Bestemmingsplan

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Tal1977
Berichten: 332
Geregistreerd: 24-08-09

Bestemmingsplan

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-09-09 16:06

Ik heb contact gezocht met de gemeente over ons nieuwe huis met daar bij behorende perceel.
Momenteel staan daar twee stalletjes en staan er een drietal paarden. Voor onze dochter willen we een pony waar ze op kan rijden en een maatje voor de pony, een lief knuffelpony´tje :)
Eigenlijk ging ik ervanuit dat doordat er nu al paarden staan dat geen probleem zou moeten zijn. Echter vandaag hoorde ik iets anders.
De stallen die er nu staan worden afgebroken en we mogen niet zomaar een nieuw stalletje bouwen.
Ik moet nu een situatiebeschrijving naar de gemeente sturen, met eventueel een schets van hoe het nu is en hoe we het willen hebben.
Wat nu?? Wie heeft hier ervaring mee? Mede door dit kavel en de mogelijkheid tot het houden van een pony voor onze dochter hebben we voor dit huis gekozen. Omdat alle kavels zo'n beetje voorzien zijn van dieren gingen we ervanuit dat het geen probleem zou zijn, maar nu begin in hem wel te knijpen.
Heeft iemand advies???

madamX
Berichten: 1914
Geregistreerd: 23-12-06
Woonplaats: Luxemburg

Re: Bestemmingsplan

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-09-09 17:05

Dit is een normale gang van zaken; gewoon de gevraagde schetsen insturen en overleggen met de gemeente. In elk geval nooit zomaar er vanuit gaan dat hetgeen wat je ziet ook in de toekomst kan en mag (vooronderzoek doen voordat je überhaubt iets koopt)

Ibbel

Berichten: 51691
Geregistreerd: 01-09-04
Woonplaats: West-Veluwe

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-09-09 17:06

Eerst opvragen wat de bestemming is, woonbestemming of agrarisch. Vermoedelijk het eerste. Op de kaart van het bestemmingsplan zal ook het bouwblok ingetekend zijn.
Dan nagaan wat je mag bouwen binnen dat bouwblok. Meestal is dat 60 m2 bijgebouwen (+ tegenwoordig nog 30m2 dat alleen meldingsplichting is). Als dat er allemaal al staat, zal je iets bestaands moeten afbreken of verbouwen.
Ander optie is kijken of je het bestemmingsplan kunt wijzigen. Uitzonderingen op het bestemmingsplan maken mogen gemeenten tegenwoordig niet meer bij niet-agrarische bestemming.

Tal1977
Berichten: 332
Geregistreerd: 24-08-09

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-09-09 20:01

madamX schreef:
Dit is een normale gang van zaken; gewoon de gevraagde schetsen insturen en overleggen met de gemeente. In elk geval nooit zomaar er vanuit gaan dat hetgeen wat je ziet ook in de toekomst kan en mag (vooronderzoek doen voordat je überhaubt iets koopt)


Dat blijkt idd... Beetje naïef was het wel, achteraf gezien, maar goed... Net wat gebeld en het ziet er positief uit :)
Hier kan dus een slotje op :)

Daihyo

Berichten: 90244
Geregistreerd: 01-06-01
Woonplaats: Animals

Re: Bestemmingsplan

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-09-09 07:25

VSW --> TAO

Wiesje

Berichten: 2955
Geregistreerd: 09-12-02
Woonplaats: America

Re: Bestemmingsplan

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-09-09 20:53

Nog even een tip: zorg in ieder geval dat je NOOIT iets sloopt voordat de bouwvergunning voor iets nieuws definitief verleend is in dit soort zaken. Als het eenmaal weg is ...