Celebi schreef:Gaat je deur echt niet meer open als je daar een douchewand neerzet? In dat geval zou ik kijken of je de deur kan omkeren zodat deze naar buiten toe opent. Dat doet onze badkamerdeur ook. En dan gewoon een mooie glazen douchewand naast de deuropening maken die lang genoeg is dat het water er niet voorbij loopt als je een tijdje staat te douchen. Heb je een prachtige inloopdouche!

Jawel hoor maar niet helemaal en als ik daar een wandje zou plaatsen zou de ruimte wel heel beperkt worden waardoor je naar binnen kan komen doordat de deur dus niet helemaal open wil. Ik zal eens kijken/overleggen of dat zou kunnen dat is wel een goed idee.
capopjekop schreef:Hoe veel cm zit er tussen de deur en de wand? Het fijnste zou zijn om een douchewand of scherm te plaatsen. Maar op de foto oogt het wel krap.
Ik denk dat je dan toch uit komt bij een douchegordijn
Tussen de deur en waar een douchewand zou komen bedoel je? Het is idd heel krap en met een douche stang voor een gordijn zit je weer met hoogte ook ivm de schuine muur. Maar ik denk dat we maar creatief daarmee moeten zijn.
Lijsken schreef:En als je een enkele glazen wand plaatst? Die vanaf (net naast) het deurkozijn naar achter loopt t/m het putje, maar zonder deur? Dat je als het ware een inloopdouche hebt vanaf de achterzijde van de badkamer. ICM een kleinere wastafel zou dat moeten lukken lijkt me.
[ [url=m/ekDcac.png]Afbeelding[/url] ]
Het is een huurhuis dus een kleinere wastafel word hem niet. Ik ben ook juist wel blij met deze badkamer omdat ik in m'n oude huis m'n kont niet kon keren in de badkamer
maar met een wand daar word het binnen komen te krap met de deur hoe die nu open gaat en de wastafel dus..
Denise_Storm schreef:[ [url=m/rn7tmY.jpg]Afbeelding[/url] ]
Is dit misschien een idee? Misschien wordt het erg smal als je de douchekop houdt waar die nu hangt (of je moet de douchekop gewoon zelf vasthouden?).
Als het goed is wordt de deur nooit breder dan het kozijn toch?
Hoe bedoel je het rondje om de douchekop heen precies?
De lijn over de grond gaat dus helaas niet lukken omdat de deur niet volledig open kan dan word het echt te krap..
oomens schreef:Padoertje schreef:Ik zou idd je deur verhangen zodat deze de gang opdraait ipv de badkamer in. Dan een glazen scherm plaatsen en je hebt een prima inloopdouche.
Dan mag je je hele kozijn vervangen.
Ik denk niet dat we dat gaan doen 
Nimby schreef:De oplossing hierboven is handig en lost bijna alles al op.
Als ik de wandtegels naast de deur tel (waar nu de douche hangt), zie ik er 5 dus dat is 75 cm.
Dat is wat krap, maar een stukje verder (waar nu je wisser staat) is het al breder, ik denk 90. Dat is een prima maat. Ook zit je afvoer dan op een goede plek: bij de deur wordt het niet meer nat door je glazen scherm, en de rest van de badkamer veeg je zo richting afvoer.
En als je dan je deur nog even omhangt zodat hij naar de overloop open gaat, kan je ook makkelijk naar binnen. Dan kan je zelfs nog wel een rekje hangen voor spullen, meteen naast de deur op die wand waar ook je wastafel zit.
Edit oh dit is nu net precies zo gepost
Dus is vast een handig idee!
Bedankt, de deur omdraaien word hem zo te lezen niet aangezien het hele kozijn dan vervangen moet dus dan word een wandje het ook niet helaas.
Maar bedankt voor het meedenken!
Sas_Mon schreef:En een kleinere wastafel zodat je deur verder open kan? dan hoef je je kozijn niet om te draaien.
Ik heb een huurhuis dus dat word hem niet. Wil m'n wastafel eigenlijk ook niet veel kleiner dan dat ie is..
Nimby schreef:oomens schreef:
Dan mag je je hele kozijn vervangen.
Of kozijn eruit halen en omdraaien?
Of zwaait je deur dan tegen je schuine dak of boven de trap oid.
Als je het zo zegt klinkt het als een klein klusje maar het is niet iets wat we zelf kunnen doen en ik heb zo het vermoeden dat de woningbouw dat ook niet zomaar gaat doen helaas. Kan het altijd proberen maar het is niet de bedoeling dat het al met al een duur grapje word dat was de verhuizing opzich al namelijk. Theoretisch gezien zou het moeten kunnen volgens mij. Ik ga het gewoon een keer voorleggen aan de woningbouw!
8nnemiek schreef:Ik denk dat je moet beginnen met even alle maten van de badkamer op de meten, alle aansluitpunten, en even een goede schets maken van bovenaf.
Wat bedoel je precies? Om dat hier te posten zodat jullie beter overzicht hebben? Ik ben niet zo handig daarmee eerlijk gezegd 
Gaabje schreef:Is de linkerwand niet veel te laag om fijn je haren onder te wassen dan?
Edit: over de oplossing van denise_storm
Het is lastig met die schuine muur idd. Het liefst doe ik gewoon iets met een douchegordijn maar dan zit je met hoogte van waar dat douchegordijn opgehangen kan worden. Maar ik denk dat zoiets toch de enige handige en wat ik zo lees budget vriendelijke oplossing word.
Padoertje schreef:oomens schreef:
Dan mag je je hele kozijn vervangen.
Wellicht geen onverstandige keuze, gezien TS al aangeeft dat de deur al flink te lijden heeft gehad van al het vocht, dus dan zal het kozijn waarschijnlijk ook niet meer knoerthard zijn. Daarnaast, menig timmerman kan de gaten in het kozijn prima uitvullen en de deur verhangen hoor. Daar heb je echt geen heel nieuw kozijn voor nodig.
En als we dan toch bezig zijn (als schoondochter van een timmerman

), je kunt ook latjes kopen en zelf het kozijn opnieuw maken. Goedkoper in aanschaf van hout dan dat je een heel nieuw kozijn besteld. Als je een beetje een handige kerel in je kenniskring hebt, dan kom je een heel eind. Nieuwe deur ophalen bij de bouwmarkt en je bent met een dag klaar (wel even verven uiteraard

)
Ik woon hier dus pas kort maar ik weet dat sowieso de deur sowieso dit jaar nog vervangen is. Geen idee of er toen ook wat met het kozijn gedaan is. Vast wel zo te zien. Opzich kwa vochtschade aan de deur en het kozijn kan ik gewoon mee naar de woningbouw die moeten dat oplossen. En ik ga vragen wat er mogelijk is om de deur om te zetten al is dat ook niet ideaal gezien waar de badkamer zit maar ik kan het proberen!
MarliesV schreef:Is het een huurhuis? Want ik zou als het kan anders de wastafel en de douche omwisselen. Dus de wastafel naast de deur op de wand en de douche op de plek van de wastafel.
Laag muurtje met glaswand tussen de deur en de douche dan (waar de deur tegenaan draait, zonder je glas te beschadigen).
Het is een huurhuis inderdaad, anders was dat waarschijnlijk het eerste geweest als daar geld voor was geweest dat de douche in ieder geval verplaatst zou worden. Heel veel mensen die hier komen zeggen ook oh wat onhandig. Ik heb er al wel m'n manier in gevonden hoe ik het nu doe maar op lange termijn wil ik toch wel een andere oplossing..