Jibbel schreef:Je zult heel bokt wss nog wel over je heen krijgen, omdat je een veulen alleen (wil laten) laat opgroeien.
Dat je nu aan ons vraagt of het goed is om een shetlander erbij te zetten, wijst voor mij ook niet echt op heel veel kennis en kunde van veulens.
Voordat je er aan begint had je je al kunnen bedenken dat het ongezond is voor een jong paard om hem alleen in een stal te houden. Zeker als hij net gespeend is..
Als je je er echt in verdiept had, had je meteen al de shet erbij gezet of evt. een ander veulenmaatje, zodat ze samen kunnen opgroeien.
Probeer ook niet alleen egoistisch aan jezelf te denken door te redeneren: in de opfok kan ik niet zo bezig zijn met mn veulen als thuis. Je hoeft ook helemaal niet bezig te zijn met je veulen. Redeneer vanuit het paard, wat is goed voor je paard, in welke omgeving zou hij het het beste hebben?
Iig niet alleen in een stal zonder leeftijdsgenootje / andere paarden.
Natuurlijk wou ik hem niet alleen laten opgroeien! Dat begrijp je effe verkeerd, maar mij was verteld (door de fokker) dat ik hem eerst een weekje binnen moest zetten om te voorkomen dat hij zou uitbreken :S en dit is mijn eerste veulen en voor alles is een eerste keer, en als de fokker het zegt, stel je dat toch niet meteen in twijfel?
Na die week ging hij wel op de wei samen met de shet en een pony van 2!
En eernaast staan 2 2jarige merrie's + in de zomer komt er nog een 5 jarige ruin bij, dus alleen is hij nooit.