
Mijn onderwerp is uiteraard een paard, en wel de knappe Spanjaard genaamd Macedo. Ik vind het leuk eens af te wisselen in werkwijze. Waar ik meestal gewoon begin met inkleuren, heb ik voor dit portret eerst een schets gemaakt, die ik daarna overgezet heb naar mijn goede papier:

Toen begonnen met inkleuren. Ik werk vrijwel meteen in detail. En begin eigenlijk altijd met het oog:

Macedo heeft vitiligo, wat voor nog wat extra uitdaging zorgde. Hij is een schimmel, dus ik kan lekker met kleur aan de slag! Er zit o.a. verschillende tinten paars, roze, groen, blauw, bruin, rood, grijs, zwart en wit in.

Langzaam maar zeker komt Macedo tot leven:

Ik heb uiteraard nog een heel eind te gaan, maar ik merk dat ik echt zin heb om aan dit portret te werken omdat ik maar drie dagen in de week tijd heb hem erbij te pakken, dus ik zie het wel goed komen

Macedo is 50 x 50 cm, en getekend met mijn Derwent coloursoft kleurpotloden op Hahnemuhle britannia satine papier.
Volgen jullie mee
