Redrumfox schreef:WW: ik had het inderdaad subtieler kunnen brengen, maar (met alle respect hoor) ik vind het echt heel ernstig als ze serieus voor deze make-up heeft gekozen. Dan kies ik al eerder voor zo'n ''kort-door-de-bocht'' aanpak, maar je hebt zeker gelijk. Ik geef inderdaad pure kritiek, maar ik denk dat bvb ''make-up is knudde'' al genoeg zegt, ik neem aan dat iedere gek wel kan bedenken dat die make-up erg overdreven is en beter bij een carnavaloptocht past ipv op een kwalitatieve fashionfoto. En ''model heeft geen uitstraling op de foto's'' lijkt me ook duidelijk zat: fotograve moet meer tips geven wat ze nou precies wil en het model begeleiden. Ik zou niet weten hoe ik dat via internet duidelijker zou moeten zeggen, ja ik kan wel een paar alinea's volschrijven maar dat lijkt me ook niet de bedoeling. Ik vind het een beetje overbodig werk om dat erbij te zetten, laat ik het zo zeggen: zelf zou ik zulk commentaar meteen begrijpen en ik denk dat de meeste mensen die zo nu en dan een camera in de hand hebben dat wel kunnen. Neem aan dat de meeste mensen hier op bokt wel zo snugger zijn dat ze denkstappen kunnen maken en zelf wat inzicht tonen.
Natuurlijk, maar je kan ook uitleggen wat voor make-up jij mooi zou vinden bij dit soort foto's. Stijlvol, netjes, kleurrijk, onopvallend, volledig naturel, donker, licht, etc... om maar wat te noemen hoor
Net als bij de uitstraling: hoe zou jij willen dat het model zou kijken of zou staan voor meer uitstraling? Wat ontbreekt er nou aan dat ze geen uitstraling hebben?
Je punten zijn duidelijk, dat zeker
En begrijpelijk- alleen probeer ook duidelijk aan te geven wat de verbetering zou kunnen zijn, dus echt tips of ideeen brengen, want dat is waar iemand echt van leert... nu weet ze dat de make-up prut is volgens jou, maar zelf vond ze het kennelijk passend of leuk, anders had ze het niet gedaan. Dus is het aan jou om uit te leggen wat jij passender vindt voor deze foto, gezien de TS het zelf misschien niet zo goed weet als beginner zijnde
Dat kan. Niet iedereen heeft ook voor make-up, niet iedereen kan meteen creatief fotograferen... niet iedereen kan z'n commentaar op een gouden schaaltje met rood strikje verpakken, dat is ook begrijpelijk hoor, ik ken 't goed
Maar probeer je altijd af te vragen als je commentaar geeft, wat je een echte verbetering zou vinden, en verwerk dat ook in je commentaar. Dan komt het minder af als puur 'afkraken' maar heeft het een iets leerzamer aspect zegmaar.
Je opmerking over inzicht tonen of snugger zijn raakt kant nog wel in dit geval, voor mij 
Citaat:
Maar goed, ik vind sowieso dat er wel een bedankje vanaf mag. Al is het alleen al voor de moeite. Ik had het misschien subtieler kunnen brengen maar ik vind ''het model loopt er belabberd bij'' geen verkeerde opmerking, het is nog zacht uitgedrukt zelfs want als je deze make-up zo gekozen hebt met het doel een mooie foto van kwaliteit te maken mét uitstraling dan doe je toch echt iets heeeeeel erg verkeerd. Dan kunnen voor mijn gevoel iets hardere woorden geen kwaad. Er altijd maar omheen draaien is nou eenmaal niet mijn ding, ik ben liever duidelijk en recht voor z'n raap.
Je blijft nogal bot in mijn ogen, en ach, als jij dat graag wilt zijn en zo wilt overkomen... is dat niet mijn zaak
maar het wordt niet overal even zeer gewaardeerd denk ik 
Natuurlijk kan je duidelijk zijn, maar nogmaals, leg dan ook duidelijk uit wat jij had gedaan. Ik ben het wel met je eens dat een bedankje jouw kant op ook had gemogen, en ieders kant op sowieso- mensen nemen tenslotte wel de moeite te reageren, en dat is fijn, want dan hebben ze wel echt naar de foto's gekeken en eroverna gedacht.