Bruikleen? Rusthuis? Andere optie?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Bling22
Berichten: 11
Geregistreerd: 13-05-10
Woonplaats: Harderwijk

Bruikleen? Rusthuis? Andere optie?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-01-14 09:46

Ivm priveomstandigheden, die ik per pb best wil toelichten, lijkt het mij beter om de zorg voor mijn paard voor minimaal een half jaar uit handen te geven. Verkopen is absoluut geen optie!!!

Het gaat om een 9 jarig paard die wegens lichte ataxie alleen geschikt is voor recreatief rijden. Bakwerk en dressuur zijn echt niet haar ding. Ze word nu 3 a 4 keer per week in het bos gereden en dat vind ze heerlijk. Het is een braaf en makkelijk paard, echt heel lief karakter.

Nu twijfel ik wat de beste keuze voor haar is. Rusthuis zou kunnen, maar dan word ze dus niet meer bereden, terwijl ze prima geschikt is voor bosritjes en dat ook erg leuk vind. Bruikleen zou kunnen voor het juiste plekje, dan zou ze gewoon lekker haar aandacht krijgen en bereden worden.

Wat zouden jullie doen? Misschien nog andere opties die ik over het hoofd zie? Als het voor iedereen bevalt is langer dan een half jaar ook een optie. Gaat mij om een fijne plek voor haar, met de optie dat ik eigenaar blijf, zodat ze niet in de handel terecht komt.

Overigens voorkeur voor een plek dag en nacht buiten met goede schuilmogelijkheid, vriendjes en veel ruwvoer, ivm haar ataxie heeft ze baat bij vrije beweging.

switt
Berichten: 847
Geregistreerd: 15-09-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-14 10:13

Wat vervelend dat je de zorg uit handen moet geven..

Bruikleen vind ik zelf maar niets, tenzij je de persoon al langer kent. Ik zou nooit mijn paard bij iemand die ik niet ken achterlaten..misschien heb ik daar te weinig vertrouwen in de mens voor. Ik zou een goede volpension stal zoeken waar ze lekker buiten komt en waar ze misschien ook gelongeerd of gereden kan worden. Kost wel wat meer maar zou mij een fijner gevoel geven.

liljebo

Berichten: 8817
Geregistreerd: 08-10-07
Woonplaats: Bredaryd, zweden

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-14 10:18

Met bruikleen heb ik zelf een slechte ervaring, maar het kan natuurlijk ook goed gaan. Is het een optie om haar te laten staan wat ze staat en dan iemand te zoeken die haar daar verzorgt een rijs zodat je een oogje in het zeil kunt houden ? Doet van bijrijder, zeg maar, maar dan met dus meer verantwoordelijkheid

listiglistje

Berichten: 14522
Geregistreerd: 03-02-05
Woonplaats: Ittervoort

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-14 10:19

Rusthuis zou ik niet aan beginnen, paard is nog relatief jong en rust is roest bij paarden met (lichte) ataxie.
Des te beter de bespiering, des te beter ze worden! (mijn paard had zware ataxie/wobbler, nu licht)
Paarden met lichte ataxie zijn nog prima bruikbaar!

Bijrijder zoeken of lease zou ik zeggen.

Lianne86
Berichten: 3730
Geregistreerd: 21-12-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-14 10:22

listiglistje schreef:
Rusthuis zou ik niet aan beginnen, paard is nog relatief jong en rust is roest bij paarden met (lichte) ataxie.
Des te beter de bespiering, des te beter ze worden! (mijn paard had zware ataxie/wobbler, nu licht)
Paarden met lichte ataxie zijn nog prima bruikbaar!

Bijrijder zoeken of lease zou ik zeggen.


Ben het hier wel mee eens... Maar dan voorkeur voor bijrijder. Want dan heb je zelf wat meer controle... En zelf controle hebben op je paard wat iemand anders rijdt vind ik echt een must. Je hoeft niet elke keer erbij te zijn, maar af en toe een keer om te kijken hoe het gaat.

Bling22
Berichten: 11
Geregistreerd: 13-05-10
Woonplaats: Harderwijk

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-01-14 10:28

Het plekje waar ze momenteel staat is super, maar is volledig doe het zelf, dus laten staan is geen optie. Volpension met bijrijder zou wel een optie kunnen zijn. Dank jullie wel voor het meedenken.

XLeandrosX
Berichten: 3200
Geregistreerd: 01-09-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-14 10:36

Ik heb je een pb gestuurd.

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-14 10:40

Kan je niet ergens in Frankrijk of Duitsland een groot opfokbedrijf zoeken waar ze bij bv de 3 jarigen ingeschaard kan worden als oudere merrie? Soms loopt er ook een oudere ruin bij, ter opvoeding..of ze hebben een groot stuk natuurgebied waar ook andere paarden lopen. Ik hoorde ooit iemand die haar paard 2 jaar in Frankrijk had gezet in een inmens groot gebied omdat het paard niet helemaal ok was en beter even een tijd op de wei kon...Frankrijk was een goede en goedkope optie.

Helaas heb ik geen adres voor je, maar bokkers kunnen je misschien daar mee helpen...

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-14 10:42

Bling22 schreef:
Het plekje waar ze momenteel staat is super, maar is volledig doe het zelf, dus laten staan is geen optie. Volpension met bijrijder zou wel een optie kunnen zijn. Dank jullie wel voor het meedenken.



Zoek een boerenpension bij een bosrijk gebied, daar komen ze overdag buiten en een bijrijder zoeken of 2 moet dan mogelijk zijn...

Kijk eens Loonse en Drunense duinen of Veluwe...

Ik ken mensen uit De Randstad die hun paard bij de Loonse duinen hebben staan, alleen in het weekend komen om te rijden, paard staat heel her jaar overdag op de wei. Prima oplossing....

Polly
Moderator Algemeen

Berichten: 26530
Geregistreerd: 09-04-01

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-14 11:00

Ik heb in hetzelfde schuitje gezeten en heb gekozen voor de optie bruikleen.
Paard is prima verzorgd, kreeg alles wat hij nodig had en heb ik heel fijn een half jaar mijn aandacht ergens anders op kunnen richten. Echter is hij qua rijden echt wel achteruit gegaan. Dat wist ik van tevoren en heb daar ook bewust voor gekozen maar het is wel iets wat je in je achterhoofd moet houden.
Ik heb uiteindelijk nu gekozen voor verkoop, bij mij liep hij al heel snel weer braaf en netjes maar nieuwe mensen (en kijkers!) bleef hij tot vervelens toe uitproberen. Geen gevaarlijke dingen of enge dingen maar gewoon echt niet voorwaarts zijn terwijl hij bij mij gewoon lekker aan het werk ging.
Inmiddels staat hij in training en dat gaat super maar dat is wel iets waar ik geen rekening mee had gehouden.
Ik zou er zelf persoonlijk nooit meer voor kiezen, een volgende keer zou ik meteen verkopen. Verkoop was voor mij ook nooit een optie maar ik ben daarin van gedachte veranderd.

Jessix

Berichten: 18153
Geregistreerd: 22-08-06
Woonplaats: Utrechtse Heuvelrug

Re: Bruikleen? Rusthuis? Andere optie?

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-14 11:05

Als financieel geen probleem is zou ik het paard ergens in vol pension zetten en een ruiter zoeken die 3x in de week een bosrit wil maken. Het voordeel is dat je geen stal hoeft met binnenbak of super goede buitenbak, wat waarschijnlijk wel scheelt wat prijs betreft.

XLeandrosX
Berichten: 3200
Geregistreerd: 01-09-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-14 11:07

Ik heb een kleinschalige pensionstalling (Max 8 paarden) in zuid Frankrijk. Wij specialiseren ons in paarden die te jong zijn om niets te doen maar niet meer intensief gereden kunnen worden.

ThessaKeizer

Berichten: 460
Geregistreerd: 24-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-14 11:12

Waarom geef je je paard niet gewoon een half jaar vakantie?? Lekker de wei op en als de gelegenheid er is kun je zelf zo nu en dan gaan maar dan hoef je niets! Een paard geeft er heus niets om, misschien moet ze even wennen maar je zult haar daarna niet horen klagen hoor als ze lekker grasjes mag eten en relaxen ;)
Persoonlijk zou ik ook niet in bruikleen doen en als je perse wilt dat er iets mee gedaan wordt dan is inderdaad de optie vol pension en een bijrijder een goed idee.

BigOne
Berichten: 42902
Geregistreerd: 03-08-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-14 11:13

Waarom niet naar een opfok/opvang en dan vooral zoals iemand zei, bergachtig gebied. Veel bergje op en af daar worden ze sterk van en dat is voor jouw paard helemaal niet zo gek. Als ze daarnaast ook nog voor buitenritten gebruikt kan worden dan kun je haar daar misschien voor een leuke prijs neerzetten, hier heb je ook kosten dus verdiep je daar eens in.

melody2
Berichten: 892
Geregistreerd: 26-08-04

Re: Bruikleen? Rusthuis? Andere optie?

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-01-14 23:00

Voor mijn toendertijd 17/18 jarige merrie ben ik op zoek gegaan naar een goed adres waar ze de rest van haar leven mocht blijven. Ze had zich bij ons genoeg bewezen in de wedstrijdsport en ik wilde dan ook niet dat ze weer dat gehele traject door moest. Ik heb een advertentie gezet waarin ik om een goed tehuis vroeg. Uiteindelijk is ze naar een bokker gegaan alwaar ze weidemaatje is geworden van een tinker en ze licht recreatief bereden wordt. Ik heb nu bijna drie jaar verder nog geen moment spijt gehad van mijn beslissing. Elke keer als ik nieuwe foto´s zie, dan weet ik dat ik een goede beslissing heb genomen.

Apple

Berichten: 76565
Geregistreerd: 27-01-02
Woonplaats: Bij het strand

Re: Bruikleen? Rusthuis? Andere optie?

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-01-14 11:15

Je woont in Harderwijk? Dan kun je haar ook nog op de Wildtshof in Uddel zetten. Dat is eigenlijk een rusthuis, maar er zijn ook eigenaren die jongere paarden daar heen brengen voor revalidatie en sommige eigenaren doen ook 1 keer in de week nog een stapritje door het bos.
Misschien is dat een optie, dan blijf je nl 100% eigenaar, de verzorging wordt geheel door hun gedaan en je kunt haar zo lang daar laten als je wilt.

www.dewildtshof.nl

JoyCiej007

Berichten: 17484
Geregistreerd: 27-02-06
Woonplaats: omg. Deventer

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-01-14 16:36

Ik zou mijn paard als ik jou was ook niet zomaar in bruikleen geven, hoe goed van vertrouwen je ook kan zijn. Je weet nooit hoe het paard weer terug komt qua voeding/verzorging/training.

Kies je daar wél voor; leg dan álle afspraken helder en duidelijk vast in een goed contract die door beide partijen wordt ondertekend. Geeft nog steeds geen garantie op 'problemen', maar zorgt er wel voor dat je juridisch juist bent onderlegd. Belangrijkste is zeker te noemen dat betreffende persoon het paard echt in 'bruikleen' heeft, en dat JIJ eigenaar blijft, en dat persoon het paard ook niet mag verkopen/vervreemden zonder jou uitdrukkelijke en schriftelijke(!) toestemming.

Je zal de eerste niet zijn (ook niet hier op bokt) die paard in goed vertrouwen ter bruikleen geeft aan een persoon die vervolgens het paard 'verduisterd', zich toe-eigent en verkoopt......
om maar even een voorbeeld te noemen:
[VVDD] Grote zoekactie begonnen

Neem verder ook bepalingen op omtrent het financiele; wie draait precies voor welke kosten op? En wie heeft tijdens de bruikleen periode (dan wel 'bij-rijd'periode) zeggenschap over bijvoorbeeld frequentie van DA bezoeken, hoefsmid, wormenkuren? En wie maakt er beslissingen als er medisch iets moet worden besloten? (behandeling wel/niet, behandeling x/y, misschien zelfs wel opereren/niet opereren, inslapen/niet inslapen)

Wil je het helemaal 'veilig' hebben, neem dan ook bepalingen op omtrent aansprakelijkheid.

Dat soort dingen zou ik ook doen voor het geval als je een (betalende) bijrijder/verzorger neemt.

Afanaisa91

Berichten: 1432
Geregistreerd: 03-04-05
Woonplaats: Gelderland

Re: Bruikleen? Rusthuis? Andere optie?

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-01-14 22:39

Ik heb twee van de drie paardjes die ik ooit (los van elkaar) in bruikleen heb gehad uiteindelijk gekocht. Hier dus succesverhalen! Wel met kanttekening dat ik de eigenaren al voor de bruikleen redelijk tot goed kende. Daarnaast kwamen zij regelmatig langs om het paardje te bekijken en te knuffelen.

Nu ik zelf paardeigenaar ben lijkt het me toch erg eng om de zorg zomaar uit handen te geven. Is met misschien een optie een bijrijder te vinden die ook de dagelijkse verzorging over wil nemen, zodat je paard niet verplaatst hoeft te worden?

Wat de keuze ook wordt, zolang jij eigenaar blijft lijkt het me handig de juridische tips van JoyCiej007 op te volgen. Succes!

kevje06

Berichten: 4108
Geregistreerd: 12-02-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-01-14 10:35

Ik zit momenteel in het zelfde schuitje en vind Duitsland Frankrijk of iets dergelijks een super optie, ga daar eens naar kijken.

Laulitz

Berichten: 8757
Geregistreerd: 02-04-04
Woonplaats: België

Re: Bruikleen? Rusthuis? Andere optie?

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-01-14 12:18

Als je voor bruikleen kiest zou ik zeker iemand/een plaats zoeken bij jou in de buurt. Zo kun je het gewoon in de gaten houden. Je hoort van die rare verhalen tegenwoordig... Wij hebben zelf ook een paardje in bruikleen/adoptie en de eigenaar woont hier in de omgeving en komt regelmatig ook langs om te kijken of alles goed gaat.

northequest1

Berichten: 169
Geregistreerd: 26-01-14
Woonplaats: Ruakaka

Re: Bruikleen? Rusthuis? Andere optie?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-02-14 23:37

Persoonlijk zou ik nooit aan een lease of bruikleen beginnen. Als het financieel kan zou ik 100% voor vol pension gaan met een verzorg(st)er. Als je het paard bij het juiste bedrijf in vol pension kan zetten kunnen ze ook een oogje in het zeil houden als het paard word gereden als je dit netjes vraagt. Veel sterkte en hopelijk kun je over een niet al te lange tijd zelf weer van je paardje genieten!

KingYasFenn
Berichten: 1430
Geregistreerd: 10-08-13

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-02-14 23:40

switt schreef:
Wat vervelend dat je de zorg uit handen moet geven..

Bruikleen vind ik zelf maar niets, tenzij je de persoon al langer kent. Ik zou nooit mijn paard bij iemand die ik niet ken achterlaten..misschien heb ik daar te weinig vertrouwen in de mens voor. Ik zou een goede volpension stal zoeken waar ze lekker buiten komt en waar ze misschien ook gelongeerd of gereden kan worden. Kost wel wat meer maar zou mij een fijner gevoel geven.



totaal mee eens :j
zelf je beste vrienden kunnen bij bruikleen toch blijken niet te doen met je paard wat jij verwachtte hoe ze doen.
gaan toch meer van haar vragen dan de bosritjes of laten haar juist totaal links liggen.
hier krijg je (bijna) altijd problemen mee...

zoek een volpensioen stal of laat haar een half jaar met alle ruimte op een stal staan met mede paarden maatjes, waar ze goed verzorgd wordt en enorm veel ruimte heeft, zodat ze het naar haar zin heeft en dan pak je haar na een half jaar weer terug en ga je door waar het zo goed mee ging :j

Pauline
Berichten: 12239
Geregistreerd: 10-01-01
Woonplaats: Zuid Holland

Re: Bruikleen? Rusthuis? Andere optie?

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-02-14 23:43

Ik zie dat xleandrosxeen goede optie biedt?