Ruitertje / Amazone erbij, hoe zit het met de verzekering?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Gem

Berichten: 17682
Geregistreerd: 12-05-07
Woonplaats: Castelmola

Ruitertje / Amazone erbij, hoe zit het met de verzekering?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-12-08 10:12

Ik overweeg mijn New Forest merrie volgend jaar niet te laten dekken, maar haar te laten rijden / in de sport uitbrengen door een jeugdruiter, gewoon hier uit mijn omgeving. Dus niet via of door een bekende stal.

Nu blijven de risico's t.a.v. de pony natuurlijk ten allen tijde de mijne, maar ik denk dat ik ook (juridisch gezien) verantwoordelijk ben voor het kind.
Stel, ze valt eraf (al dan niet waar ik bij ben) en breekt een been, of worst case, haar nek.
Zelf "iets op papier zetten" maakt de tegenpartij, kind en ouders, misschien wel bewust van de risico's die ze nemen, maar is volgens mij zelden of nooit rechtsgeldig.

Wie heeft er ook een jeugdruiter (kind van een ander) op zijn pony rijden en hoe (en waar) heb je de verzekering geregeld? Wie heeft er daadwerkelijk een ongeval meegemaakt en is dit netjes door de verzekering opgelost?

LDRD

Berichten: 10040
Geregistreerd: 04-02-04

Re: Ruitertje / Amazone erbij, hoe zit het met de verzekering?

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-12-08 13:01


Gem

Berichten: 17682
Geregistreerd: 12-05-07
Woonplaats: Castelmola

Re: Ruitertje / Amazone erbij, hoe zit het met de verzekering?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-12-08 15:12

Dank je wel, dit maakt alles duidelijk!