Ikzelf teken vrijwel altijd, de hele tekening, met 2B potlood, omdat die gewoonweg het allerfijnst is. Maar soms gebruik ik voor de schets HB en heel soms voor wat grovere schaduwen 3/4B.
Maar je moet gewoon maar wat gaan kliederen dan kom je er vanzelf achter wat je het fijnst vind tekenen. HB wordt te krasserig. I LUV 2B.
Ik gebruik vanalles idd(hoi dessie trouwens ) Bij een schets gebruik ik h4, voor mij werkt dat het fijnste, makkelijk uit te gummen en altijd precies. Het ligt er ook maar net aan wat jij het fijnste vind werken. Voor de hele donkere vlakken(en om later nog even over de tekening heen te gaan gebruik ik een stompe B6. Voor de normale tekening tussen de h en de b3 (schaduwen) Succes