Hallo Allemaal,
Vanaf 14 maart zijn wij in het trotse bezit van Emma D.



Renske Galant
Beintse 418
Ik ben totaal niet thuis in de wereld van een fries. Ik deel al jaren lief en leed met mijn twee shetjes en een prachtige kwpn merrie. (tussen door is er nog wel het 1 en ander geweest)
Maar nu kunnen we vanaf volgende maand genieten van een zwarte parel in de wei.
Ik zal even vertellen hoe het komt dat we nu een fries hebben gekocht.
Ik had hier nooit over na gedacht, ja natuurlijk wel prachtige paarden maar haalbaar? Nee.
Mijn schoon ouders fokken samen friesen.
Ze hebben geen bedrijf of fokkerij, dit is gewoon begonnen met één friesje.
Een uit de hand gelopen hobby kan je het gerust noemen.
Het is niet maar even aankl**ien geweest, maar ze hebben er serieus werk van gemaakt.
Met name mijn schoon moeder lette altijd goed op wat wel en niet kon. Stief vader van mijn vriend gaf ze eten en zorgde voor vervoer verkoop enzv.
En schoonmoeders deed het belangrijkste gedeelte.
Helaas is mijn schoon moeder in juli overleden aan long kanker.
Mijn vriend en stief vader waren geen vrienden. Na het overlijden van zijn moeder en vrouw is dit de andere kant op gegaan.
Gelukkig maar! Zo kwam ik begin dit jaar ook even op stal. Ik was hier nog nooit geweest! Ja toen ik heel klein was maar echt de paarden van mijn schoon moeder had ik nog niet allemaal gezien!
Toen viel mijn oog op Emma! Natuurlijk direct de hoofdprijs haha.
Ze had echt ons hartje gesloten!
Nu is alles rond, en wij hebben de papieren. Toen zag ik! Fokker: De naam van mijn schoonmoeder.
Natuurlijk wist ik dit wel maar dat je dit dan ook zwart wit hebt staan. Prachtig!!!
Volgende maand gaan ze allemaal het land weer in en hebben we afgesproken dat Emma dan gebracht word.
Natuurlijk kan ik niet wachten om haar te hebben maar het is het beste om gewoon even rustig af te wachten.
Nu wil ik mij iets meer gaan verdiepen in de fries.
De planning ligt als volgd:
Eerst even rustig het land in. Even lekker wennen aan nieuwe vriendjes en even een plekje vinden.
Ik wil gewoon lekker rustig met dr gaan wandelen, natuurlijk heeft ze een opvoeding gehad en heeft respect. Maar ik vind het belangerijk dat ze mij leerd kennen en ik haar.
Ik vind het dan altijd de beste manier om gewoon is lekker met dr te gaan wandelen. Lekker het bos in stukje over de straat enzv.
Daarna het longeren.
En dan volgt het zadel mak maken.
Ook is het de bedoeling dat ze voor de kar komt. Dit doe ik niet zelf dit laat ik doen.
Zoals ik het hier boven aan geef staat het er allemaal letterlijk zwart wit. Natuurlijk neem ik de tijd en gaat dit niet allemaal in 1 week gebeuren, maar dat word vast en zeker begrepen.
Ze heeft nu natuurlijk nog veulen stamboek. Eigelijk willen we wel wat met haar doen. Hier heb ik totaal geen kennis van.
Hier en daar spreek ik met mensen die mij verschillende dingen vertellen. Dit is dan ook mijn manier om van alles te weten te komen wat betreft keuringen en eisen eznv.
Natuurlijk is dit op internet te vinden, maar mensen kennis vind ik nog altijd het beste. Ik onthoud want mensen zeggen ookal zijn het verschillende dingen. Ik haal hier nog altijd de meenste informatie uit.
Ik zou graag jullie ervaringen delen.
Ik ben geen persoon die voor het eerst een paard gaat beleren dus geen paniek, deze kennis heb ik. Meningen heeft iedereen alles mag gezegt worden maar voor oordelen ben ik niet zo'n fan van