Tot nog toe, bedankt voor de reactie's.
Ik kies niet vaak voor de veilige: ik zet het onderwerp in het midden van de foto, compositie. Waarom niet? Omdat ik tot op dit moment nog maar hooguit ongeveer 100 foto's heb gemaakt.
Foto 1: Het was een heldere blauwe lucht met daarin de maan. Ik heb volledig ingezoomd, maar ook zonder inzoomen is de lucht nog even blauw.
Foto 2: De camera kreeg ik voor mijn verjaardag en dit was mijn eerste verjaardagsvisite. Gewoon wat geprobeert en hopend op een 'betere' foto.
Foto 3, 4 en 5: Voor ons huis ligt de sloot, met daarachter landerijen. Aangezien ik alleen een 55-200 mm lens had, welke niet bepaald geschikt is voor binnenshuis, ben ik wat gaan proberen met de zoom en overzicht, om voor mijzelf duidelijk te krijgen hoe het werkte. Foto 3,4 en 5 zijn één van de eerste 20 foto's die ik uberhaupt heb gemaakt. Er kwam in de landerijen toevallig een trekker aanrijden en dat dat niet zo bijzonder is, dat weet ik. Echter vond ik net die 2 personen symetrisch langs het hek en naast de trekker juist erg leuk. De tak, die lag toevallig in de sloot en inderdaad, juist die weerspiegeling vond ik zelf erg leuk. Foto 5 daarentegen, behoorde een overzichtsfoto te zijn. Ik had nog niet ontdekt op dat moment hoe de focuspunten werk(t)en en waarop dus word scherpgesteld. Overigens, was ik voorbij dat bootje gelopen (wat ook had gekund) dan had ik de nog meer storende tuinen van de aangrenzende woningen op de foto gehad.
Voor zover even een uitleg over de foto's.
En verder, hoop ik nu (nadat ik een tijdje behoorlijk ziek ben geweest) op wat mooier weer, zodat ik het tot nog toe geoefende wat meer in de praktijk kan brengen, waardoor ik wat meer kan oefenen met de compositie's.
Hoe dan ook, ik heb er in ieder geval zin in! 
@ Marion Bizet, rechts van de foto's staan toch nummertjes? Althans, ik zie ze wel.