
En wat was het een fijne en leerzame avond! We begonnen met wat verschillende schetsen, waarna we de belangrijkste elementen uit de schetsen meenamen naar een snel werk. Nu... dat werk had dus eigenlijk in eerste instantie met zwart/donker opgezet moeten worden, maar dat was mij een beetje ontgaan. Dus toen de rest met kleur begon heb ik er eindelijk zwart bijgepakt


Eerste schets. Ik wilde hieruit de halslijnen meenemen, maar de oogopslag beviel me nog niet. Ook wilde ik het paard niet in het midden hebben, maar open ruimte creëren.

Tweede schets. Paard ietsjes compacter gemaakt en veel donkerder, zodat de lichte stukken meer opvallen. Ook heb ik het iets meer rechtsonder geplaatst en dat beviel me goed, dus dat heb ik meegenomen naar het uiteindelijke werk.

Het uiteindelijke snelle (nu ja, 30 minuten was voor mij goed te doen) werk in oliepastel en een achtergrond van zelfgemaakte walnoteninkt op A4. Ik wilde de focus leggen op de 'lichtbaan' die van rechtsboven naar schuin linksonder loopt, over de hals, het hoofd en het (voor ons) rechter achterbeen. Ook wilde ik in de achtergrond naar voren laten komen welke kleuren er onder het zwart zitten, aangezien die het zwart verdiepen. De witte achtergrond vond ik maar zo-zo, dus die heb ik met walnoteninkt 'verouderd'.

Detail:

Overigens: voor zij die ook schilderen/tekenen is het het denk ik zeker waard om de Bit en Paard Verzameld cover wedstrijd eens te bekijken. Voor zij die niet schilderen maar wel graag naar kunst kijken is dat over een paar weken leuk, als alle ingezonden werken op de site worden gepubliceerd
