Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
roest schreef:Ik ben gisteren voor het eerst op de drafbaan geweest, ondanks dat ik wel dravers gereden heb is deze sport totaal vreemd voor me.
In eerste instantie dacht ik dat ik het wel leuk zou vinden, wat in eerste instantie ook zo was, de sfeer is er vele malen beter. Maar ik werd zwaar teleurgesteld en achtergelaten met veel vragen. dus ik hoop dat het een en ander mij hier uitgelegt kan worden, zodat ik mijn mening bij zou kunnen stellen.
Ik ben er met m'n hoefsmid geweest en het was huilen hoe die dieren (op de uitzondering na, en die won dan ook) op hun hoeven staan, veel te lang, onder het mom van dan gaan ze harder, heeft dan niemand opgelet bij natuurkunde... laat staan, heeft er ooit iemand nagedacht over de natuurlijke stand van een paard, anatomie, balans en opzet? (sommige paarden stonden zelfs net bekapt en beslagen scheef op de voeten... waanzin)
En dan 2-3 bitjes erin, veelal gecombineerd met een ketting door de mond.
En als klap op de vuurpijl, de tong afgebonden met een touwtje... schiet mij maar in de kerstboom.
Ik hoop dat hier iemand is die er vele male meer van weet dan ik, en dan met name dat touwtje om de tong, ik kan er echt niet bij, maar ben dan ook echt nieuwschierig naar de theorie hiervan.
xtostarlight schreef:En de theorie waar je naar vraagt is heel simpel, GELD.
roest schreef:Ik was al bang voor zo'n antwoord, het paard van m'n moeder is ook volslagen idioot, loopt altijd te klooten met die tong (misschien een touwtje erom heen, wie weet).
Trekt jou paardje ook non-stop z'n lip op bij enige vorm van stress? Die van ons is dus compleet verslaaft aan de praam.
Woogy schreef:roest schreef:Ik was al bang voor zo'n antwoord, het paard van m'n moeder is ook volslagen idioot, loopt altijd te klooten met die tong (misschien een touwtje erom heen, wie weet).
Trekt jou paardje ook non-stop z'n lip op bij enige vorm van stress? Die van ons is dus compleet verslaaft aan de praam.
het ene paard is stress gevoeliger dan het andere. Je hebt erbij en dat zijn net dooien en je hebt ze erbij die constant bezig zijn met van alles en nog wat(kauwen, lipjes optrekken, schrapen, tikken etc.).Hebben mensen immers ook, sommigen komen boven je hoofd uit anderen slapen de hele dag.
roest schreef:Ik heb het over de voorvoeten, niet de achtervoeten. Daarom vind ik het zo vreemd.
Het is niet helemaal waar dat de achterhoeven langer en de voorvoeten hoger zijn. Ik snap je wel, maar de achtervoeten zijn ovaal zijn en de voorvoeten rond.
roest schreef:Ik ben er met m'n hoefsmid geweest en het was huilen hoe die dieren (op de uitzondering na, en die won dan ook) op hun hoeven staan, veel te lang, onder het mom van dan gaan ze harder, heeft dan niemand opgelet bij natuurkunde... laat staan, heeft er ooit iemand nagedacht over de natuurlijke stand van een paard, anatomie, balans en opzet? (sommige paarden stonden zelfs net bekapt en beslagen scheef op de voeten... waanzin)
Citaat:En dan 2-3 bitjes erin, veelal gecombineerd met een ketting door de mond.
Citaat:En als klap op de vuurpijl, de tong afgebonden met een touwtje... schiet mij maar in de kerstboom.
Ik hoop dat hier iemand is die er vele male meer van weet dan ik, en dan met name dat touwtje om de tong, ik kan er echt niet bij, maar ben dan ook echt nieuwschierig naar de theorie hiervan.