Voor een set iberische ibex-hoorns wil ik advies over hoe daar een rand, tip en draagriem voor te fabriceren voor een drinkhoorn-set naar germaans model. Mag professioneel. Deze drinkhoorn was net als het zwaard en de torque een mannelijk statussymbool van de (bereden) krijgers.
Off topic, want ik kan je niet helpen, ben zelf een beetje aan het "frutten"(mooie term...) met ijzersmeden, speciaal geinteresseerd in messen. Op de boerderij waar we hier wonen is een zeer basale ijzersmid uitrusting (nog niet zó lang geleden dat men hier zijn eigen ijzers, en andere zaken smeedde). Deed me herinneren aan een ander topic van je (oeroud) waarin je het had over "Grosse Messer", heb je die nog gemaakt? Je doet toch ook aan plantaardig leer looien is het niet? Hmm, mocht ik naast al het andere nog wat tijd over hebben(haha) ook verleidelijk, sinds ruim een jaar hebben nl. een aardige schaapskudde (zitten nu midden in de slachttijd). Succes met je project.
Ja, ben ook met ijzer en leer bezig. Heb nu een waanzinnig gaaf stuk dicht koperrood behaard varkensleer liggen. Het rugstuk van eigen slacht. Ga daar een foedraal van maken. Schaap en geit is daar te soepel voor. Dat is wel geschikt als omkleding van een houten schede en varkensleer is daar te stug voor. Áls je zelf aan de gang gaat voor iets ´noords´ is een voering van de schede met bont heel authentiek. Schede zelf van hout en dan een omkleding welke puur decoratief is.
Strikt genomen zijn mijn grote messen van hoefvijl geen ´grosse messer´ omdat ik geen gelaagd handvat maak doch met een doorn werk.
Heb ondertussen een écht ´grosse messer´ van een vriend gekregen; een NL klewang Dit blanke staal wordt een setje met mijn zelfgemaakte donderbus.
De drinkhoorns maken deel uit van een project met een Mindelheim zwaard en een situla. Vroeg Hallstatt. Ik was van plan om afgelopen september naar Wales te gaan en in een bronstijd-dorp zelf een bronzen zwaard te gieten. Dat is niet door gegaan maar er zijn zát andere leuke projecten over en die of een andere kans komt vast voorbij.
Ik zit even voor je te denken. Moet er denk ik nog even op broeden.
Mijn nichtje is edelsmid en ze rijdt paard, maar ze richt zich volgens mij voornamelijk op sierraden...
Dus ik denk nog even voor je na. Intussen ben ik wel benieuwd wat je zelf gaat frutten. Er zijn helaas nog maar weinig mensen die dergelijk traditioneel goud en zilverwerk maken, waarschijnlijk omdat de markt ook heel klein is en het handwerk vermoedelijk relatief duur zal zijn.
Intussen ben ik wel benieuwd wat je zelf gaat frutten.
De hoorns zelf heb ik vrijwel klaar. De binnenzijde is al geschikt voor wijn. Ik laat ze herkenbaar als Capra pyrenaica hispanicahttp://www.iec.es/institucio/Societats/ ... cabra1.htm dus niet gladgepolijst. Op de tip komt een raafkop van brons en op de brede buitenzijde een scythische ruiter als ornament. Dit ornament verzink ik bijna gelijk met het hoornoppervlak. Ik wil eigenlijk een dunne bronzen lip op de drinkrand. Het idee is een kleine diameter dunwandige pijp openzagen en erop buigen. Het is de bedoeling dat de hoorns functioneel worden dus de rand moet wel solide zijn en anders laat ik deze achterweg. Een alternatief is nl. de rand mooi glad afwerken; ook dat is authentiek.
De standaard welke ik ervoor ga maken wordt uit hout en niet zoals die doorgaans de hoorns als kelk presenteert; ik zet de set zoals ze op de bok stonden. Ik ben nu bomen aan het verzagen voor de stookvoorraad en kijk goed of ik een natuurlijke vork vind welke hiertoe te bewerken is. Gevuld moet je de hoorns in de hand houden, leegdrinken en op de kop neerzetten = authentiek