Beginnen met schilderen, tips gevraagd.

Moderators: Essie73, NadjaNadja, ynskek, Polly, Telpeva, Muiz

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Lisann__

Berichten: 2593
Geregistreerd: 13-12-07

Beginnen met schilderen, tips gevraagd.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 21-01-13 21:39

Omdat ik totaal niet kan tekenen/schilderen en geen geld uit kan/wil geven aan een mooi schilderij had ik een idee bedacht waardoor ik een origineel schilderij zelf kan maken.

Het idee is om een foto van mij en mijn vriend na te schilderen op een doek (80x120cm) door het 'schilderen op nummer' principe.
Ik heb een programmaatje gedownload wat mijn foto omzet in een 'paint by numbers' patroon. Het zijn in totaal 38 verschillende kleuren die ik wil gaan gebruiken. Naast verf wil ik ook stukje stof/glitter/behang/kralen etc gaan gebruiken om er een leuk en creatief kunstwerk van te maken.

Dat patroon met de nummers wil ik af laten drukken bij de drukker (omdat het een flink formaat papier is) en dan overtrekken op het doek. Maar hoe pak ik dit aan? kan ik het doek, met patroon tegen het licht aan houden en dan overtrekken? En dan gewoon met potlood?

Nu is het zo dat ik helemaal geen verf of ervaring in huis heb, en dus niet zo goed weet waar ik moet beginnen. Ik heb al gevonden dat acrylverf makkelijk en goed te gebruiken is. Maar ik zal wel een leuk bedrag kwijt zijn om zo'n groot doek vol te krijgen. Ik neem aan dat ik kleuren zal moeten gaan mengen, maar hoe krijg je een 2e keer dezelfde kleur?

Ook las ik ergens dat ik eerst een basis laag over het doek moet verven (waarom precies? en wat voor verf dan?)
Welk merk acrylverf kan ik het beste gebruiken? zonder direct een fortuin kwijt te zijn.

Brand los! Alle tips zijn welkom. :)

eclair98

Berichten: 11742
Geregistreerd: 24-09-11
Woonplaats: Overijssel en Utrecht

Re: Beginnen met schilderen, tips gevraagd.

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-01-13 21:40

Ene hebt speciale potloden, je neemt de tekening over je en je kan het ergens op strijken.

kohtje

Berichten: 8104
Geregistreerd: 26-10-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-01-13 21:41

Bij de Lidl heel goedkoop maar weet niet of het goed is. Heb het vorige week gekocht maar nog niet gebruikt.

eclair98

Berichten: 11742
Geregistreerd: 24-09-11
Woonplaats: Overijssel en Utrecht

Re: Beginnen met schilderen, tips gevraagd.

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-01-13 21:45

Je hebt ook verf bij de action, Xenos maar dan heb je niet veel keuze. Ik zou bij de v en d gaan kijken.

NiKip

Berichten: 3369
Geregistreerd: 18-02-09
Woonplaats: Katwijk aan Zee

Re: Beginnen met schilderen, tips gevraagd.

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-01-13 21:48

Ik zweer bij xenos verf :j

Lisann__

Berichten: 2593
Geregistreerd: 13-12-07

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 21-01-13 22:00

Bedankt voor de reacties! :)

Ik hoop dat er nog meer reacties komen op de rest van mijn vragen! En tips zijn altijd welkom!

Muurp

Berichten: 15301
Geregistreerd: 16-06-05
Woonplaats: Zuid-Holland

Re: Beginnen met schilderen, tips gevraagd.

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-01-13 09:39