Poekkie schreef:Zonnetje81 schreef:Als ik al tel wat mijn 2 pony's in eigen beheer kosten per maand:
- 4 kilo basisbrok per dag x 30 dagen = 75 euro
- 6 pakken vlas per stal per maand en dan x2 = 80 euro (ik betaal nu 6,60 euro per pak)
- ik weet niet wat hooi nu kost maar in het verleden haalde ik al voor meer dan 100 euro per pony mooi hooi. Dus laat dat 200 euro zijn, maar realistisch gezien momenteel meer.
------------------------------------------------------
Totaal is dat al 355 euro (178 euro pp) zonder kale stalhuur, zonder werk, zonder alle algemene kosten als gas water elektra, rijbak onderhoud, weidegang, onderhoud weide en afrastering etc.
Dus stallen (vooral dus de kleine stallen of de particulieren die een paar boxen aanbieden) die dat kunnen voor 250/300 euro staan voor nop te werken en sponsoren de accommodatie.
Is 2 kg per pony per dag niet erg veel krachtvoer? De prijs per kg lijkt erg goedkoop, ik veronderstel dat jij in bigbags kan aankopen? En dat de ponies redelijk veel binnen staan?
Als je alles meeneemt in de berekening ga je idd op bedragen uitkomen waarbij je conclusie helemaal klopt hoor. Al denk ik dat de gemiddelde pensionhouder (ook particulier) minder kosten heeft aan voer, hooi en bodembedekking. Ik bvb ben per maand per paard het volgende daaraan kwijt:
- 30 euro voer
- 50-75 euro hooi (winter)
- 24 euro vlas (4 pakken a 6 euro)
Mijn pony's staan redelijk veel buiten, als ik er naast zou wonen nog meer. Maar als ik op bokt lees zouden ze te weinig buiten staan. Ze gaan in de ochtend als mijn vader wakker is naar buiten en in de winter gaan ze eind van de middag naar binnen. In de zomer staan ze meer buiten omdat het langer licht is, zeker als ze snachts buiten staan.
Ik ben uitgegaan van pony's die in de sport lopen. Dan krijgen ze gewoon een kilo 's morgens aan basisbrok en een 1 kilo savonds. Ik vind de brok niet goedkoop, ik heb deze week 4 zakken gehaald en moest afgerond 50 euro betalen voor 4 zakken voer a 20 kg. Dus dat is 0,625 euro per kilo. Voorheen was een zak voer 8-9 euro nu 12,50 euro per zak. Ik vind het nogal wat haha.
Qua vlas, ik haal elke dag drollen eruit en recht trekken en 1x in de zoveel tijd alle nat. Dan gooi ik er 2-3 pakken per keer bij. Mijn ervaring is dat dat beter werkt dan elke week 1 pakje erbij wat dan sneller nat wordt en verdwijnt.
Hooi was even een gok met voorheen, ik heb nu eigen hooipakken van het land. Maar toen hadden we te natte pakken waardoor de pony aan de diarree ging en heb ik een tijd hooi ingekocht.