Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
soniep schreef:Ik heb er niet voor gekozen om er mee te fokken! Ze was al dragende toen ik haar kocht. En als ik een veulentje fok uit mijn eigen pony's is dit puur voor eigen gebruik, en denk hier dan ook goed overna.
Maar bedankt voor het beantwoorden van mijn vraag. Dan heb ik wat meer duidelijkheid.
stef schreef:klopt idd dat je bij hengsten minimaal 1 ouder op papier moet hebben, bij merries en ruinen geld deze voorwaarde niet.
Als je pony shetland qua bouw is kom je dan in het basistype terecht, je kan dan wel mee doen met de premiekeuring (mits paardje vetarinair correct is natuurlijk), maar er zijn geen kampioenschappen voor basisdieren meer.
Je dient lid te worden van het stamboek (45 euro per jaar) en je dient het paardje over te schrijven (35 euro uit mn hoofd). Daarnaast dien je haar dan in te schrijven voor de keuring (10 euro uit mn hoofd) en je merrie dient als eerste een stamboekopname te doen (25 euro).
Al met al ben je dus 115 euro kwijt om met een oranje, rood of wit lintje naar huis te gaan, dus ik denk wel dat je je goed af moet vragen of je pony hier genoeg kwaliteit voor heeft
)