Hallo bokkers, Ik loop tegen een vervelend probleem op, namelijk dat wanneer ik de foto's verklein (naar bijv. 600 x 450 ) dan worden ze stuk onscherper ,maar voor digitaal formaat (bijv. voor topics op bokt) kun je ze gewoon niet zo groot laten als dat ze waren. Tot welk formaat verkleinen jullie ze?
Laatst bijgewerkt door Meloen op 06-10-15 08:17, in het totaal 1 keer bewerkt Reden:Tag aangepast
Ligt denk ik erg aan met welk programma je bewerkt,hier nooit last van.Instelling van je camera ook belangrijk.Welke resolutie heb je?Met 300dpi zou je in principe geen problemen moeten hebben.
Maar soms heb ik het ook omdat er details verloren gaan.. Bij de ene foto enorm veel last van en bij andere foto totaal niet, en dat terwijl ze beide hartstikke scherp zijn
Verkleinen van de foto zorgt ervoor dat de pixels herschikt worden. Afhankelijk van de methode van het verkleinen kan er ook nogal wat verschil zitten in de manier waarop de foto er uiteindelijk uit komt.
De laatste handeling in je fotobewerking, na het verkleinen van een foto, is het verscherpen van de foto. Zo kun je de scherpte weer optimaliseren. Dat kan in je bewerkingsprogramma met de optie "verscherpen" en met geavanceerde programma's met de optie "onscherp masker".
600x450 pixels is overigens een behoorlijk klein formaat. Wil je de foto's echt tot hun recht laten komen, dan zou ik 800 pixels op de langste zijde als minimale waarde nemen.