Schilderen met gouache dus, voor mij een heel nieuw materiaal

Een heleboel mensen op YouTube beschrijven het als een mengsel van acrylverf en aquarel, en dat klopt wel ongeveer.
Dit is de schets:

Daarna eerst de achtergrond, ik heb van de tussenstap geen foto, maar het wou eerst voor geen meter lukken (na het kijken van een aantal YouTube filmpjes ging het wat beter):

Ik heb een hele tijd lopen prutsen met hoe je kleuren goed in elkaar over kunt laten lopen. De manier die ik gevonden heb is om de kleuren gewoon naast elkaar te laten drogen en daarna met een vochtige kwast er wat overheen te gaan totdat het een redelijke overgang is:

En opnieuw prutsen met het tweede paard. Ik vergis me steeds dat het heel anders werkt dan aquarel/ecoline, waardoor er nogal wat lagen nodig zijn om het uiteindelijk goed te krijgen:

Dit is hoe ver ik nu ben, de manen en de highlights moeten nog (al het lichte wat zichtbaar is is lichtblauw of lichtpaars, echt wit moet nog). Ik hoop dat de highlights het geheel wat lichter maken, want ik vind het nu erg donker:

Tips en kritiek zijn van harte welkom
