Ten einde raad, al anderhalf jaar trailerlaad problemen

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
anoniem45673
Berichten: 786
Geregistreerd: 07-12-10

Ten einde raad, al anderhalf jaar trailerlaad problemen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-09-12 09:01

Graag wil ik jullie mijn probleem voorleggen. Ten einde raad ben ik met mijn paard en het trailerladen. Wellicht heeft bokt nog wat laatste tips.

Sinds december 2011 heb ik een geweldig paard in mijn bezit waar ik super blij mee ben. Echter hebben we vanaf dag 1 een probleem, namelijk het trailerladen. Ik heb mijn paard gekocht van de eerste eigenaren en zij hebben hem 8 jaar lang gehad. Bij hen was hij soms een beetje dwars maar wel altijd binnen 15 minuten te laden. Zij hanteerden hiervoor een eigen methode, namelijk twee mensen geven elkaar een hand achter de kont van het paard en 1 iemand liep mee de trailer in. Met deze methode hebben zij altijd prima alles kunnen doen.

Helaas was ik op het moment van kopen hiervan niet op de hoogte en ben zelf aan de slag gegaan, in eerste instantie met twee mensen in alle rust gewoon thuis beginnen met oefenen. Al snel bleek dat meneer andere ideeën had en liever niet mee ging. In eerste instantie duurde het een kwartier, maar al snel breidde dit zich uit naar langere periodes tot uiteindelijk een record van drie uur. De methode van de oude eigenaren werkt overigens niet meer (waarschijnlijk door eigen toedoen doordat we dit zelf niet van begin af aan hebben overgenomen).

Hierna ben ik met professionele hulp begonnen het paard opnieuw gewend te maken aan de trailer. Stap voor stap zijn we begonnen totdat hij prima een tijdje alleen in de trailer kon staan met de stang erachter. Ook kleine stukjes rijden behoorde bij het (3 x per week) oefenen. Ondanks de enorme stappen vooruit kon hij op bepaalde momenten enorme terugvallen krijgen en gewoon niet meer de trailer in willen ongeacht de methode.

Hierop volgend heb ik nog iemand er naar laten kijken en hebben we ook de methode van Monty Roberts geprobeerd. Dit werkte helaas niet voor mijn paard, op het monty roberts halster reageert hij door stijl omhoog te komen. Het principe van wijken voor druk kent hij overigens prima, in de bak doet hij het prima, maar zodra de trailer in zicht komt reageert hij direct niet meer. Ik heb niet het idee dat het paard angst heeft, wellicht een normale portie gezien een trailer nooit natuurlijk is, maar dat toch dominantie de hoofdrol speelt. Hij ziet ruimte om niet te hoeven, en buit dit uit tot het ultieme. Lijnen aan de zijkant van de trailer reageert hij niet op en loopt hij dwars doorheen. Touwtje draaien langs achter is ook niet indrukwekkend. Trekken aan het halster is Linéa recta achteruit. Een zweepje is het enige wat nog enigszins indruk maakt om voorwaartse druk aan te kunnen geven.

Ik heb me in de afgelopen maanden tot laatste jaar enorm verdiept in het trailerladen en zeer veel methodes bekeken en sommige geprobeerd (al dan niet met professionele hulp). Uiteindelijk zijn er nu 4 professionals bij geweest. De laatste leek succes te hebben en zijn we twee maanden met veel succes weggeweest. Nimmer geweigerd en altijd binnen 2 minuten te laden met twee personen. Tot deze maand, meneer heeft weer enorme terugvallen en weer gaat hij niet de trailer in of hij staat direct.

Ik ben me bewust van eigen lichaamstaal tijdens het laden en dit speelt ook zeker een rol. Doordat ik nu zoveel ellende heb meegemaakt is het moeilijk vertrouwen te hebben. Voor mij is het nog te doen (gezien het mijn paard is en mijn probleem), maar richting de mensen om mij heen (waarvan ik toch echt de hulp nodig heb) voel ik mij enorm bezwaard. Er zitten namelijk al honderden al dan niet duizenden uren in.

Het liefst leer ik mijn paard natuurlijk alleen te laden, echter hebben al verschillende professionals gezegd dat dit geen realistische verwachting is voor ons. Ondertussen ben ik ten einde raad wat de oplossing nog is. Zoals bovenstaand beschreven ben ik niet bang geweest om hulp in te roepen, maar tot nu toe zit de blijvende oplossing er niet bij. De ‘specialisten’ zijn er natuurlijk ook nooit als hij op het ergst is, want dat gedrag vertoont hij nimmer. Ik kan het natuurlijk filmen en ik kan dan ook vertellen waar het fout gaat. Alleen ‘in the heat of the moment’ laat hij zich gewoon niets vertellen. Ondanks dat ik de ‘theorie’ zo goed ken.

Ons grootste probleem zit hem in het weigeren. Hij gaat of direct mee (in 1x te laden) of niet, er zit helaas niets tussen.

De trailer zelf is overigens het probleem niet (al weet je natuurlijk nooit 100% zeker). Ik heb een nette anderhalf paards, net als de vorige eigenaren en daarnaast heb ik weleens een anderhalf paards van iemand anders geprobeerd, ook hier hetzelfde. Er is 1 vrachtwagen (2 paards) waar hij gemakkelijk inloopt, maar ook met een andere vrachtwagen heeft hij weleens ontzettend moeilijk gedaan. In totaal heb ik twee anderhalfpaardstrailers gehad om mee te oefenen, 1 standaard twee-paardstrailer, 1 tweepaardstrailer met vooruitloop, 1 tweepaardsvrachtwagen en een driepaardsvrachtwagen. Meneer heeft al genoeg luxe voor zich gehad, maar het heeft allemaal niet mogen baten.

Naar mijn idee heb ik alle opties geprobeerd, maar wellicht heeft Bokt nog wat laatste tips waar ik (en de mensen om mij heen) nog nooit aan gedacht hebben. Het kan toch niet zijn dat ik een paard heb wat echt niet meer te laden is?

Graag benader ik wel mijn paard en het laden vanuit een zo diervriendelijk (maar consequente) methode. Trekken en een tractor erachter en aanduwen is niet mijn ding en wil ik ook echt niet aanbeginnen (om maar een voorbeeld te noemen).

Lante

Berichten: 11410
Geregistreerd: 18-06-04
Woonplaats: Frl

Re: Ten einde raad, al anderhalf jaar trailerlaad problemen

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:07

De methode die jij in de eerst alinea beschrijft is niet een eigen methode, maar een methode die veel gebuikt wordt. :)

Helaas is het via Bokt niet te beoordelen, maar als je al zoveel profs erbij hebt gehad, dan moet je je afvragen of je al die stress nog wilt denk ik...

Je kunt hem dagelijks voeren op de trailer o.i.d. maar dat heb je vast ook al wel geprobeerd.

Ik wens je in ieder geval veel succes!

keeslover2
Berichten: 203
Geregistreerd: 25-08-09
Woonplaats: hoeve

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:14

wij hebben het ook gehad met een pony
we hebben er iemand bijgehad en die deed het halstertouw om de neus
dan liep hij naar de trailer toe en als ze weigerde moest ze eerst een flink eind achteruit (daar hebben veel paarden een hekel aan)
daarna weer vooruit en als ze weer weigerde even aan het touw trekken
het halstertouw knelt dan de neus af waardoor ze moeilijk adem kunnen krijgen
als ze binnen een minuut niet vooruit ging moest ze weer een flink eind achterwaarts
en daarna weer opnieuw proberen net zo lang tot ze erin liep

bij een andere pony deden ze een lang touw achter de oren langs en dan door de 2 ringen aan de buitenkant van het halster
dan de pony ervoor zetten en het touw om de stang voorin de trailer draaien zodat ze in ieder geval niet meer achteruit kon
en dan heel langzaam het touw steeds een stukje aanhalen

en ik weet niet of je zo'n trailer hebt, maar als je een trailer hebt waar je ook aan de voorkant eruit kunt
dan kun je hem voor de wei zetten zodat het paard zegmaar eerst door de trailer moet om in de wei te komen

ik hoop dat bokt met een goede oplossing voor je komt zodat je weer lekker met je paard weg kunt :)

Duhelo

Berichten: 30088
Geregistreerd: 29-05-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:15

Mijn merrie had hier ook een handje van mee (trekpaard)
er wel ingaan, maar dan er evenhard in achteruit terug uitvliegen, of er iemand haar vast had of niet, eruit ging ze.
ALS ze dan al es bleef staan, kreeg je de stang er niet achter want ze beukte erdoorheen voor die vast zat.
En meestal vloog ze al achteruit als ze op de klep stond.

Toen, met mijn eigen trailer, ben ik ees gruwelijk boos geworden. (ik was wel héél zeker dat ze niet angstig was, want ze liep er op het gemak in, stond enkele seconden te eten, en vloog er dan even hard weer uit).
Tot mijn eigen schande moet ik bekennen dat ik ze toen de trailer ingemept heb met het zweepje (nouja, een 4 tal goede tikken was voldoende, maargoed)
Mevrouw was er zo van onder de indruk dat ik wél de stang achter haar kont kon dichtdoen, waarop zij tweemaal er tegen geduwd heeft, merkte dat ze vast zat, en het opgaf.
de keren erachter moest ik gewoon nog een sturend tikje geven met het zweepje, daarna enkel het halstertouw. en nu zet ik haar voor de klep en bounced ze er zelf in, zodat ik netjes de stang kan dicht doen achter haar.

is het een aan te raden methode? nee.
is het het proberen waard als je geen oplossing meer hebt? misschien helpt dit wel, en anders heb je niks verloren.
Let erop dat als je de zweep gebruikt je die ook direct goed gebruikt, beter een ferme pets, dan 10 petsjes die hij niet voelt, en vrolijk negeert, want dan gaat het van kwaad naar erger.

PardoesJessi

Berichten: 1416
Geregistreerd: 27-03-06
Woonplaats: Nieuw-Schoonebeek

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:19

Pfoeh......je hebt er echt al veel mensen bij gehad.. Het ei van columbus zal er dan wel niet zijn.
Ik geef je een ding mee, mss heb je er toch wat aan:
Het paard van Emiel Voest (schimmel) die was echt heel moeilijk op de trailer, hij heeft er ooit eentje afgebroken op de snelweg.....Mss dat je hem eens zou kunnen benaderen?

Iig heel veel respect voor hoe je hier mee omgaat! Heb zo vaak mensen de toevlucht zien nemen tot bruut geweld om hun paard op de trailer te krijgen......

rensju

Berichten: 1658
Geregistreerd: 13-08-05
Woonplaats: Friesland

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:20

Als je zeker weet dat het geen angst is, maar dwarsigheid zou ik een zweep pakken.
Ik heb hetzelfde probleem gehad, uiteindelijk met clickeren getraind. Toen wist ik dat ze niet bang voor de trailer was, maar de noodzaak er niet van zag. ik stond zo 3 uren te kloten. Ik wilde niet met een zweep slaan maar heb het toch gedaan.
Wel consequent doen:
naast de klep springen is een tik, achteruit is een tik en omhoog ook. De lader moet niet! Trekken. Ik beloon altijd met brokjes als ze erin staat. De eerste keer is verschrikkelijk geweest, maar ben zo blij dat ik het gedaan heb!
Nu staat mn paard te wachten tot iemand de zweep vastpakt en dan staat ze erin, zonder slaan of trekken oid.En binnen 1 minuut, standaard.
Succes met je beslissing!

Oja, word niet boos, het is alleen een sturende tik zodat ze weet waar ze niet heen mag.
Laatst bijgewerkt door rensju op 18-09-12 09:24, in het totaal 1 keer bewerkt

KimberleyE
Berichten: 441
Geregistreerd: 14-09-11
Woonplaats: Al Khobar, Saudi Arabie

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:21

Kijk eens op de website van; Eddy Mode.
Ik heb zijn boek gekocht voor een paard waar ik enorm veel problemen mee had om te laden in de trailer en door zijn methode, ging ze er na een paar keer oefenen, zo in !

Wellicht een idee! Succes!

Elisa2

Berichten: 48864
Geregistreerd: 31-08-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:22

Heb je ook de dvd van de balingehof bekeken? het lijkt mij ook een dominantiekwestie zoals je het beschrijft en in dat geval moet je jezelf trainen ipv je paard..{ik weet het,makkelijk gezegd dan gedaan}
Het zou mischien kunnen helpen als je grondwerk doet met je paard?

Hier heb ik goede ervaringen over gehoord: http://estherdevries.com/trailerlaadtraining/
Laatst bijgewerkt door Elisa2 op 18-09-12 09:22, in het totaal 1 keer bewerkt

anoniem45673
Berichten: 786
Geregistreerd: 07-12-10

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-09-12 09:22

@ Lante, Ik bedoelde ook niet te zeggen dat ze de methode hebben uitgevonden, maar dat zij handig waren met die methode. En dat dus hun ‘eigen methode’ was voor dat paard. Ik wilde de methode niet voor ze claimen :p

Het is een goede vraag of ik al die stress nog wil. Het paard is in goede gezondheid, in de bloei van zijn leven en ik ben een wedstrijdruiter (niet dat ik daar vaak kom). Ik vind het erg zonde om alles op te geven, wedstrijden e.d., maar ook leuke bosritjes met een paard wat op vreemd terrein altijd enorm op zijn best is. Daarbij is hij acht jaar lang goed te laden geweest.

Als hij eenmaal op de trailer staat is hij prima op zijn gemak, kan uren blijven staan, eet prima. Op wedstrijd is hij ook fijn en goed te rijden. Het paard heeft overigens minder stress, het baasje ligt er meer wakker van.

Opgeven komt eigenlijk niet in mijn woordenboek voor, maar als er echt geen opties meer zijn, dan is het maar zo en geef ik al mijn ambities met dit paard op. Maar dan wil ik wel 1000% zeker weten dat dit het is / was.

@ keeslover. Ik heb dat al weleens geprobeerd. Soms werkt het, soms vliegt hij er alsnog uit. Was de tik dan niet hard genoeg? Wellicht? Ik weet wel dat als je hem een flinke tik geeft en hij gaat er alsnog uit dat je dan gelijk al je kansen hebt verpest (en geef hem eens ongelijk). Het paard loopt overigens ook prima naar de trailer. Voeren is geen probleem, het gaat echt om de terugvallen die (uit mijn oogpount) uit het niets komen.

@ Pardoesjessie, bedankt. Ik heb er alles voor over (mits paardvriendelijk), ik kan en wil niet geloven dat ik echt een paard heb want nooit meer meegaat. Ik kan Emiel Voest eens een mail sturen. Ik heb alleen nooit het idee dat hij zelf wil komen (maar dat zit wellicht tussen mijn oren).

Giolli
Zeg maar Ber!

Berichten: 19235
Geregistreerd: 17-11-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:25

Ik heb toen een periode op bokt hier heel veel trailerlaad problemen gezien en die werden vaak opgelost met grondwerken. Uiteinderlijk liepen de paarden er alleen in.
Heb je annemarie van der toorn al eens geprobeerd die altijd op Horse Event komt met het trailer-laden probleem?

PardoesJessi

Berichten: 1416
Geregistreerd: 27-03-06
Woonplaats: Nieuw-Schoonebeek

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:26

Mailen kan geen kwaad toch???? En hij is dan wellicht niet makkelijk maar zeker de boeman niet.
Verder heeft hij in NL een netwerk van mensen die hij heeft opgeleid.........

Nhmeisje
Berichten: 209
Geregistreerd: 18-07-10
Woonplaats: Hilversum

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:27

Ik weet niet precies welke professionals je er allemaal al bij hebt gehad en of je het al eens op de Parelli methode hebt geprobeerd? Ik heb daar een dvd van die alleen maar gaat over het trailer laden. En zij doen het op een manier die je niet zo snel zou verwachten, want ze zorgen ervoor dat je paard nieuwsgierig wordt en ze oefenen eerst met het paard door nauwe gangetjes en dingetjes heen te lopen zodat hij daar aan kan wennen. Want paarden zijn van nature claustrofobisch dus is het best logisch dat ze niet zomaar een trailer in lopen. Als je na een tijdje merkt dat je je paard met gemak tussen twee tonnetjes door kunt laten lopen en door andere nauwe plekjes bijvoorbeeld jezelf en de bakrand dan krijgt je paard steeds meer zelfvertrouwen. Uiteindelijk gaan ze naar de trailer en zodra het paard eraan ruikt sturen ze hem daar juist vandaan zodat hij steeds nieuwsgieriger wordt en uiteindelijk zal hij er dan zelf inlopen. Ik heb een Parelli masterclass gezien met een paard dat dus absoluut niet de trailer in ging en met deze methode liep hij er uiteindelijk gewoon in omdat hij door de eigenaar werd begrepen en niet werd gedwongen. Want je kan je paard wel met een zweep erin slaan maar dan zal het paard de trailer gaan associeren met zweepslagen en na een tijdje helemaal panisch gaan doen bij het zien van een trailer. Het is maar net op welke manier jij het het prettigst vind, want ik ben wel van het natuurlijke en kijken naar het paard hoe hij zich voelt en naar zijn lichaamstaal. Maar misschien dat je het allang zo hebt geprobeerd hoor, dat zou kunnen.. OF misschien vind je het helemaal niks dat kan natuurlijk ook.

Peetstap

Berichten: 2517
Geregistreerd: 10-12-11
Woonplaats: Noord Europa

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:27

Je hebt toch al een methode in handen die bij je paard past ? > http://www.angstenpaard.nl/trailerladen ... -vertellen >
Daar kun je consiquent op terugvallen iedere keer ?

Ken je van draadje angst en twijfel dus hier hardop ;-) of het een met het ander te maken heeft.
Verder praktisch helpen met tips kan ik je niet, heb te weinig ervaring hierin.

Denk zelf dat het niet goed is in jou geval om van alles uit te gaan proberen wat hier aan tips wordt gegeven.
Je zult weer terug moeten naar de methode die werkt bij je paard en wat 2 maanden goed is gegaan.
Dat heeft ie in z'n hoofd zitten en in die aanpak vertrouwd ie jullie blijkbaar.

succes.

Giolli
Zeg maar Ber!

Berichten: 19235
Geregistreerd: 17-11-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:28

TS, hoe zit het met raampjes oid in je trailer? En heb je wel eens geprobeerd om je paard met een ander in de trailer te zetten? Dus eerst een ander paard en dan de jouwe?

KimberleyE
Berichten: 441
Geregistreerd: 14-09-11
Woonplaats: Al Khobar, Saudi Arabie

Re: Ten einde raad, al anderhalf jaar trailerlaad problemen

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:30


Eliine

Berichten: 5116
Geregistreerd: 11-09-06
Woonplaats: Hoofddorp

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:34

Als ik het allemaal zo lees klinkt het toch alsof je vooral het meest aan jezelf zult moeten gaan werken. Paard weet wat de bedoeling is, maar hij weet duidelijk ook zeer goed op jouw angsten in te werken. Op momenten dat jij de leiding niet meer neemt (en dat heb je zelf op dat moment misschien niet eens door) zal hij zijn kans schoon zien en zelf de leiding overnemen. Zo te zien is je paard behoorlijk dominant aangelegd en zal hij als hij eenmaal de leiding heeft overgenomen niet snel meer voor iemand wijken. En ik kan me heel goed voorstellen dat je op zo'n moment de leiding niet meer kan of durft over te nemen. Toch zit m hier de kneep ben ik bang. Je zult je keer op keer voor je paard moeten bewijzen, anders steekt ie gewoon zn middelvinger naar je op, even heel grof gezegd. Ben je al volgens de Parelli manier bezig geweest? Eddy Modde is hier ook in gespecialiseerd, hij werkt vanuit de Parelli methode. Hier wordt namelijk ook heel erg de focus op jouw leiderschapskwaliteiten gelegd. Het gaat niet om de trailer, het gaat erom wat de verstandhouding tussen jou en je paard is op het moment dat zich een situatie voordoet waarbij jouw leiderschap getest wordt, en in jullie geval is het dus bij de trailer. En dit paard gaat zo te lezen tot het gaatje. Dus misschien is dat nog een tip, als je het nog niet geprobeerd hebt via Parelli. En dan de focus echt op jou leggen, wanneer gaat het fout en wat gebeurd er dan? En zo'n filmpje maken als je zelf bezig bent en het lukt niet is misschien helemaal zo gek nog niet. Dan kan degene die je helpt ook precies zien wat er nu eigenlijk gebeurd als er geen proffessional naast staat om je te begeleiden.

Rijsa
Berichten: 767
Geregistreerd: 18-10-11
Woonplaats: Nederland

Re: Ten einde raad, al anderhalf jaar trailerlaad problemen

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:35

Miijn pony ging ook heel moeilijk de trailer in. Heb toen ook verschillende methodes geprobeerd. Tot ik het na de zoveelste zo zat was. Ik trainde al VD met haar met de clicker. Dus ook voor het trailerladen heb ik toen mijn clicker gepakt. Elke stap naar voren werd beloond. Toen begon mevrouw eindelijk het spelletje door te hebben en nu staat ze er binnen no time op! Succes !

anoniem45673
Berichten: 786
Geregistreerd: 07-12-10

Re: Ten einde raad, al anderhalf jaar trailerlaad problemen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-09-12 09:37

Wow wat een reacties al, ik kan niet bijhouden met reageren. Iig bedankt! Het geeft al steun om te lezen dat mensen mijn verhaal willen lezen en serieus nemen. Soms twijfel ik echt aan mezelf. Ik pak de grote lijnen er even uit.

@ Rensju, de zweep is idd ook standaard mee. Dat is het enige wat nog enigszins indruk maakt. Wellicht zijn onze tikken toch nog niet indrukwekkend genoeg. Lastig, want mijn gevoel zegt niet te hard slaan. Voor mijn eigen gevoel heeft hij soms echt al wel flinke tikken gehad, maar misschien voor zijn idee nog niet.

@ Elise. Ik ga de website / dvd bekijken. Thx! Aan mezelf werken is een hele goede en ook ontzettend moeilijk. Niet omdat ik liever aan het paard werk dan aan mezelf, maar omdat ik al zoveel negatieve ervaringen heb, dat de positieve bijna als ‘teniet’ aanvoelen. Gezien ik al anderhalf jaar met ups en downs aan het laden ben (of proberen :p) is vertrouwen hebben moeilijk. Grondwerklessen is iets wat al langer door mijn hoofd spookt, ik grondwerk wel eens iets met hem. Maar echt basis niveau. Loswerken gaat prima, hij kan voetje geven, netjes achteruit lopen op commando, met de bal rollen en dat soort kunstjes. Uit mijn persoonlijke ruimte blijven en achter me lopen. Maar echt een ‘grondwerker’ ben ik niet. Tot nu toe heeft mijn prioriteit altijd op het rijden gelegen met ter afwisseling wat ‘grondwerk basis tricks’.

@ Peetstap, Angst & trailerladen hebben zeker wel iets met elkaar te maken. Alleen kun je ook lezen dat mijn angst te maken heeft met een ongeluk en niet met het naast mijn paard staan. Ik ben nimmer bang van mijn paard als hij naast mij staat. Ik sluit ook niet uit dat ik onderdeel van het probleem ben (zoals in de OP beschreven). De aanpak van de mensen die twee maanden goed is gegaan gebruik ik ook nog (zoals beschreven in de blog). Ik ben niet van de methode afgeweken. En heb ook nog contact met deze mensen. Zij helpen prima, maar ik sta toch nog vaak met een paard wat uit het niets terugvalt. Wat mij betreft oke, om ook altijd open te blijven staan voor andere dingen. Vandaar het openen van dit topic, om me niet blind te blijven staren.

@ Eline, je hebt denk ik gelijk. Ik ben nu de laatste factor in ons probleem. Het paard heeft een heel traject doorlopen en gaat nu van 100% goed of 100% fout. In het begin waren we nog veel verder van huis (1000% niet mee gaan). Nu gaat hij heel vaak wel gewoon in 1x mee. Als hij niet meegaat, kan ik hem idd niet meer overtuigen. Het topic heeft mij (nu al) overtuigd om mijn dressuurlessen even te gaan ruilen voor grondwerklessen.

Filmpjes e.d. kijk ik vanavond.

loulou

Berichten: 15243
Geregistreerd: 12-09-01
Woonplaats: heesch (brabant)

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:39

mijn paard was ook zo. ik heb hem dagelijks gevoerd in de trailer en hij liep er keurig op, tot het laatste hoefje, dat hield hij op de klep.
zodra je in de buurt kwam vloog hij de trailer weer uit.
toen ik hem door wilde laten rijden heb ik hem op laten halen, omdat ik hem niet kon brengen. we zijn bijna een uur bezig geweest met laden. mijn paard deed er alles aan om niet in de trailer te hoeven. ze sloeg gericht naar achter, steigerde en liet zich al steigerend omvallen. toen ze er eenmaal opstond was ze heel relax en stond rustig om zich heen te kijken.
ik heb gezegd dat ik haar niet terug wilde voordat ze fatsoenlijk te laden was. ik ben er niet bij geweest, maar ik geloof dat mijn paard vast flink is aangepakt daar.
nu loopt ze keurig de trailer op, ze heeft absoluut geen angst en staat heel relax tijdens de rit.

je moet het per paard bekijken, maar als het dominantie is dan zou ik ze persoonlijk gewoon aanpakken.

Jaluda22
Berichten: 13
Geregistreerd: 12-10-11

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:46

Ik heb zelf goede ervaring met Esther de Vries uit Voorthuizen. Zij had het in een paar uur voor elkaar dat ik mijn paard alleen kon laden. Ook is zij bij andere geweest en heeft daar hetzelfde voor elkaar gekregen.

Letsdunit

Berichten: 7836
Geregistreerd: 05-07-01
Woonplaats: Wieringerwerf

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:46

Mijn ei van columbus is dat ik mijn paarden niet alleen mee neem naar bijvoorbeeld lessen of een locatie waar gewerkt moet worden maar ik breng ze ook in de trailer wel eens naar het land 500 meter verderop, of ga een paar uurtjes op een locatie met ze grazen. Mijn paarden varieren van erg dominant tot erg makkelijk, van veulen tot volwassen en ALLEMAAL stappen ze zonder probleem in.

spatter

Berichten: 14471
Geregistreerd: 17-08-05
Woonplaats: Bocholt-belgie

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:48

het eerste waar ik altijd bij denk aan paarden die steeds langer en moeilijker te laden zijn , is het rijgedrag van de chauffeur
ga zelf eens in de trailer staan en laat de vaste chauffeur eens rijden zoals hij altijd doet of als je zelf rijdt, laat een ander eens in de trailer gaan staan
9 van de 10 x wordt er beroerd gereden en wil een paard daarom niet meer op de trailer

langzaam rijden zegt niks, als je met 40 km per uur een rotonde rond knort kan dat een ramp zijn ook al rij je de rest van de tijd ook maar 50
of als je vergeet dat ook de trailer eerst uit de bocht moet zijn voordat je weer optrekt, wil je niet weten wat een zwiep dat geeft in de trailer

gisteren nog een gevalletje gezien
pony wil niet uit de wei komen, laat zich normaal zo pakken uit de wei maar niet als die naar les moet
pony heeft natuurlijk allang gemerkt wat er loos is
pony wordt te laat gevangen en er wordt door de bochten gevlogen om nog op tijd op de les te komen
3 x raden hoe makkelijk die pony de volgende keer uit de wei komt :n

je paard is prima te laden maar heeft slechte ervaringen op de trailer en vertikt er dus nog verder op te gaan
een trailer moet betekenen "leuk ik mag mee en we gaan iets heel leuks doen!"
dan loopt ieder paard zo de trailer op

miezelke

Berichten: 1452
Geregistreerd: 11-08-11
Woonplaats: België

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:51

Heb je al eens een trailer met diagonale opstelling en/of zonder klep geprobeerd, type Fautras Oblic, Ifor Williams?

Op trailers met diagonale opstelling staan paarden stabieler en dus rustiger dan op trailers met traditionele, rechte opstelling. Ook het instappen zonder klep, dus rechtstreeks vanop de grond de trailer in, geeft betere resultaten voor onzeker paarden.

Letsdunit

Berichten: 7836
Geregistreerd: 05-07-01
Woonplaats: Wieringerwerf

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-09-12 09:54

Ben het helemaal met Spatter eens, het rijgedrag van de bestuurder heeft vaak ook met problemen te maken :j
Met de trailer mee moet leuk zijn, niet alleen aan het werk en plat de bochten door :D (okay beetje overdreven misschien )

anoniem45673
Berichten: 786
Geregistreerd: 07-12-10

Re: Ten einde raad, al anderhalf jaar trailerlaad problemen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-09-12 10:01

Hoe lang gaat dat nu al goed LouLou? Ik heb nl ook dat als ‘de specialisten’ net zijn geweest het een hele tijd goed is gegaan. 2.5 maand ben ik met veel plezier met hem weggeweest. Nimmer problemen. Tot 1 x en hij zag een gaatje en hij ging niet mee. Daarna weer veel geoefend en het ging weer perfect.

@ Spatter. Ik rij zelf mijn paard, in de OP is te lezen wat voor soort vervoer hij allemaal al voor zich heeft gehad. 100% zeker weten doe je natuurlijk niet. Maar ik denk niet dat het aan de rijstijl ligt. Waarom gaat hij dan heel vaak wel zo mee? Dan zou hij nooit mee gaan als ik zo beroerd zou rijden. Ook vrachtwagen e.d. zijn een stuk stabieler en toont hij dit gedrag ook. Ook mijn vader en een vriendin hebben weleens met hem gereden, ook zij zijn vriendelijke chaffeurs en hebben beide veel ervaring in het vervoeren van paarden (dat hoeft niet altijd iets te zeggen). Hij is rustig in de trailer en komt er zelden bezweet uit. Eet ook gewoon hooi.

@ Letsdunit. Ook al geprobeerd. Ik woon zelf op 2km van stal af en haal hem dus weleens op om bij ons thuis te komen grazen. Mocht hij dan echt niet meer mee terug willen kan ik altijd nog lopen. Maar helaas ook geen blijvend effect. Meegaan met de trailer is dus zeker ook weleens gewoon leuk, zonder rijden. Hij krijgt ook heel vaak gewoon eten in de trailer, lekker opeten, geen stangen e.d. gewoon lekker eten en er weer uit wanneer hij wil. Hij staat dan ook gewoon los erin en ik ben iets anders aan het doen. Meneer blijft prima staan. Er zijn ook dagen dan loopt hij al de klep op, zonder mij en gaat hij er zelf in staan. Hij is echt niet bang.

Wellicht verhelderd de situatie van gisteren.

Op de heenweg parkeren we de trailer thuis zoals altijd, naast de muur, niet te dicht, zo'n meter van de muur af. Alle stangen eruit, voerbakje voor met een klein beetje brokjes vullen. Hooinet hangt al klaar voor onderweg en Devito heeft zijn hoofdstel in (slaan met het hoofd voorkomen). Ik borstel niet van te voren, neem hem vanuit de wei gewoon zo mee, net zoals we normaal ook oefenen. Niets veranderd vanuit de normale oefensituatie. Mijn “standaard vriendin”(die altijd helpt en ik haar zeer dankbaar ben!) helpt mee. Ik loop zelf met het paard mee naar binnen en heb zelf ook een zweepje in mijn hand om het wegdraaien te blokkeren. Mijn vriendin loopt vanuit achter mee. Hij staat, blijft braaf staan en weg zijn we.

Op de terugweg (half 10 's avonds), staat de trailer buiten, die mensen hebben geen muur (althans ze hebben natuurlijk wel muren, maar daar staan allemaal decoratie voor en de stallen met buitenluik), wel een binnenbak. We hebben eerst buiten proberen te laden. Ofwel zonder muren. Mijn 'standaard' vriendin was er niet, mijn standaard zwepen lagen in haar auto en de mevrouw die me nu hielp, heeft me vaker geholpen, maar niet op ‘onze’ methode. Wat is er gebeurd. Hij loopt erin, hij staat en schiet achteruit. We zijn net te laat met corrigeren en paardje staat weer buiten. Tweede poging, Paard loopt erin tot zijn laatste achterhoef en schiet dan weer achteruit. Hij krijgt een flinke tik maar negeert het volledig en schiet toch door. Klaar.

Ik weet dan gewoon dat hij zijn 'gaatje / GAT' heeft gevonden en dat dit het is. Daarna hebben we de trailer toch in de binnenbak gezet, tegen de muur. Maar ik zie dan aan hem dat hij zich niets meer laat vertellen. We komen dan in de fase dat je er een zweep op kunt kapot slaan. En daar ben ik klaar mee, ik wil mijn paard niet meer zien steigeren, ik wil het bit niet door zijn mond heen trekken met grof geweld, ik wil een makkelijk te laden paard. En dat is hij, mits alle 1000 factoren identiek zijn. Maar 1000 factoren kunnen nooit altijd identiek zijn. Hij is niet bang, hij is dominant en ziet een weg om er tussenuit te komen. Hij staat nu nog op stal bij mijn instructrice en ik hoop hem vanmiddag te gaan halen.

Als dit op te lossen is dmv grondwerken, dan wordt het grondwerken. Ik ken overigens de methode van Parelli, maar tot nu toe nog niet helemaal overtuigd van deze methode. Zijn er nog andere grondwerk stromingen? (wellicht een stomme vraag, maar ik ben helemaal niet bekend met grondwerk experts).