[SCH] Aquarel portret ~ Zjadore

Moderators: Essie73, NadjaNadja, ynskek, Polly, Telpeva, Muiz

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Elanor

Berichten: 6872
Geregistreerd: 25-08-04

[SCH] Aquarel portret ~ Zjadore

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-08-12 08:13

Laatst bijgewerkt door Elanor op 10-08-12 08:51, in het totaal 2 keer bewerkt

Fnanne

Berichten: 14308
Geregistreerd: 08-07-04
Woonplaats: Iesselmuud'n

Re: [SCH] Aquarel portret ~ Zjadore

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-08-12 08:43

Prachtig portret Elanor!
Ik blijf het zo knap vinden hoe je met dit materiaal weet te werken :) (gaat bij mij altijd alle kanten op := )
Prachtig gedaan die manen, en de gloed in de hals vind ik echt geweldig!
Een mooi cadeau :j

Paris_
Berichten: 2193
Geregistreerd: 12-03-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-08-12 08:47

Ziet er echt prachtig uit. Je vriendin zal zeker blij zijn met dit cadeau! :)
Met wat voor 'spul' heb je dit gemaakt? Het ziet er niet uit als verf...
En ik ben stiekem jaloers, omdat ik ook zo wil kunnen tekenen/schilderen! :=

Sall

Berichten: 7045
Geregistreerd: 20-05-03

Re: [SCH] Aquarel portret ~ Zjadore

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-08-12 08:53

Knap hoe je met aquarel bezig bent! Inderdaad die gloed/glans en diepte.. erg mooi!

nenahdm

Berichten: 7905
Geregistreerd: 03-01-12
Woonplaats: Alabama

Re: [SCH] Aquarel portret ~ Zjadore

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-08-12 12:28

Waaw.. dat met aquarel! echt mooi.. zou ik ook eens willen proberen!

Adamootje

Berichten: 6500
Geregistreerd: 10-11-10
Woonplaats: Vlakbij een moeras (en dat is geen grap)

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-08-12 12:45

Paris_ schreef:
Ziet er echt prachtig uit. Je vriendin zal zeker blij zijn met dit cadeau! :)
Met wat voor 'spul' heb je dit gemaakt? Het ziet er niet uit als verf...
En ik ben stiekem jaloers, omdat ik ook zo wil kunnen tekenen/schilderen! :=


het is gewoon aquarelverf (is waterverf)... :D Je hebt heel weinig van de verf nodig als je goede aquarelverf hebt (omdat er heel veel pigment in zit). Aquarelpapier laat je eerst weken en daarna plak je het papier met speciale strips op een (vaak houten) plank/bord. Dit laat je drogen voor een aantal uur. Als je aan de slag gaat, verdun je de verf met veel water en zo krijg je van die mooie organische plasjes.

Heel mooi gedaan Elanor!

joey_lover

Berichten: 1286
Geregistreerd: 13-01-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-08-12 16:18

Wat een mooie zachte uitdrukking heb je het paard gegeven! Echt schitterend :j

_Carien

Berichten: 1955
Geregistreerd: 13-05-08

Re: [SCH] Aquarel portret ~ Zjadore

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-08-12 23:12

Weer eens wat anders, heel erg gaaf!

Elanor

Berichten: 6872
Geregistreerd: 25-08-04

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 16-08-12 19:35

Dankjulliewel! <3

Leuk om te lezen dat je de manen goed gelukt vind Tieneke! Daar had ik heel lang tegenaan lopen te hikken. De voorpluk vindt ik nog steeds iets te licht, maar het is lastig omdat ik ook bang was het teveel dicht te maken met lijntjes. In de manen had ik een wat stevigere onderlaag opgezet, dat werkte veel beter. Die hals was echt heel leuk. Als ik aan het aquarellen ben zitten er twee stemmetjes in mijn hoofd. De ene roept de hele tijd: "méér blauw! méér pigment! Nóg een laagje, nóg een laagje! Dat kan nog wel wat meer!" En de andere roept dan de hele tijd: "pas op, pas op, niet teveel blauw! Voorzichtig, je verprutst het, niet dichtsmeren! Afdeppen, afdeppen!" :') Het is voor mij de hele tijd zoeken naar balans tussen die twee, en dat houd het een beetje spannend. :))

Het is inderdaad aquarel zoals Andamoontje zegt Paris, om precies te zijn de Cotman range van Windsor en Newton. Een hele fijn spul om mee te beginnen als je eens wil proberen te aquarelleren Titanic! Ik heb ooit dit handige setje aangeschaft voor op vakantie, en die vervolgens uitgebreid met de kleuren die ik er nog bij wilde hebben. Ik kan niet buiten Payne's Gray bijvoorbeeld. Die kun je gewoon als losse blokjes erbij kopen, ideaal. :j

Afbeelding

Dank je Sall! Ik was ook erg blij met de kleuren, in "gewoon" bruin zit toch een heleboel!

Bedankt Joey_lover en Carien. Het oog was ook het eerste wat ik had gemaakt, het is zo'n fijn paard dus die oogopslag móést er ook echt inzitten. :j

SIEMxFUNNY

Berichten: 5671
Geregistreerd: 14-09-06
Woonplaats: Alblasserdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-08-12 18:40

Haha hoe je schrijft over je stemmen. :')

Echt zo knap hoe je dit allemaal met Aquarel doet !

anita

Berichten: 2155
Geregistreerd: 18-10-01

Re: [SCH] Aquarel portret ~ Zjadore

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-08-12 18:58

Ik vindt het heel mooi gedaan ik heb alleen iets met die manen dat ik denk het is of te perfect geschilderd de manen had even iets losser gemogen of de wit tinkten iets meer grijzig doen dan past het meer bij het aquarel. Ik heb zelf ook aquarel gedaan toen ik pas begon met schilderen. Was toen ook heel erg in iedereen deed het bijna. Heel erg leuk om te doen. Het paard verder vindt ik heel mooi gedaan.