanval hebben gehad, een half jaar aanvalsvrij moeten zijn voordat zij (weer) mogen autorijden. Onder bepaalde voorwaarden kan dit drie maanden zijn. Leest u hierop de Regeling na. Heeft iemand meerdere epileptische aanvallen gehad dan moet hij één jaar aanvalsvrij zijn voor hij weer mag rijden. Soms gelden er uitzonderingen: deze staan in de Regeling vermeld.
Citaat:U bent wettelijk niet verplicht om na de aanvalsvrije periode waarin u niet mag rijden, uw epileptische aanval(len) te melden bij het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). Maar u kunt in de problemen komen als er onverhoopt een ongeluk gebeurt en u zonder toestemming rijdt. Melden doet u door het insturen van een Eigen verklaring. Dit doet u vlak voordat de wettelijke aanvalsvrije periode is afgelopen. De meldingsprocedure bij het CBR en de Regeling eisen geschiktheid 2000 staan uitgebreid beschreven in onze brochure Epilepsie en rijgeschiktheid. U kunt ook contact opnemen met de Epilepsie Infolijn 0900 821 24 11 (€ 0,10 per minuut).
Gentlegiant schreef:Bedankt murthul schept duidelijkheid voor mij![]()
Helaas omdat alles in de gebeurt is moet ik opnieuw op (inmiddels al 4j zonder)
Dus eerst de verbouwing en dan terug voor mn examen alhoewel dat wel volgend jaar zal zijn en dan zit ik toch aan de 5j aanval vrij
Murthul schreef:Gentlegiant schreef:Bedankt murthul schept duidelijkheid voor mij![]()
Helaas omdat alles in de gebeurt is moet ik opnieuw op (inmiddels al 4j zonder)
Dus eerst de verbouwing en dan terug voor mn examen alhoewel dat wel volgend jaar zal zijn en dan zit ik toch aan de 5j aanval vrij
Maar je hoeft dus niet opnieuw examen te doen, je moet alleen opnieuw een eigen verklaring aanleveren waarna ze gaan kijken of je rijgeschikt bent, je rijvaardigheid testen ze dmv je examen, en die heb je al een keer gehaald..
Nu klinkt het alsof ik heel slim ben maar toevallig heb ik hier afgelopen weekeind over gepraat met iemand van het CBR.
Gentlegiant schreef:Polly schreef:Keuring is bij mijn weten hetzelfde als voor B, ervanuitgaande dat je het bij je B dus gemeld hebt en gekeurd bent.
Eisen bij epilepsie zijn wel (terecht) streng
Edit: voor je scooterrijbewijs hoef je geen medische verklaring in te vullen ----> eigen risico dus
Ik vind het levens gevaarlijk als je een gemotoriseerd voertuig dus ook scooter bestuurd als je regelmatig aanvallen hebt
Dus zou als ik jou was je vriend er op wijzen want er kunnen levens gevaarlijke situaties ontstaan bij een aanval en al helemaal als je deelneemt aan het verkeer zeker gemotoriseerd
Voor hem maar zeker ook andere weg gebruikers
Edit
Oeps foute quote
Citaat:7.2. Epileptische aanval(len)
Voor de normen in deze paragraaf gelden de volgende uitgangspunten:
– Rijbewijsbezitters die een epileptische aanval krijgen, zijn ongeschikt voor een onbeperkt rijbewijs.
– Geprovoceerde epileptische aanval of acuut symptomatische aanval: dit is een epileptische aanval die zich voordoet binnen 14 dagen na schedel- of hersenletsel, bij een koortsende ziekte, bij een metabole ontregeling, dan wel bij een andere identificeerbare causale en vermijdbare factor, zoals slaapdeprivatie.
– Sporadische epileptische aanval: dit is een epileptische aanval waarbij zich in de voorgeschiedenis één of meerdere epileptische aanvallen hebben voorgedaan met een interval tussen deze en de voorlaatste aanval van meer dan twee jaar.
– Meerdere aanvallen binnen 24 uur: worden beschouwd als een eenmalige aanval.
In geval van arterioveneuze malformaties, intracerebrale bloedingen, herseninfarcten en hersentumoren, met risico op epileptische aanvallen, gelden tevens de normen uit paragrafen 7.5 tot en met 7.6.4
Voor de beoordeling van de geschiktheid van personen met een epileptische aanval of meerdere epileptische aanvallen in de voorgeschiedenis is een specialistisch rapport, opgesteld door een neuroloog, vereist.
Uitzondering: personen die vijf jaar aanvalsvrij zijn, ongeacht anti-epileptische medicatie, volstaat voor groep 1 een aantekening van de keurend arts.
Aan het gebruik van een rijbewijs van groep 1 door personen met één of meerdere epileptische aanvallen in de voorgeschiedenis moeten vanwege een verhoogd risico op een verkeersongeval extra eisen worden gesteld. Personen die voldoen aan de hieronder gestelde eisen van groep 1, maar niet tevens voldoen aan de hieronder gestelde eisen van groep 2, zijn permanent ongeschikt voor beroepsmatig vervoer van personen of het onder toezicht doen besturen van derden.
7.2.1. Eerste epileptische aanval
a. groep 1: Personen met een eerste epileptische aanval zijn ongeschikt voor rijbewijzen van groep 1 tot zes maanden na de aanval.
Een uitzondering kan worden gemaakt als is voldaan aan één van de onderstaande voorwaarden:
– een eerste niet-geprovoceerde epileptische aanval zonder ‘epileptiforme afwijkingen’ op het standaard EEG (gemaakt na de aanval) en zonder voor epilepsie relevante afwijkingen op de MRI-scan van de hersenen: ongeschikt tot drie maanden na de aanval;
– een eerste geprovoceerde epileptische aanval: individueel door de neuroloog te beoordelen, maar ongeschikt tot tenminste drie maanden na de aanval, mede afhankelijk van de oorzaak van de aanval;
– een eerste epileptische aanval bij een progressief neurologische aandoening: individueel door de neuroloog te beoordelen, maar ongeschikt tot tenminste zes maanden na de aanval.
Na afloop van de aanvalsvrije periode kunnen personen, die voldoen aan bovenstaande voorwaarden, geschikt worden verklaard voor een termijn van twee jaar. Bij blijvende aanvalsvrijheid is de maximale geschiktheidstermijn vervolgens drie jaar en dan onbeperkt.
Personen die bij een eerste beoordeling door het CBR al drie jaar aanvalsvrij zijn, mogen op basis van een rapport van de neuroloog direct geschikt worden verklaard voor een termijn van drie jaar. Personen die vijf jaar of langer aanvalsvrij zijn op basis van een aantekening van de keurend arts voor onbeperkte tijd.
b. groep 2: Personen met een eerste, al dan niet geprovoceerde, epileptische aanval zijn ongeschikt voor rijbewijzen van groep 2, tenzij zij vijf jaar lang aanvalsvrij zijn gebleven en gedurende die periode niet zijn behandeld met anti-epileptische medicatie.
Uitzondering kan – vanwege de erkende gunstige prognose – worden gemaakt voor personen die twee jaar lang aanvalsvrij zijn gebleven en gedurende die periode niet zijn behandeld met anti-epileptische medicatie. Zij kunnen geschikt worden verklaard als er geen voor epilepsie relevante afwijkingen op de MRI-scan van de hersenen, op een recent standaard EEG en op een recent EEG na partiële of gehele slaaponthouding zijn gevonden.
Na afloop van de aanvalsvrije periode kunnen personen, die voldoen aan bovenstaande voorwaarden, geschikt worden verklaard voor een termijn van één jaar. Bij blijvende aanvalsvrijheid is de maximale geschiktheidstermijn vervolgens drie jaar, dan telkens vijf jaar.
Personen die bij een eerste beoordeling door het CBR al tien jaar of langer aanvalsvrij zijn zonder gebruik van anti-epileptische medicatie, mogen op basis van een rapport van de neuroloog direct geschikt worden verklaard voor de maximale termijn van vijf jaar.
7.2.2. Meer dan één epileptische aanval
a. groep 1: Personen met meer dan één epileptische aanval in de voorgeschiedenis zijn ongeschikt voor rijbewijzen van groep 1 tot een jaar na de laatste aanval. Een uitzondering kan worden gemaakt als is voldaan aan één van de onderstaande voorwaarden:
– een sporadische epileptische aanval: ongeschikt gedurende zes maanden na de aanval;
– epileptische aanvallen bij een progressief neurologische aandoening: individueel door de neuroloog te beoordelen, maar ongeschikt tot ten minste een jaar na de laatste aanval;
– aanvallen in de slaap: als is gebleken dat gedurende een jaar na de eerste aanval tijdens de slaap uitsluitend aanvallen in de slaap zijn opgetreden (stabiel aanvalspatroon) bestaat er geschiktheid;
– myoclonieën en eenvoudig partiële aanvallen: als is gebleken dat gedurende drie maanden na de eerste myoclonie of eenvoudig partiële aanval alleen myoclonieën of eenvoudige partiële aanvallen zijn opgetreden die geen invloed hebben op de geschiktheid voor het besturen van motorrijtuigen (stabiel aanvalspatroon), bestaat er geschiktheid.
Na afloop van de aanvalsvrije periode of bij een stabiel aanvalspatroon kunnen personen, die voldoen aan bovenstaande voorwaarden, geschikt worden verklaard voor een termijn van twee jaar. Bij gelijkblijvende situatie is de maximale geschiktheidstermijn vervolgens drie jaar en dan onbeperkt.
Personen die bij een eerste beoordeling door het CBR al drie jaar aanvalsvrij zijn of een stabiel aanvalspatroon hebben, mogen op basis van een rapport van de neuroloog direct geschikt worden verklaard voor een termijn van drie jaar. Personen die vijf jaar of langer aanvalsvrij zijn, zijn op basis van een aantekening van de keurend arts geschikt voor onbeperkte tijd.
b. groep 2: Personen met meer dan één epileptische aanval in de voorgeschiedenis zijn ongeschikt voor rijbewijzen van groep 2, tenzij zij tien jaar lang aanvalsvrij zijn gebleven en gedurende die periode niet zijn behandeld met anti-epileptische medicatie.
Een uitzondering kan – vanwege de erkend gunstige prognose – worden gemaakt voor personen die vijf jaar lang aanvalsvrij zijn gebleven en gedurende die periode niet zijn behandeld met anti-epileptische medicatie. Zij kunnen geschikt worden verklaard als er geen voor epilepsie relevante afwijkingen op de MRI-scan van de hersenen, op een recent standaard EEG en op een recent EEG na partiële of gehele slaaponthouding zijn gevonden.
Na afloop van de aanvalsvrije periode kunnen personen, die voldoen aan bovenstaande voorwaarden, geschikt worden verklaard voor een termijn van één jaar. Bij blijvende aanvalsvrijheid is de maximale geschiktheidstermijn vervolgens drie jaar, dan telkens vijf jaar.
Personen die bij een eerste beoordeling door het CBR al tien jaar of langer aanvalsvrij zijn zonder gebruik van anti-epileptische medicatie, mogen direct geschikt worden verklaard voor de maximale termijn van vijf jaar.
Citaat:7.2.3. Wijziging of afbouw van anti-epileptische medicatie
Bij wijziging of afbouw van de anti-epileptische medicatie in overleg met of op advies van de behandelaar geldt voor bezitters van een groep 1 rijbewijs het volgende:
– bij afbouwen van de anti-epileptische medicatie na een aanvalsvrije periode van minder dan twee jaar, bestaat er ongeschiktheid gedurende de periode van afbouwen en drie maanden na het stoppen;
– bij afbouwen van de anti-epileptische medicatie na een aanvalsvrije periode van twee jaar of langer bestaat er geen ongeschiktheid, ook niet tijdens de afbouw;
– als zich tijdens wijziging of afbouw van de anti-epileptische medicatie een epileptische aanval voordoet bestaat er een ongeschiktheid van slechts drie maanden, mits de medicatie meteen is aangepast, anders gelden de reguliere aanvalsvrije perioden van paragraaf 7.2.1a en 7.2.2a.
Gentlegiant schreef:1 jaar? In Duitsland is het 5 jaar
Daarom mag ik pas in april m'n rijbewijs weer gaan halen
Maar als het in Nederland 1 jaar is zou t dus betekenen omdat ik nu in nl woon ik m al mocht halen ip
Oke even ontopic
Gebruik je medicijnen? En welke?
9j stabiel en aanval vrij denk dat ze dat geen probleem vinden je mag bij 9j aanval vrij ook je B halen dus waarom geen E achter B
Ik zou gewoon bij het cbr informeren ts

Murthul schreef:Nu ligt het er wel een beetje aan hoe het precies zit. Als jij eerst je rijbewijs kreeg, daarna pas aanvallen en dat dus nooit gemeld hebt kun je problemen krijgen.
Als je wel aanvallen had voor het behalen van je rijbewijs heb je dit dus ook ingevuld op je eigen verklaring. En is op basis van de gegevens toen een beslissing genomen. Als je twijfelt kun je altijd eventjes bellen met het CBR.